Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Évek után még mindig rosszul...

Évek után még mindig rosszul érzem magam az anyám abortusza miatt. Hogy kellene állnom ehhez a témához?

Figyelt kérdés
Depressziós vagyok és csak még értéktelenebbnek érzem magam emiatt. Olyan sok ember megszülethetett, de pont az én testvérem nem. Másrészt lehet hogy fura, de nekem már voltak érzéseim a gyerek iránt. Másrészt azt sem tudom, hogy az anyámról mit gondoljak ezzel kapcsolatban. Rosszul esik, hogy ilyet csinalt. Egyszerűen nem akarta. Nyilván joga van hozzá, ezt nem vitatom. Úgy vettem észre, hogy az abortusz nem érinti meg az emberket, szerintem elég durva dolog, mégiscsak emberi életekről döntünk. Senkivel nem beszélek erről, egyedül a pszichológusnak említettem meg, hogy ez bánt és hogy csak még szerencsétlenebbnek és értéktelennek érzem magam emiatt. Érzékenyen érint a téma, szóval lehet ki sem kellett volna írnom, ha támadni akartok inkább menjetek tovább.
2020. okt. 9. 15:38
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 141/148 anonim ***** válasza:
78%
#138: És ezt most miért a 137-re címezted. Pont ugyyanezt mondtam én is. Még azt is jeleztem, hogy kiére válaszolok, ahogy mindig is szoktam.
2020. nov. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/148 anonim ***** válasza:
66%
Bocs! már látom, hogy közben valami törlés volt és így az én válaszom lett a 137.
2020. nov. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/148 anonim ***** válasza:
66%
Mi van a lelkiismerettel? Akinek bűntudata lenne, az vagy tudja, és elfogadja, vagy nem megy abortuszra. Nekem nem lenne bűntudatom, mert kézzel lábbal tiltakoznék a terhesség ellen, előbb ölném meg magam is, minthogy szüljek.
2020. nov. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/148 anonim ***** válasza:
70%

141 Én meg eleve nem neked, hanem a sátántól való gyilkosozó hittérítőnek válaszoltam, akkor meg mit problémázol?

Te vagy itt teljesen kiborulva, már annyira, hogy személyeskedni tudsz csak. Vergődsz itt a lelkiismerettel, csak mert neked az lenne, másnak még nem kell, oké? Akinek egyetlen porcikája sem akar gyereket és nem kívántan terhes lesz, az abortuszra fog menni és nem, nem lesz miatta lelkiismeret furdalása. Bármennyire is hihetetlen ez számodra.

Ne aggódj, én biztos nem fogok szülni, bár 100%-os védelem nincs, így ha besikerül, akkor nem lesz lelkifurkám az abortusz miatt.

De ha már személyekesdünk, akkor nehogy azt hidd, hogy te jobb vagy, te aki első perctől csak kötekedsz és nem is érted az alapproblémát.

Ezt magyarázom első perctől: élet és élet kötött különbség van! Hatalmas. Egy embrió még csak lehetősége az életnek, majd a nő eldönti, hogy megadja-e az esélyt vagy sem. Valamit, ami meg sem született, elég nehéz lenne megölni és elvenni tőle, hisz eleve nem is az övé. A nő részen belül képes létezni, önálló életre, legzesre képtelen!

Ja nem azt mondtad, hogy gyilkosság, csak hogy egy élet kioltása vagy valami hasonló.... végülis nem tök ugyanaz a kettő.

Hagyjuk is. :D

2020. nov. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/148 anonim ***** válasza:
77%
nő testén*
2020. nov. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/148 anonim ***** válasza:
70%
Megint töröltek, szóval a számozás elcsúszott..
2020. nov. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/148 anonim ***** válasza:
33%

144 a hittérítő a kérdezővel együtt eltűnt, mint szamár a ködben. De végre: teljesen egyetértünk! hisz mi (mi: mert remélem még visszatér valaki, aki nem engem lepontozó) mi is azt mondjuk: az ilyen szemléletűnek -akinek a lelkiismeret szóról sincs lövése - nem kell gyerek, és te meg nem is akarsz! Éljen! öö... vagyis...haljon.

Az olyan, aki sejtcsomózik, őtestézik meg teljesedjen ki a gyakorin való lepontozásokban, drukkolunk nekik, legyenek boldogok.


Az egész, amit írtam, azért volt: ne felelőtlenül közösüljenek a fiatalok - elsősorban a magukkal nem bíró seggfej fiúk - mert bajt okoznak az - esetleg- kiszolgáltatott lánynak, azzal, hogy "kényelmetlen" a gumi. Azután jön kétségbeesetten a szegény lány: "de kivette.. kicsit volt" stb - és ezzel a felelőtlen életfelfogással tönkreteszi a még romlatlan lelkű lányt. Van más eset is nyilván, de én ezek érdekében írtam. Viszontlátásra! happy end!

2020. nov. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/148 anonim ***** válasza:
68%

“az ilyen szemléletűnek -akinek a lelkiismeret szóról sincs lövése”


El kell keserítselek, van lövésem a lelkiismeretről, mint olyanról, de nem, nem egy fejletlen, fájdalmat nem érző embrió kapcsán.

Azért mert valakit nem mardos a bűntudat és lelkiismeret az abortusza miatt, más dolgok miatt még ugyanúgy lehet és van is lelkiismeret furdalása. Vagy szerinted csak annak van, aki veled egyetért? Érdekes.

Te nyugodtan csinálj ebből lelkiismeret kérdést, más attól még nem fog. Az ember a jó döntései miatt nem bánkódik és főleg nem eszi magát miatta.


Egyébként csak jelzem, sok olyan nő van, akinek már van 1-2-x gyereke, majd mikor nem kívántan terhes lesz, abortuszra megy, mert neki elég a meglévő X gyerek és nincs utána lelkiismeret furdalása, mert különbséget tud tenni embrió és érző gyerek között és nem von párhuzamot a néhány hetes terhessége és a meglévő gyereke között.

2020. nov. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!