Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan kiabál velem apám?

Jogosan kiabál velem apám?

Figyelt kérdés
16éves vagyok és most nyáron szereztem meg az A1 jogsit. Apámnak van egy autószerelő műhelye 2alkalmazottal. Tegnap megkértem az egyik szerelőt hogy mossa le a motoromról a bogarakat és azt válaszolta, hogy "mondd apádnak!" Apa is pont a közelben volt és hallotta az egészet. Ezután kiabált velem, hogy az enyém a motor és én kell rendbe tartsam, ne másokat ugráltassak. Én komolyan szépen beszéltem udvariasan kértem meg a szerelőt, nem úgy hogy hé most már le a motoromat! Lehet igaza van apának, de ti úgy látjátok hogy ezt így kiabálva kell közölni?

2020. szept. 17. 10:45
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
82%

#28: majd akkor bunkódisznózzál, ha a főnököd gyereke odamegy hozzád, hogy mosd ki a gatyáját!


LOL


A gyerek egy SENKI a cégben! Nem utasíthat, és nem kérhet meg senkit az apja engedélye nélkül.

2020. szept. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
20%

#31 Te meg majd akkor ne bunkódisznózzál, ha ugyanezt a gyereket egyszer megkéred, hogy ugyan, nyissa már ki a műhelyt neked, mert benn maradt a telefonod, az meg oda veti, hogy "mondd apádnak!"


Kit érdekel hogy ki ki a cégben? Nem kell ahhoz cég, hogy valaki megkérje a másikat valamire. Simán megkérhet bárkit bármire, nem kell ahhoz az apja engedélye.

2020. szept. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
88%
Fordítva vagy bekötve....
2020. szept. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
95%

Egy munkavállaló a munkaidejében NEM csinálhat mást, mint amit a főnöke engedélyez!


Ennyi.

2020. szept. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 kovpet ***** válasza:
84%
Annyi történt itt, hogy a kérdező királynak képzelte magát és utasítgatni próbált valakit, akiről lepattant. Aztán az apja is helyre tette, nagyon helyesen, de még most sem érti, hogy mi a baj ezzel az egésszel. A nagyobb baj az, hogy a válaszolók egy része sem érti, pedig ők talán már nem 16 évesek.
2020. szept. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
50%

Ha az en fiam lennel en is leorditottalak volna. Persze nem szep dolognak erzed, de egy iylen szituaciotol bennem is felment volna a pumpa. Leirom miert: ad 1 16 evesen van motorod es hozzavalo jogsid, tehat akar meg valamennyire szereleshez is erthetsz, de a bogarak lemosasahoz, azaz a motorod tisztantartasahoz meg biztosan. Igy elegge egne a pofam, hogy nagy kamasz fiam ezt egy "idegentol" keri (ilyen esetben szerencsesebbnek ereznem ha engem akarnal ugraltatni amolyan apu le tudnad takaritano ezeket a kis szettrancsirizott bogarakat...

Ad 2 az ő egyik alkalmazottjat megkerted egy munkara (akarhogy nezem kerted mossa le a bogarkat, mindegy miypen szepen kerted), ez mint fonoknek abszokut nem tetszene, mert olyan latszata van, mintha en a fonok ehhez hozzajarultam volna hogy a csladtagjaim is ugyanugy munkakat adjanak a beosztottjaimnak. Ha kerdezted volna, hogy Jozsi bacsi/Joska segitenel lemosni a motoromat? Vagy megkerhetnelek, hogy lemosd a mptoromat? Akkor az megint mas lenne, mert annak a szemelynek akkor lenne lehetosege udvariasan elutasitania. Igy sajnos nem volt mert te nem valasztasi lehetoseget kinaltal neki hanem kpzoltel egy kerest. Velhetoen ez bökte a csoret az ilpetonek is es ezertutalt a mondd apadnakra. (Ami hangsulytol fuggoen lehetett semleges, merges, mokas nem irtad melyik es azt se miylen idos az alkalmazott. Mert egy 50 eves meg egy 20 eves is mas okbop mondhatja mondd apadnak.

Ad3 apadat beegetted. A fentebb leirtakkal egyutt...hozzateve mindezt a fule hallatara. Valoszinu egyszeruen fekidegelte magat, higy hogy lehetsz ilyen bena es miutan hallotta a beosztott valaszat hogy neki mondd ne neki eldurrant az agya es ezert kiabalt. Ezt az indulat hozta ki belole.


De remelhetoleg te is tanultal az esetbol.

Apukadnak meg azert ha mar lehiggadt annyit szigoruan negyszemkozt emlits meg neki, hogy ok apa huyleseg volt a joskat az en motorom lemosasara megkernem, de legyszilegkozelebb ha szeri ted hulyeseget csinalok ne masok elott orditsd le a fejem, inkabb hivj felre es ugy b.ssz le.

2020. szept. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
64%

Te nem utasíthatod apád alkalmazottját a munkahelyén, munkaidőben semmire!

Dolgozni van ott, az neki munkahely!

Pláne, hogy takarítsa le mocskodat...

Kicsit el vagy tévedve!

2020. nov. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!