Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálják ezt velem a...

Miért csinálják ezt velem a szüleim? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Én egy 16 éves lány vagyok, elég nehéz időszakon megyek keresztül, nem érzem azt hogy bárkivel is meg tudnám beszélni a problémáimat és azt hiszem hogy ez egyre jobban tönkretesz. Eddig úgy voltam vele, hogy a szüleimnek bármit elmondhatok, de most egy ideje bármit mesélek nekik (főleg ha panaszkodok valamiről) azt hozzák ki az egészből hogy én vagyok a hibás és nem teszek eleget azért, hogy sikerüljön bármit is elérni. Egyre ritkábban beszélek velük, leginkább azért mert nincs kedvem még több veszekedéshez. Ők is kérdezték hogy miért nem beszélek velük, de akárhányszor félig már sírva mondtam nekik hogy ne hibáztassanak mindenért engem, még azért is lecsesztek és azt mondták idegroncs vagyok. Csak a hibáimat hozzák fel mindig, ha valami jót csinálok azt már szinte nem is értékelik. Azt mondták hogy haszontalan vagyok és szégyenlik hogy ilyen gyerekük van, csak mert nem rakodtam el a szobámban... Borzasztó stresszes vagyok ezek nélkül is, de most hogy még a saját szüleimmel sem tudok beszélgetni, ez még jobban megvisel. Szerintetek mit kéne tennem?Köszönöm ha bárki is elolvasta.

2020. szept. 30. 21:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%

Pl. rájönnöd arra, hogy a szüleidnek is tele van a hócipője és nem bírják hallgatni a panaszkodásod, illetve hogy mindenki csak saját magán segíthet.


Az én családomban is ez van, engem sem hallgat meg senki - pedig nekem már saját családom van.


Szóval az egyetlen megoldás, ha nem terheled őket, hanem kiírod magadból és megpróbálod megérteni, hogy csak saját magaddal tudsz igazán jóban lenni, nem lehet őket megváltoztatni.


Tegyél olyat, ami neked örömet okoz és a külvilággal meg ne törődj, fogadd el, hogy csak a saját hozzáállásod az egyetlen, amin változtathatsz azért, hogy neked jobb legyen!


Nem vagy haszontalan, nem vagy hibás!


Nincs rossz döntés, minden folyó az óceánba fut végül.

2020. szept. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Én nagyon együtt érzek veled, én is 16 vagyok és nekem is mindennel elégedtelenek a szüleim, akármit csinálok. Szerintem próbálj kevesebbet beszélgetni velük és inkább a barátaiddal beszéld ki a problémáidat.
2020. szept. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%
Miféle gondjaid vannak, amiért azt hiszik, hogy te nem teszel eleget érte? Erről írnál bővebben.
2020. szept. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
29%
*? Bocsi.
2020. szept. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 kicsibarany ***** válasza:
74%
Ilyen általánosságokra nehéz konkrét tanácsot adni. Lássák rajtad, hogy igyekszel elérni, amit akarsz(/ők akarnak?), és akkor tudnak segíteni. De megoldani nem fogják a problémáidat, azt ne várd tőlük.
2020. szept. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
37%
Pl rakodj össze a szobádban... takarítás remek meditatív és önfejlesztő gyakorlat, te is lenyugszol és anyádék sem fognak idegeskedni ezen... arról nem is beszélve, nem sok visszataszítóbb dolog van, mint egy rendetlen csaj.
2020. szept. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%

Sajnállak Kérdező, 16 évesen ezek a problémák tényleg nagy dolgoknak tűnnek, szóval a problémád nem ér kevesebb figyelmet, mint bárki másé, mert jelenleg Neked ez a legnagyobb, mind végigmentünk ezen ennyi idősen, vannak akik még most is felnőtt korban. Állj ki magadért a szüleid előtt légy magabiztos, játszd meg, hogy lássák nem tiporhatnak el. Viszont ne "síránkozva" menjél oda hozzájuk, mert az nekik kb. annyit jelent, hogy "na már megint valami baja van". Próbálj lenyugodni a szobádban, majd tiszta fejjel beszéld meg velük mi a problémád. Egyáltalán nem érsz kevesebbet náluk, nem vagy haszontalan sem, jársz iskolába (gondolom még tanulsz..), végzed a dolgodat, mint ahogy az egy 16 éveshez illik. Én megkérdezném tőlük, hogy miért mit kéne csinálj? Dolgozz napi 12 órát, lásd el a családot, pontosan mitől válnál hasznossá?

Miért szégyenlenek téged? (vagy akárhogy is kell ragozni) Majd ha mindennap egy utcasarkáról kell összekaparni akkor megértem, de mond meg nekik, hogy te egy tiszteletre méltó ember vagy, aki ugyanannyit ér mint más, nem vagy senkinél kevesebb és volt benned annyi bizalom, hogy megossz velük mindent, de most már erősen elgondolkozol hogy jó döntés volt-e ennyi bírálat után.


Viszont ha csak a házimunkát említik, azt illik megcsinálni, hisz csak a szobádban kell, nem az egész házat kell rendbe tenned. Ezt jogosan kérik, hisz te is ott élsz, ennyivel hozzá lehet járulni.


Légy talpraesett, ezt csak így lehet! (tapasztalatból mondom) Sok sikert kívánok.

2020. szept. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%

Én pl. nem csinálnék drámát abból, ha a gyerekem saját szobájában kupi van. Azért a saját szobája, hogy ott (extrém dolgokat leszámítva) az legyen, amit ő akar. Ételmaradék pl. ne legyen, nehogy hangyák jelenjenek meg.


Másrészt ki hallgassa meg az ember problémáit, ha nem a tulajdon szülei? Normális szülő örül, ha a kamasz gyereke nem zárkózik be előtte, hanem beszél örömeiről-gondjairól. Én biztos, hogy meg fogom hallgatni a gyerekeimet kamaszkorukban is, meg később is.


Sajnos, kérdező, neked nagyon szeretetlen szülők jutottak. És ez nem egyedi, ahogyan némelyik választ olvasgatom. :-(

2020. szept. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

3/8

Például múltkor egy nagyon nehéz dolgozatra tanultam órákig, de mindig is nehezen ment az a tantárgy, ezért nagyon stresszes voltam miatta, és akkor is csak annyit mondtak, hogy így nem fogom sokra vinni, ha egy ennyitől már így kikészülök. Lehet hogy jogosan mondták, de ilyen helyzetekben jobban esne a támogatás..

A dolgozat pedig nem sikerült, úgyhogy azóta is hallgathatom hogy nem tanulok eleget.

2020. okt. 1. 00:24
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki válaszolt!
2020. okt. 1. 00:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!