Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Évek után még mindig rosszul...

Évek után még mindig rosszul érzem magam az anyám abortusza miatt. Hogy kellene állnom ehhez a témához?

Figyelt kérdés
Depressziós vagyok és csak még értéktelenebbnek érzem magam emiatt. Olyan sok ember megszülethetett, de pont az én testvérem nem. Másrészt lehet hogy fura, de nekem már voltak érzéseim a gyerek iránt. Másrészt azt sem tudom, hogy az anyámról mit gondoljak ezzel kapcsolatban. Rosszul esik, hogy ilyet csinalt. Egyszerűen nem akarta. Nyilván joga van hozzá, ezt nem vitatom. Úgy vettem észre, hogy az abortusz nem érinti meg az emberket, szerintem elég durva dolog, mégiscsak emberi életekről döntünk. Senkivel nem beszélek erről, egyedül a pszichológusnak említettem meg, hogy ez bánt és hogy csak még szerencsétlenebbnek és értéktelennek érzem magam emiatt. Érzékenyen érint a téma, szóval lehet ki sem kellett volna írnom, ha támadni akartok inkább menjetek tovább.
2020. okt. 9. 15:38
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/148 anonim ***** válasza:
78%
Én beismerném, de nem tartom annak. Ha neked az, oké, legyen. Nem változtat semmin.
2020. okt. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/148 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom, ennyire nem vagyok benne mások életében, nekem az a lényeg, hogy bennem ne nőjön semmi.
2020. okt. 25. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/148 anonim ***** válasza:
33%

84


Csak nem gyerekfóbia?:)

2020. okt. 25. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/148 anonim ***** válasza:
74%

Nem, a gyerekekkel nincs semmi bajom. Ugyan sajátot nem akarok, de most született egyik barátnőmnek, és már többet költöttem rá, mint bárki. Meg úgy általában a legtöbb kiskölyök hatalmas arc.


Tokophobia. Terhességtől és szüléstől való rettegés. A terhes nők kiakasztanak. Borsódzik a hátam, ha terheshasat látok. Undor fog el, hogy ott benn valami mozog. Ha bennem nőne így valami, megállás nélkül sikítanék, hogy szedjék ki belőlem.


Kb. olyan érzés, mint mikor orvosos sorozatot nézek, és valakit lábon szúrnak vagy vért vesznek, akkor totál elgyengülök. Na a terhességnél ez ezerszeres.

2020. okt. 25. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/148 anonim ***** válasza:
21%
83as, azoknak sincs joguk az élethez akik ezt teszik velük.
2020. okt. 25. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/148 anonim ***** válasza:
82%

79!


Áruld már el, a középkorban mégis honnan tudták volna, hogy beteg a magzat? Kevered az ókorral és a csecsemőkkel. Taigetosz mond valamit? A beteg csecsemőket dobták le onnan az ókorban.

2020. okt. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/148 anonim ***** válasza:
72%

Sokan csak azt felejtik itt el, hogy egy nőnek joga van a saját teste felett rendelkezni. Az, hogy terhes, azzal "megengedi" a magzatnak, higy a testét használja kb. Ugyebár ha valaki meghal, akkor se veheted el a szerveit, ha előzőlegesen nem egyezett bele, nem döntheted el te, hogy mi lehet a testével. Tehát ha egy nő nem akarja, hogy valaki legyen és nőjön benne, de mégis rákényszeríted egy zigóta miatt, azzal több jogot adsz a még életképtelen sejthalmaznak, mint az anyának, akit ezek szerint kevesebbre tartasz, mint egy halott személyt.

Tovàbbà ha tudod, hogy nem vagy abban a helyzetben, hogy felnevelj egy gyereket, ez a logikus döntés. Miért kárhoztatnàd életre a saját gyereked, ha tudod, hogy csak szenvedne. Mert egy vegetatív állapot nem élet pl, és a legtöbb szülő azt se bírja tiszta lelkiismerettel végignézni, ahogy a gyereknek pl. szegénység miatt nem adhat meg azt, amit illene. A gyerekek ha utálnak valakit, mindig talàlnak okot kirekesztésre, de ha az ürügy a szegénység, az a szülőt is sújtja.

Ha meg megszüli, és nevelőszülőkhöz kerül, esetleg utána örökbeadjàk, az meg miért jó? Elképzelni nem tudod, hàny gyerek van a rendszerben, és hány száz ragad benne, csak mert "kiöregedett", és 3 éves kor felett nem kell senkinek (vagy csak nagyon, nagyon ritkán). És ritka az a nevelőszülő, aki nem csak a pénzért csinálja, hidd el.


A kérdező meg szerintem is csak ürügyet keres arra, hogy miért van ilyen szarul lelkileg. Egy kistesó nem oldotta volna meg a problémàit, sőt, talàn azért lenne problémàja, mert miatta a szülei elhanyagoltàk, vagy valami. Mondom, mindig ki lehet találni egy okot, hogy miért szar valaki élete

2020. okt. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/148 anonim ***** válasza:
23%
Mi a francért nem mennek el egy klinikára azok a nők, akik egyáltalán soha az életben nem akarnak már gyereket, és miért nem tetszik magukat orvosi beavatkozással meddővé?
2020. okt. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/148 anonim ***** válasza:
83%

90!


Mondjuk azért, mert a mai törvények szerint ez nem lehetséges.

2020. okt. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/148 anonim ***** válasza:
26%
Az egyik az, hogy a nem terveztük nem érv, mivel a gyerek sem tervezi, hogy megfogan és a felnőttnek a szexuális aktussal (önrendelkezés) tudatában kell lennie, hogy milyen következményei lehetnek. A szexuális erőszak áldozatoknak pedig ott van az esetutáni tabletta, amellyel megelőzhető a nem kívánt terhesség, még a fogantatás előtt. Tehát ez a "megerőszakoltak" érv nem igazán áll helyt a gyakorlatban, hacsak nem rabolták hetekig. Emlínendő, hogy a terhesség azért messze nem egy olyan kockázati súlyú-maradandó dolog, mint egy szervtranszplantáció. A fogantatástól pedig azért előlény a sejt, mert abban a pllanatban/környezetben indul el a feljődés, amiből emberré feljődik és amin minden ember keresztül ment. A Köztársasági elnök (plusz) jogokkal pedig az egyént társadalom ruházza fel és nem biológiai folyamtok eredője( amely okozója a szülő) mindez, tehát a párhuzam nem áll meg. Éppen arról szó, hogy a testi önredelkezés ( avagy egyéni preferenciák) nem minden formában megengedhetőek. Nem gyilkholatok másik embert mert kedvem tartja. Fájdalmat okozhatok neki ( sértés, vagy módjuk egy rossz vicc formájában), de az életélre nem törhetek, ameddig úgymond az én életemet nem fenyegeti, plána úgy hogy folyamatban elindítója éppen én vagyok. Én az egészből inkább azt láttom, hogy kizárlógatos egyéni jogokra, preferenciákra és döntésekre hivatkozó feminista propaganda gyakorlatilag a kígyókén harap a saját "farkába" ezzel az egész kérdéskörrel.. Nem vagyok egy nagy rajongója az egyéneket rendkívül előtérbe toló ideológia-rendszereknek mert a biológiával való összhangot rúgják fel szándékosan, ami meg torz módon visszhat a társadalmra..
2020. okt. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!