Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálják ezt velem a...

Miért csinálják ezt velem a szüleim? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Én egy 16 éves lány vagyok, elég nehéz időszakon megyek keresztül, nem érzem azt hogy bárkivel is meg tudnám beszélni a problémáimat és azt hiszem hogy ez egyre jobban tönkretesz. Eddig úgy voltam vele, hogy a szüleimnek bármit elmondhatok, de most egy ideje bármit mesélek nekik (főleg ha panaszkodok valamiről) azt hozzák ki az egészből hogy én vagyok a hibás és nem teszek eleget azért, hogy sikerüljön bármit is elérni. Egyre ritkábban beszélek velük, leginkább azért mert nincs kedvem még több veszekedéshez. Ők is kérdezték hogy miért nem beszélek velük, de akárhányszor félig már sírva mondtam nekik hogy ne hibáztassanak mindenért engem, még azért is lecsesztek és azt mondták idegroncs vagyok. Csak a hibáimat hozzák fel mindig, ha valami jót csinálok azt már szinte nem is értékelik. Azt mondták hogy haszontalan vagyok és szégyenlik hogy ilyen gyerekük van, csak mert nem rakodtam el a szobámban... Borzasztó stresszes vagyok ezek nélkül is, de most hogy még a saját szüleimmel sem tudok beszélgetni, ez még jobban megvisel. Szerintetek mit kéne tennem?Köszönöm ha bárki is elolvasta.

2020. szept. 30. 21:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
46%
Sajnos az élet nem habostorta. Örülj, hogy még élnek a szüleid, fiatal vagy és tanulsz. Felnőtt fejjel(40éves vagyok) másképp gondolkodik az ember. Szüleidnek is biztosan megvan a maga bajuk, lehet, hogy egymással is. Munkahely stb. Iskola után kezdődik még csak a java hidd el. Nem tudom otthon segítesz-e, leviszed-e a szemetet elugrasz vásárolni, gyógyszertárba. De ezek az apró dolgok is rengeteget tudnak javítani a dolgokon és nem a szobában gubbasztani és siránkozni. Az élet sokszor kegyetlen, de jó pofát kell hozzá vágni. Ott vannak az apró dolgok csak észre kell venni, felállni és tovább menni
2020. okt. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
74%
Kérdező, írhatsz nekem privatban, meghallgatlak :) 18L
2020. okt. 1. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nincs a sulitokban valami jó fej felnőtt? Ofő, vagy iskolanővér, iskolavédőnő? Nekem ez utóbbi volt nagy segítség, amikor ilyen idióták voltak a szüleim (rengeteget segítettek a vele való beszélgetések).
2020. okt. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 1Léna ***** válasza:

A szüleink adottak. Nem tökéletesek. Fájdalmas, rossz érzés, ha bátorítás helyett, még ők is csak megitélnek.

16 évesen már meg tudod itélni, hogy amit állítanak rólad az igaz Rád vagy nem. Nem kell az igazadról senkit szavakkal meggyőznöd. Cselekedd azt amivel bizonyítható az igazad, tegyél meg minden Töled telhetőt. Ha mégsem leszel olyan eredményes mint amilyennek ők szeretnének látni akkor legalább a saját lelkiismereted legyen nyugodt, hogy Te megredtedd a Tőled telhetőt. Akkor képes leszel elengedni, megbocsájtani a túl magas elvárásaikért.

A nehézségekkel való küzdelem, az erős, életre való felnőtté edz.

2020. okt. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Alapvetően jót akarnak neked a szüleid, csak nagyon rosszul kommunikálnak veled.

Igazuk van abban, hogy kesergéssel, panaszkodással nem leszel előrébb.

Abban is igazuk van, hogy tenned kell a dolgok jobbra fordulásáért.

Abban is igazuk van, hogy rendezett környezetben sokkal jobban éreznéd magad.

Sajnos azt is jól látják a szüleid, hogy a jövőben sokkal keményebb helyzetekkel is meg kell majd küzdened.

Az van, hogy egy nehéz dolgozatra nem lehet pár óra alatt felkészülni. Pláne nem olyan tárgyból, ami nehezen megy. Érdemes folyamatosan tanulni és becsületesen minden órára készülni. Tudom, hogy szìvás és időigényes, sőt, vannak időszakok, amikor lehetetlen. De így időben kiderül, ha elakadtál valahol.

Első körben tedd rendbe a szobádat. Dobj ki mindent, amire már nincs szükség. Legyen mindennek fix helye, ahová használat után azonnal visszateszed. Meglátod, mennyivel kevesebb időd fog elmenni tárgyak keresésére.

Figyelj oda a táplálkozásodra és arra, hogy elég vizet igyál. Az alvásra is jó lenne elég időt szánni.

Készíts tervet, mikor mit csinálsz. Mikor melyik tantárggyal foglalkozol, mikor takarítasz, mikor pihensz, mikor foglalkozol szépségápolással, barátokkal, családoddal. Bizony egy nagyon sűrű táblázatod lesz. De érdemes fegyelmezettnek lenni. Elég hamar ki fog derülni, melyik tantárggyal csúszol el mindig, miből van szükséged korrepetálásra. Hidd el, nyugodtabb leszel, ha átlátod az aznapi feladataidat. Az meg egyenesen felszabadító érzés, ha a listád végére értél.

2020. okt. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!