Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Évek után még mindig rosszul...

Évek után még mindig rosszul érzem magam az anyám abortusza miatt. Hogy kellene állnom ehhez a témához?

Figyelt kérdés
Depressziós vagyok és csak még értéktelenebbnek érzem magam emiatt. Olyan sok ember megszülethetett, de pont az én testvérem nem. Másrészt lehet hogy fura, de nekem már voltak érzéseim a gyerek iránt. Másrészt azt sem tudom, hogy az anyámról mit gondoljak ezzel kapcsolatban. Rosszul esik, hogy ilyet csinalt. Egyszerűen nem akarta. Nyilván joga van hozzá, ezt nem vitatom. Úgy vettem észre, hogy az abortusz nem érinti meg az emberket, szerintem elég durva dolog, mégiscsak emberi életekről döntünk. Senkivel nem beszélek erről, egyedül a pszichológusnak említettem meg, hogy ez bánt és hogy csak még szerencsétlenebbnek és értéktelennek érzem magam emiatt. Érzékenyen érint a téma, szóval lehet ki sem kellett volna írnom, ha támadni akartok inkább menjetek tovább.
2020. okt. 9. 15:38
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/148 anonim ***** válasza:
25%

Értékrend híján míndíg törvényekre és jogokra fognak az emberek hívatkozni. De nekem az a kérdésem lenne a abortusz támogadtók felé, a magzatnak nincs joga? Aki él. A kis feljődő szervezetnek, akinek dobok a szíve? Az ő élete nem számít?


Oly korban éltem én e földön, mikor a gyermeknek átok volt az anya, s az asszony boldog volt, ha elvetélt.

2020. okt. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/148 anonim ***** válasza:
79%

Az a baj ezzel, hogy azzal, hogy kitolsz egy gyereket, nem válsz felelősségteljessé. Maga a terhesség, a szülés nem olyan cselekedetek, amik bizonyítják, hogy valaki felelősségteljes.

Mert akkor csak olyan anyák léteznének, hogy ez a világ egy szuper hely lenne.


Ez a "ha volt esze ezt, legyen esze azt"... szerinted dugni egyet egyenértékű egy felneveléssel? Ugyanaz az agyi kapacitás kell mindkettőhöz?


És elérkeztünk oda, hogy a gyerek egy eszköz, amivel a nőt, és csak a nőt, a szex miatt büntetjük.

2020. okt. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/148 anonim ***** válasza:
86%

51!


De, van joga és számít az ő élete is. Abortuszt viszont az esetek nagy részében nem magzaton, hanem embrión végeznek: az anya kérésére ugyanis csak a 12. hét előtt szakítják meg a terhességet, addig pedig embrió van. Magzatnál két esetben fordul elő az abortusz: ha a magzat bizonyíthatóan valami súlyos betegséggel vagy fogyatékossággal születne, vagy az anya élete veszelybe kerülne.

Mindig a nő fog előnyt elvezni a magzattal szemben abból az egyszerű okból, hogy ő egy élő, lélegző, gondolkodó személy, míg a magzat ennek csak lehetősége a születés pillanatáig.

2020. okt. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/148 anonim ***** válasza:
31%

54


Tehát úgy gondolja, hogy születéséig nem nevezhető embernek?

2020. okt. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/148 anonim ***** válasza:
45%
Mi van, ha valaki úgy üt meg 8 hónapos terhes nőt , hogy az elvetél? Gyilkosságnak számít e?
2020. okt. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/148 anonim ***** válasza:
72%

55!


Nem, nem ember. Emberi magzat.


56!

Nem. Nem gyilkosság.


Btk:

"Magzatelhajtás


163. § (1) Aki más magzatát elhajtja, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) A büntetés egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a magzatelhajtást


a) üzletszerűen,


b) az állapotos nő beleegyezése nélkül vagy


c) súlyos testi sérülést vagy életveszélyt okozva


követik el."

2020. okt. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/148 anonim ***** válasza:
28%

54


Ez elhanyagolható számban fordul elő, csakúgy, mint az vérfertőzés és a nemi erőszakban teherbe ejtett nő száma. Az abortusz 95% ban kényelmi állapotak szolgál. Ezekről szól a vita. Magyarul felelőtlen nők és férfiak gyilkolnak mert nekik úgy kényelmes.

2020. okt. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/148 anonim ***** válasza:
80%

57!


Sosem gyilkosság, épp az előbb írtam le.


59!


Kényelmi állapot? Valóban. Kényelmi állapotnak nevezhető az, ha valaki nincs olyan stabil párkapcsolatban, anyagi helyzetben, vagy szimplán nem akarja a gyereket. Valóban. Az is kényelmi állapot ám, amikor valaki nem akar Down szindrómás gyereket, testi vagy értelmi fogyatékos gyereket kihordani.

2020. okt. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/148 anonim ***** válasza:
71%

Nincs 100%-os védekezés.


És nem értem, miért erény kényelmetlenségből megszülni egy gyereket. Miért az a jó élet, amiben minél több kényelmetlenség van.

2020. okt. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/148 anonim ***** válasza:
32%

62

Ezzel viszont nem értek teljesen egyet, aki figyel és védekezik az nem esik teherbe, ha az óvszer ki nem szakad tuti nem lesz gyerek, ha kiszakad ott a tabletta, emellett akik rendszeresen közösülnek, fel lehet íratni fogalmazásgátlokat.

2020. okt. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!