Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Évek után még mindig rosszul...

Évek után még mindig rosszul érzem magam az anyám abortusza miatt. Hogy kellene állnom ehhez a témához?

Figyelt kérdés
Depressziós vagyok és csak még értéktelenebbnek érzem magam emiatt. Olyan sok ember megszülethetett, de pont az én testvérem nem. Másrészt lehet hogy fura, de nekem már voltak érzéseim a gyerek iránt. Másrészt azt sem tudom, hogy az anyámról mit gondoljak ezzel kapcsolatban. Rosszul esik, hogy ilyet csinalt. Egyszerűen nem akarta. Nyilván joga van hozzá, ezt nem vitatom. Úgy vettem észre, hogy az abortusz nem érinti meg az emberket, szerintem elég durva dolog, mégiscsak emberi életekről döntünk. Senkivel nem beszélek erről, egyedül a pszichológusnak említettem meg, hogy ez bánt és hogy csak még szerencsétlenebbnek és értéktelennek érzem magam emiatt. Érzékenyen érint a téma, szóval lehet ki sem kellett volna írnom, ha támadni akartok inkább menjetek tovább.
2020. okt. 9. 15:38
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/148 anonim ***** válasza:
68%

40!


Aha, itt viszont nem magzatról volt szó, hanem embrióról, de ne zavarjon. Ami eppenhogycsak az élet lehetősége. A 12. hétig nem ritka, sőt, igen gyakori a spontan veteles is.

De továbbra is egy ember és egy embrió, illetve magzat nem ugyanaz, semmilyen téren.

2020. okt. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/148 anonim ***** válasza:
29%

41 rendben, javítom - megérteni nem fogod akarni, de hogy legyen min pattognod

re39 a FOGANTATÁSTÓL egy embrió, magzat nem rákos daganat, ami csak úgy sejthalmazként nő és hamar el is pusztítja a gazdaszervezetet - hanem POTENCIÁLISAN adottan egy percről-perce kibontakozó fantasztikus ÉLŐ struktúra, amely majd ~80-100 évig hordozza a szellemet és lelket.

csak a miheztartás végett írom - de tőlem 41-es te elkaszálhatod a 9hónapos magzatod is, leszarom a témát.

Viszont a fogantatásról tudni illik egy felnőttnek, hogy nem rákos kinövés, daganat indul ott, hanem élet.

Emberi lények esetében nem okapi, nem gnu, nem majom, hanem

EMBERI ÉLET.

2020. okt. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/148 anonim ***** válasza:
74%

42!


Senki nem írta, hogy rákos kinövés vagy daganat lenne. Biológiai tény, hogy a fogantatástól ott az élet lehetősége. Az is biológiai tény, hogy nem magzatról beszélünk, hanem embrióról. Szinten teny, hogy a nő kérésére csak a 12. hétig végeznek abortuszt. Szinten teny, hogy egy 9 hónapos magzatot nem abortalnak.

Szia.

2020. okt. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/148 anonim ***** válasza:
71%

#38 Abba kár a szó, aki egy lapon említ egy fejletlen embriót egy megszületett emberrel. Talán az a pár hetes sejthalmaz képes a nő méhén kívül életben maradni? Tud magától levegőt venni, ami egyébként életfeltétel? Ja hogy nem? Akkor miről beszélünk? Összehasonlítani egy embriót és egy megszületett embert max nagyon ostoba és korlátolt ember próbál, aki nem sűrűn volt biológia órán.

Senki egy árva szóval nem mondta, hogy az embrió egy rákos daganat, ne hallucinálj, de az is csak a te értelmi és intelligencia szintedet minősíti, hogy 9 hónapos, teljes kifejlett, önmagától lélegezni képes magzatot, illetve megszületett embereket és egy néhány hetes embriót hasonlítgatnál össze. Javaslom egy biológia könyv fellapozását.

Tudod mi a tény? Az, hogy egy embrió nem érez fájdalmat, nincs tudata, fel sem fogja hogy létezik és hogy minden nőnek joga van a 12.hétig élni az abortuszhoz való jogával. Ennyi.

2020. okt. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/148 anonim ***** válasza:
37%
A magzat tulajdonképpen nem lélegzik, hisz nincs rá szüksége, ugyanis a friss oxigént az anyától közvetve megkapja.
2020. okt. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/148 anonim ***** válasza:
31%
Ennyi erővel a kómában lévő ember tiszta lelkiismerettel lekapcsolható, mert megfelel ezeknek a feltételeknek, nem érez fájdalmat, nincs tudata, nem veszi észre, hogy létezik, vagy nem lélegzik. Röviden: már nem számít embernek, úgyhogy leválasztható a gépról. Egyébként egyes amerikai államokban a magzat születés előtti elpusztítása nem jelent problémát, tehát az én testem, az én döntésem. Szerintem ez pontosabb, a mi testünk, az én döntésem. Amúgy meg mikor várandós vagy, azt szokták kérdezni hogy van a tested?
2020. okt. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/148 anonim ***** válasza:
79%
A kómában lévő ember nem egy másik ember testét használja az életben maradáshoz.
2020. okt. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/148 anonim ***** válasza:
32%
De valaha használta hogy élhessen, mint te és én..:)
2020. okt. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/148 anonim ***** válasza:
75%
Igen, és akinek a testét használta, az úgy döntött, hogy használhatja. (Ideális esetben, mert így is van, aki kényszerből szül meg egy gyereket.)
2020. okt. 17. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/148 anonim ***** válasza:
80%

46!


Vannak olyan esetek, amikor lekapcsolható.

Amúgy meg egy tervezett terhességet meg egy nem kívántat soha, semmilyen szinten nem kell és nem is lehet összehasonlítani. Ha nem akarja valaki a gyereket, tökmindegy miért, az valóban terhes. Aki akarja, az varandos.

Ha nem támogatod az abortuszt, akkor ne támogasd, soha senki enm fog kényszeríteni rá, hogy alavesd magad.

2020. okt. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!