Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Borderlineként mit lehet...

Borderlineként mit lehet tenni azzal a belső feszültséggel, amit a borzalmas, mentálisan beteg szülő okozott?

Figyelt kérdés

Az apám soha nem volt képes a normális életre, rengeteg traumát okozott es képtelen vagyok felfogni, hogy miért nem ismeri fel egy mentális beteg, hogy nem szabad gyereket vallania. Depressziós, szorongó, szemelyisegzavaros nő lett belőlem és olyan gyűlölet van bennem emiatt, amivel nem tudok mit kezdeni. Ha arra gondolok, hogy az anyámnak volt olyan bolond, hogy szép nőként egy ilyennel jön össze, attól is idegrohamot kapok. Ráadásul neki sem ment soha a gyereknevelés, meg sem érti, hogy mekkora a gond velem. Szeritem nem is érdekli.

Es a legrosszabb, hogy egyke vagyok, ezért senki nem erti meg ezt a csodálatos családi helyzetet.


2020. okt. 4. 15:30
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
48%
Mi a kérdésed a rinyáláson és mások hibáztatásán túl?
2020. okt. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
72%
Én se értem, mi volt a célja a kérdés kiírásának. Pszichológushoz kéne járni, az sokkal hasznosabb, mint itt sírni.
2020. okt. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Ilyen tipikus proletár egyedek mellett a Földön nem csodálom, ha egyre több a borderline.
2020. okt. 4. 15:54
 4/30 anonim ***** válasza:
48%
Jujjci!Te biztos szipi-szupi szülő leszel,és már most tökély vagy,igaz mókuska?
2020. okt. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
54%
Beszrás, hogy másokat hibáztatsz a sorsodért és közben minden más véleményt jelentesz... proletár.
2020. okt. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
52%

“De hát fogy a magyar!”

“A gyermek áldás!”

“Az anyai ösztön majd előjön!”

“Nem szereted a gyerekeket? A sajátodat imádni fogod!”


Na, ezért.

2020. okt. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem arra érdemes gondolni, hogy mit szeretnél a jövőben, miképpen tudnál függetlenedni tőlük (ha függetlenedni szeretnél), amit leírtál, az a fajta gyűlölködés-utálkozás a múltba ránt téged vissza és ha csak azokra gondolsz, akkor nem igazán lehet előrehaladni, mert folyamatosan hátrafelé nézel.

Pszichológus véleményét is megkérdezheted pszichológuskereső oldalakon, vagy élőben. Lehet hogy sokat tudna segíteni.

2020. okt. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
84%

A szüleid olyanok amilyenek. Ezen te nem tudsz változtatni. A gondolkodásodon viszont igen. A feszültséget te okozod magadnak, nem az apád meglátásom szerint

Most komolyan azt írod, hogy te miért is születtél? Mert ez lenne a lényege.


Magadért tegyél, hogy legyen egy élhetőbb életed, mert a jelen és a jövő viszont rajtad múlik már, nem az apádon.

Érdemes lenne ennél kellemesebben eltölteni az életed mint azon rágódni ami már elmúlt, depressziósan és szorongóan..


Nekem az a meglátásom és én azt tapasztaltam, nem érdemes úgy szakemberhez fordulni és otthagyni egy csomó pénzt amíg ezt nem látjuk be, hogy ez a saját felelősségünk.


Minden jót!

2020. okt. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
77%

Borderlinosokal az a baj mindent másokra hárítanak 1-es, 5-ös nek igaza van az a baj hogy az orvos sem mondja meg az okot inkább hárít és gyógyszerez.

Nekem is van Borderes ismerősöm mikor elmondom neki hogy képbe legyen akkor egyből elkezd káromkodni de olyan disznó módon és mindenki hibás csak Ő nem .

Tessék meg nézni a kérdező kommentjét ? Mindenki (győkér )? aki meg merte szólítani szerinte negatívan .

2020. okt. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
72%

Az én anyám is mérgező szülő és én is egyke gyerek vagyok. Rendszeresen bántalmazott és zsarolt lelkileg. Én is összeszedtem egy szép kis borderline-t és az érzelmi viharaim, a dühkitöréseim, a szorongás és a szociális fóbiám megnehezítették az életem és a párkapcsolataim.

Nekem is nehéz kezelni a belső feszültséget. Gyakran apróságokon felhúzom magam és nagyon nehezen tudom visszafogni magam és nem sértegetni azokat, akik csak segíteni akarnak. Számos lehetőséget kipróbáltam, több pszichológust is megjártam, ezek alapján azt tudom mondani, hogy ne várj hirtelen javulást. Minden ilyen lehetőség hozzátesz egy kicsit, de végül magadnak kell összeraknod és rájönnöd, melyik úton kell elindulnod egy boldogabb élet felé.

Egy jó pszichológus sokat segíthet. A borderline-ra a dialektikus viselkedésterápiát és a sématerápiát javasolják. Sajnos nekem nem volt lehetőségem eljutni egy ilyenre sem, úgyhogy tapasztalatom nincs velük, de lehet, érdemes tenni egy próbát valamelyikkel. Ami még esetleg segíthet, az a mindfulness, a meditáció és az autogén tréning.

Az itteni elutasító és bunkó válaszokat meg hagyd figyelmen kívül. Borderként tudom, hogy mennyire fel tudnak húzni az ilyenek. De te jobb vagy náluk. Fel a fejjel! 😊

2020. okt. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!