Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Folytonos konfliktus az...

Folytonos konfliktus az anyámmal, megoldás?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, az anyám mindenben bekorlátoz, kirohanásai vannak, és folyton veszekszik velem.

5 kisebb testvérem van,sokszor rájuk kell vigyáznom, elhozni az oviból/suliból stb...Emiatt és a koronavírus miatt sehova nem is enged el, így már barátaim se maradtak, se magánéletem. (Az, hogy 18 vagyok semmit nem számít, "amíg az én fedélem alatt élsz és én tartalak el...") Úgy érzem elég sokat segítek (persze anyám, apám is sokmindent csinál; dolgozik,főz,otthoni dolgok), mégis napi szinten megkapom a "lusta", "figyelmetlen" "bunkó" stb jelzőket.

Imádom a testvéreim, de úgy érzem nem bírok itt élni tovább. Ahhoz, hogy elmehessek pénzre lenne szükségem, de nem engedi, hogy dolgozzak (egyetem mellett), mert a testvéreimre kell vigyázni, otthon segíteni stb

Mit kéne tennem? A kompromisszum nála nem igazán opció, nem hiszem, hogy ebből lejjebb adna, csak úgy tudom elképzelni, hogy kilépjek ebből, ha összeveszek vele..azt se akarom. Plusz, rossz embernek érezném magam, ha elmennék és nem segítenék többet. Valaki volt már ilyen helyzetben? Mi lehetne megoldás?


2020. okt. 16. 16:49
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
5%

"Jobb lett vilna"

A 'volna' nem történelmi kategória, visszacsinálni nem lehet.

.

A kérdésre: aki a MamaHotel lakója és a PapaBankot használja, alkalmazkodni kell a használati feltételekhez. Azt pedig a tulaj határozza meg.

Veszel fel diákhitelt és hagyod, hogy anyád-apád hadd nyűglődjön testvéreiddel.

.

"Imádom a testvéreim", de törődni velük nem vagy hajlandó.

.

"Ha meg kidob,akkor elmész baráthoz vagy kollégiumba." - és haverod szülei szó nélkül tűrik, hogy egy szájjal több lesz.

Kollégiumba pénz nélkül csak akkor menj, ha fényevő vagy. Emberi kajához pénz is szükséges.

.

Arra ne számíts, ha lelépsz, lesz visszaút!

2020. okt. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

#11 Te normális vagy? Miért kellene feláldozni az életét a kérdezőnek csak azért, mert anyuka nem bírta visszafogni a pi...áját és kapcsolat nélkül 5 gyereket potyogtatott ki a semmire. Miért kellene a 18 éves lánynak törődni velük? Nyilván oké 1-2x elmenni az oviba, de a kérdező anyja azt várja el, hogy erre áldozza fel az életét. Tetszik neki, hogy nem kell bébiszitterért fizetni.

Kérdező, diákhitel+diákmunka, aztán irány el onnan, a tenyészanya meg oldja meg ahogy akarja. Most nem szabad meghunyászkodnod, mert akkor sosem szabadulsz és végül se karriered, se magánéleted, se semmid nem lesz, csak 5 kölyök a nyakadon.

2020. okt. 17. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
90%
12es vagyok, azt nem olvastam, hogy van apuka is. Na, akkor meg pláne, így főleg ne legyen lelkiismeret furdalásod. Ketten megoldják.
2020. okt. 17. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:
0%
El vagy kényeztetve, azt mondják rád hogy lusta? A többiekre kell vigyáznod míg az egyetemed miatt dolgoznak? Nem hagynak dolgozni hogy végezd el azt a szar egyetemet? Juuuuuuuuuuj szegéééééééééény bele ne halj, hagyd ott az 5 tesódat hátha majd nekik szarabb sorsuk lesz! Ember örülj hogy ilyen szüleid vannak! Engem a bátyám vert 16 éves koromig és a méhemet verte rendszeresen, szüleim meg rá kényszerítettek hogy tapogasson és kiélje vágyait rajtam a bátyám haverja! Szóval pofa be húzd ki magad és megcsinálod amit kell!
2020. okt. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

en megprobalnék veluk beszelni, azert az egyik szülőd csak kompromisszumkészebb mint a másik. Hogy te szivesen segitesz de sok a dolgod az egyetemen, kulonorak, egy kis kamu... es hogy nem allandon hanem mondjuk hetente 2* , 3*.

Ha nem lehet veluk, probald.meg azzal, hogy felvettél még egy szakot, plusz nyelvet, akarmi, amivel ala tudod tamasztani hogy kevesebbet vagy otthon.

merre laktok? el tudnal menni máshová lakni? egyeb rokonok? nagymama? akar aki pénzügyileg is tudna támogatni?


en nem feltétlenül kezdenem a legdrasztikusabb megoldassal, de igenis "elōkészíteném" a terepet, hogy ha tovabbra sem képesek a te igényeideid észrevenni, akkor konnyebben el tudjak menni.


ez a helyzet tenyleg tarthatatlab kedved kérdező, anyad nem neked szülte azt a sok gyereket, de ugy tűnik, nem bír ennyivel és gusztustalan teged igy kihasznalni, mert ō szült folyamatosan az elmult tizenvalahany evben. Anyad viselkedese abuzív és bántalmazó, ezt tudnod kell. Sajnálom, de ne ha rajtuk múlik, nem ott leszel még, ameddig a legkisebb is onalló lesz, vagy talalsz magadnak egy faszit, hogy elmenekulhess és akivel "hasonlóan szép életetek" lesz,

lepjel mindenképpen, okosan

kitartast

2020. okt. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

14,


Az hogy te elvileg hagytad, hogy azt tegyék veled, másnak nem kell hagynia...

2020. okt. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

14-es: és te miért voltál nyuszika lelépni, feljelenteni, stb...?

Ja, ha a te tehened megdöglött, dögöljön meg a szomszédé is, értjük.

2020. okt. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
100%

14

Attól hogy a te gyerekkorod szar volt, és nem kértél segítséget, másnak még nem kell hogy szar legyen.

2020. okt. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Wycara ***** válasza:
100%

14-es nagyon szomorú ami veled történt, de ha Neked szar volt, masnak nem kell annak lennie.

Nekrd is voltak alternativak, nem eltel vele, engedd,hogy mas okosabb legyen.

2020. okt. 20. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Wycara ***** válasza:
100%

Egyébként meg nemi eytra info jo lenne, van hat gyerek es Te vagy 18, a tobbiek meg ovisok, kisiskolasok, szóval gondolom mas az apjuk, igaz?

Ez a felallas altalaban nem szokott kedvezni.

Vagy mind2 szülőd egy igazi g@ci. Bocsi :(

2020. okt. 20. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!