Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek hogy leperegjen...

Mit tegyek hogy leperegjen rólam anyám gonoszkodó durva viselkedése?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem,vagyis a problémám, hogy édesanyámmal nagyon nehezen jövök ki, már gyerek korom óta nem felhőtlen a viszonyunk, édesapámmal mindig jó volt, Ő szeretett engem,van egy bátyám is aki sajnos, pont úgy viselkedik mint anyám,és már velem is kezd úgy bánni. Én szerettem mindig a testvérem, de sajnos nagyon befolyásolja őt is anyám, és azt veszem észre rajta is, hogy kezdi ugyanazokat a dolgokat mondogatni nekem mint az anyám. Nagyon nehéz időszakon vagyok túl, vagyis nem igazán vagyok túl, úgy értve még nem tudtam feldolgozni, apukám halálát, aki még ráadásul nem természetes halállal halt meg a kórházban, sajnos egyedül kellett végig csinálnom, mindent, nem volt mellettem sem az anyám, sem a testvérem, van egy nagylányom aki, néha elkísért a kórházba, de minden nehéz időszakot inkább egyedül csináltam végig, egészen a temetésig. A testvérem nem soká a temetés után, börtönbe került, elég csúnya váddal,ami elég kellemetlen egy családban. Anyám egyedül maradt, van közöttünk egy kis távolság, oda vissza 100km, de segítek amibe tudok, mivel nekem is meg van a saját életem, meg nekem is vannak egyéb problémáin, de így is azért azon vagyok hogy segítsek, a problémám az lenne, hogy borzasztóan kiállhatatlan velem, a lányommal is hasonlóan, mondjuk kiskorától kezdve nem is nagyon érdekelte, hogy született egy unokája, nagyon nehéz neki úgy segíteni, hogy közbe el kell viselni a gonoszkodásait, és a kitörő agresszivitását, néha úgy üvölt a telefonba is, hogy rá kell tennem, mert nem lehet kibírni. Nem hogy örülne, hogy van valaki aki segíteni próbál, Ő cserébe kővel dobál engem, nagyon megnehezíti az amúgy is nehéz helyzetet, mert nekem két helyen kell helyt állnom, de így borzasztó nehéz, a testvérem tavasszal szabadul,és Ő ott lakik, de addig nem tudom hogy fogom kibírni?Hozzá teszem, hogy a bátyámat jobban szereti, amiből szintén konfliktusok robbannak ki, mert ha merek valamit mondani, mondjuk, hogy a bátyám megtehette volna mikor még kint volt, hogy a férfi munkát legalább Ő megoldja, akkor most annyival könnyebb lenn, de ha mondok ilyet, a torkomnak esik, pedig igaz minden, a testvérem és ahol anyám lakik rettenetesen elhanyagoltak mindent, ennek következményeként, lett egy csomó gond is amit nekem kell valahogy megoldani, nagyon nehéz így ez az egész helyzet. Ti mit tennétek? Hogyan állnátok hozzá? Nagyon nagy segítség lenne.

2020. okt. 9. 18:02
1 2
 1/13 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Ha a fejemre olvas olyan dolgokat, amiket a bátyád is helyrepofozhatott volna, akkor én biztosan szembesíteném a helyzettel, finom hangon, de nagyon határozottan. Elmondanám, hogy amit lehet, megteszek, de ne cseszegessen! Erre három esélyt kapna. Utána nem foglalkoznék vele, csak ha életveszélyben van.
2020. okt. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló helyzetben voltam egy rokonommal. Ahelyett, hogy értékelte volna, hogy valaki mellette áll, inkább csak marakodott velem folyton. Amit csinálok, veszek, főzök stb. az mind sz*r, gusztustalan, undorító. Néhány évvel ezelőtt elmondtam neki, hogy mi a bajom a viselkedésével, majd miután nem változtatott magán, (azonnal ki is jelentette, hogy ővele ugyan semmi probléma nincsen), sőt az évek során egyre csak vérmesebb lett, ezért ritkítottam vele a kapcsolatot, most már a telefont se emelem fel érte, ha ő keres, lerázom néhány sablon mondattal. Ha kicsit hagyom hosszabban beszélni, már ömlik belőle a gonoszság, annyira feszíti, hogy most sehol se tudja kiadni magából.
2020. okt. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
hát igen az első válaszolónak is igaza van úgy érzem, nekem is valahogy pont így alakul ahogy írtad hogy elkezd ömleni belőle a gonoszság, jó hogy rám tudja zúdítani, van amikor csak azért hív fel,hogy elmondhassa azt a sok borzalmat
2020. okt. 9. 18:53
 4/13 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Nem téged utál, magát sokkal jobban. Mivel ezt nehéz beismerni és utána a változásért tenni, ezért keres mást, akin kitöltheti a mérgét. A másik ok, hogy gyerekkorában voltak távolról hasonló helyzetek, amiket tudatalatt felismer és igazságot (pontosabban ítéletet) oszt. Ezzel 1-2 percre csökken a feszültsége, de annak alapja megerősödik. Emiatt ez egy végtelen kör.
2020. okt. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
anyám pont ilyen . Telefonon, vagy szemtől szembe, de rám kellett ömlesztenia a mocskot, amit a beteg agya kitalált.. az lett a vége, hogy elkerültem, nem találkoztunk. A telefont meg letettem, ha rákezdett a mocskolódásra. hivott másnap, harmadnap, nem vettem fel. Erre kitört rajta az övsömör, esküszöm azért, mert bennerekedt a sok mocsok. Azóta nem beszélünk telefonon se, és ez életmentő számomra, mert csak ugy tudom túlélni a helyzetet,(egy rakás stresszen alapulo betegségem lett az évtizedek során) ha teljesen kiiktatom az életemböl.
2020. okt. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
hű hát neked sem egyszerű , teljesen áttudom érezni, ahogy olvastam át jött minden érzelmed, sajnálom, hogy neked is pont az anyukád okoz ilyen helyzetet neked, és nehezíti meg az életed, és azt is hogy egészségileg is problémáid lettek, én pánik beteg lettem, de küzdök ellene,
2020. okt. 9. 19:56
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
sok sikert és gyógyulást. Nem tudom hány éves vagy, de én mint 50 feletti, annyit tudok mondani, ha érdekel, hogy a saját érdekedben minden módon és minden helyzetben teljesen kerüld ki. itt valaki irta fentebb, hogy saját magát utálja ???mi??? hát nem tudom, látott-e már nárcisztikust közelről?? dehogy utálja, inkább imádja magát. sok évem ment el azzal, hogy megértsem, de mivel én nem igy müködök, egyszerüen nem ment.érteni nem értem, de néhány jellegzetes viselkedési mintát felismerek. a motivációt mondjuk a mai napig nem értem. igy végül feladtam és kikerültem.sokkal jobb az életünk azóta.
2020. okt. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
#7: Pszichológusok mondják: a nárcisztikus legbelül retteg, hogy őt nem szeretik, nem felel meg, és emiatt, ez elől menekülve teremti meg a "tökéletes", grandiózus ént.
2020. okt. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd a fenébe. Le kell az ilyet sz@rni.


Tudo hogy hogy él az átlag fehér Johannesburgban? Ha igen akkor építs ki te is olyan védelmet a házad köré, ha nem nézz utána és építs ki olyat.

2020. okt. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Minek beszélsz egyáltalán ezzel a mérgező nővel? Nyugodtabb lennél, ha elfelejtenéd.
2020. okt. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!