Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek hogy leperegjen...

Mit tegyek hogy leperegjen rólam anyám gonoszkodó durva viselkedése?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem,vagyis a problémám, hogy édesanyámmal nagyon nehezen jövök ki, már gyerek korom óta nem felhőtlen a viszonyunk, édesapámmal mindig jó volt, Ő szeretett engem,van egy bátyám is aki sajnos, pont úgy viselkedik mint anyám,és már velem is kezd úgy bánni. Én szerettem mindig a testvérem, de sajnos nagyon befolyásolja őt is anyám, és azt veszem észre rajta is, hogy kezdi ugyanazokat a dolgokat mondogatni nekem mint az anyám. Nagyon nehéz időszakon vagyok túl, vagyis nem igazán vagyok túl, úgy értve még nem tudtam feldolgozni, apukám halálát, aki még ráadásul nem természetes halállal halt meg a kórházban, sajnos egyedül kellett végig csinálnom, mindent, nem volt mellettem sem az anyám, sem a testvérem, van egy nagylányom aki, néha elkísért a kórházba, de minden nehéz időszakot inkább egyedül csináltam végig, egészen a temetésig. A testvérem nem soká a temetés után, börtönbe került, elég csúnya váddal,ami elég kellemetlen egy családban. Anyám egyedül maradt, van közöttünk egy kis távolság, oda vissza 100km, de segítek amibe tudok, mivel nekem is meg van a saját életem, meg nekem is vannak egyéb problémáin, de így is azért azon vagyok hogy segítsek, a problémám az lenne, hogy borzasztóan kiállhatatlan velem, a lányommal is hasonlóan, mondjuk kiskorától kezdve nem is nagyon érdekelte, hogy született egy unokája, nagyon nehéz neki úgy segíteni, hogy közbe el kell viselni a gonoszkodásait, és a kitörő agresszivitását, néha úgy üvölt a telefonba is, hogy rá kell tennem, mert nem lehet kibírni. Nem hogy örülne, hogy van valaki aki segíteni próbál, Ő cserébe kővel dobál engem, nagyon megnehezíti az amúgy is nehéz helyzetet, mert nekem két helyen kell helyt állnom, de így borzasztó nehéz, a testvérem tavasszal szabadul,és Ő ott lakik, de addig nem tudom hogy fogom kibírni?Hozzá teszem, hogy a bátyámat jobban szereti, amiből szintén konfliktusok robbannak ki, mert ha merek valamit mondani, mondjuk, hogy a bátyám megtehette volna mikor még kint volt, hogy a férfi munkát legalább Ő megoldja, akkor most annyival könnyebb lenn, de ha mondok ilyet, a torkomnak esik, pedig igaz minden, a testvérem és ahol anyám lakik rettenetesen elhanyagoltak mindent, ennek következményeként, lett egy csomó gond is amit nekem kell valahogy megoldani, nagyon nehéz így ez az egész helyzet. Ti mit tennétek? Hogyan állnátok hozzá? Nagyon nagy segítség lenne.

2020. okt. 9. 18:02
1 2
 11/13 Banna97 ***** válasza:
100%

Át tudom érezni a helyzeted nekem anyam és nagymam is ilyen volt.

Kettő egyszerre.

Nem lehet ezt sokáig bírni.

Ha nem értékeli a segitseged, hagyd rá szerintem.

Majd ha nem foglalkozol vele elgondolkodik kicsit a dolgokon.

Ha meg nem változik akkor meg is érdemli, hogy ne törődj vele, ugyanúgy, ahogy te is megerdemled a nyugodt életet:)!

2020. okt. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne tartsd vele a kapcsolatot... semmi értelme. A biológiai rokonság nem indok arra, hogy valakinek minden baromságát elviseld.
2020. okt. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szakítsd meg vele a kapcsolatot, a lányod miatt. Különben áthagyományozod a gonoszságát rá is a kapcsolattartással. Nem kell balhét csinálni, csak egyszerűen ne vedd fel többé neki a telefont, de készülj el rá, hogy nagy hazugságokkal fog megpróbálni hazacsalni, mert neki a gonoszkodás ad életerőt, anélkül megbetegedne. Egy ugyanilyen erőszakos ismerősöm kórházba került, mindenkivel összeveszett a kórteremben, ahogy otthon is csak gyalázta a családját, aztán áttették egy kétágyasba, ahol egy siket ember lett a szobatársa. Belehalt, hogy nem tudta kire önteni az agresszióját.
2020. nov. 8. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!