Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan kiabál velem apám?

Jogosan kiabál velem apám?

Figyelt kérdés
16éves vagyok és most nyáron szereztem meg az A1 jogsit. Apámnak van egy autószerelő műhelye 2alkalmazottal. Tegnap megkértem az egyik szerelőt hogy mossa le a motoromról a bogarakat és azt válaszolta, hogy "mondd apádnak!" Apa is pont a közelben volt és hallotta az egészet. Ezután kiabált velem, hogy az enyém a motor és én kell rendbe tartsam, ne másokat ugráltassak. Én komolyan szépen beszéltem udvariasan kértem meg a szerelőt, nem úgy hogy hé most már le a motoromat! Lehet igaza van apának, de ti úgy látjátok hogy ezt így kiabálva kell közölni?

2020. szept. 17. 10:45
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
59%
Egyébként tudnod kell,hogy nagyon kevés gyereknek van motora és jogsija 16 évesen!
2020. szept. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
94%

"Ha lány vagy, akkor lenne esetleg bármi alapja egy ilyen kérésnek. Bár akkor se mert van millió egy mosó, ami ezért lett kitalálva."


Hát szerintem még akkor sem jogos hogy mást kér meg, lánynak sem megterhelő lemosni egy motort, mondom ezt szintén lányként.

Kiabálni azért nem kellett volna, de egyrészt az az ember szerelő nem takarító, másrészt meg amit a többiek is írtak hogy a tied, te tartsd rendben (ha nem műszaki baja van)

2020. szept. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
2%
Fiú vagyok, de szerintem ez lényegtelen. Mégegyszer hangsúlyozom, hogy szépen udvariasan kértem, nem követelőzve. Belátom azt is, hogy valóban az én dolgom a motor ápolása, csak féltem hogy kárt teszek a motorban ha erősen dörzsölöm mert a bogár maradványok nehezen jönnek le. Teljesen új, garanciás. Alig egy hete van meg és 300kilómétert mentem eddig vele.
2020. szept. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
93%

Még jó, hogy nem kell ide valódi nevet és lakcímet kiírni, 30 évig égnél az ismerősök előtt egy ilyen kérdéssel...

A még nem említett baj az az, hogy ilyenre a szerelők évekig tudnak hivatkozni, s majd mikor faterod, mint cég, legközelebb ég a megrendelő előtt, hogy nincs kész valami a megígért határidőre, de nem tudja lejjebb adni az égést, mert a szerelő azzal védekezik, hogy nem tudta csinálni, hiszen motort mosott...

2020. szept. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
92%

#13

Van még egy fiókod?

Egyébként akkor miért nem montad apádnak,hogy "apa légyszi segíts,mert félek,hogy kárt teszek benne"?

Segített volna

2020. szept. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
96%
Apádnak igaza van. Egyébként nem az ő dolguk a motor letakarítása. Másrészt attól hogy apádnak ők az alkalmazottjai nem jelenti azt hogy te bármit is mondhatsz nekik.
2020. szept. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, most újabb regisztrációról írsz? (13)
2020. szept. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
95%

13: Akkor se az a megoldás, hogy apukád alkalmazottjával akarod lemosatni. Nem azért vannak ott, hanem azért, hogy dolgozzanak.

Ha megkérdezed, hogy mit ajánlj, hogyan mosd le, mivel, segítsen, ah van van ideje, akkor biztosan normális választ kaptál volna. De te nem segítséget kértél, hanem simán vele akartad lemosatni.

Mondjuk nekem érthetetlen, hogy aki ilyen egyszerű dolgot nem tud normálisan megbeszélni, annak hogy van magabiztossága ahhoz, hogy közúton közlekedjen.

2020. szept. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
84%

Már bocs, de apád embere 5000 Ft rezsioradijert dolgozik ott minimum.


Ha 1 órát elvacakol a motoroddal akkor pontosan ugyanaz mintha otezerert lemosattad volna. Tehát apad kontójára otezerert mosatod a motorodat.


Hát tudod ha a fiam lennél én is elkuldenelek a fenebe , mert fogadjunk hogy te óránként ötezret nem viszel haza, amivel ezt ellensulyoznad.

2020. szept. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
43%
19. Azért ne beszélj hülyeségeket. Már hogy lenne 5000ft/óra fizetése. Az napi 8 órában 40.000x20 nap= 800.000. Itthon ha megkapja egy szerelő a nettó 400e fizut az már jónak számít.
2020. szept. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!