Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg én lennék a bunkó,...

Tényleg én lennék a bunkó, aki cserben hagyja anyámat?

Figyelt kérdés

Kicsit a helyzetről, 16 éves vagyok, de már most tervezem az elköltözésemet otthonról, főként anyám miatt, mivel konkrétan semmibe vesz, eltartani saját nagyrészt magamat tartom el (sokszor kb. heti 3-4szer saját pénzből vásásrolok, telefonszámlámat saját magamnak fizetem (sokszor már húgomnak is töltöttem a kártyájára), és a ruháimat), és úgy érzem, hogy azért ha most meg tudom oldani, akkor egyedül is el tudnám tartani magam.


Na de itt jött anyám, akinek a napokban megemlítettem (igazából veszekedtem vele és kicsúszott a számon), erre megkaptam, hogy neki ez a helyzet tökéletesen megfelel, és hogy mekkora bunkó vagyok, mert hogy én itthagynám őt, és hogy cserben hagyom, és majd ha meghal akkor gondokozzak el, meg igazából még sok mindent ehhez hasonló (ill. durvább) dolgokat kaptam meg, és kérdem én, hogy melyik félnek adtok igazat, vagy egyáltalán normális-e hogy már ezen gondolkodok?


A gyerekkoromat úgy éltem le, hogy csak magamra számíthattam, mert anyám mindig közölte velem, hogy én dolgom oldjam meg (persze sokszor az ő problémáit is nekem kellett megoldanom), ha meg nem úgy volt valami ahogy elképzelte akkor meg elvert. Kb 5 éve lelkiterrorban tart szóval sztem megérthető hogy miért akarok elköltözni, de azért gondoltam kiírom hátha én tévedek.


Mielőtt bárki írná, apám nem opcíó, a pénzt amiből eltartom magam azért megdolgozta (kb 3 éve dolgozom végig a nyaramimat), ja és nagy eséllyel haverommal költöznék össze majd (ő vidéken lakik és majd szeretne felköltözni, és így felesbe fizetve annyira talán nem lenne megterhelő).



2020. okt. 17. 20:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Menj, ha van hozzá lehetőséged, pénzed és erőd.

Bár én is mentem volna!

2020. okt. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
32%
Hogy dolgozhattál 3éve, ha most 16 vagy? 15év alatt nem is vállalhat munkát gyerek...
2020. okt. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%
kicsike, attól, mert rátöltesz 3-5ezret a kártyádra, és veszel néhány ruhát, még nem tudod magadat eltartani. hidd el..
2020. okt. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ismerősnél dolgozta, főként amúgy pakoltam, meg néha mentem terepre szerlésekben segédkezni, ez lényegében jól is jött, mert adott szakmai tapasztalatot is. Nem volt legális tudom, de más lehetőséget nem láttam, ő meg belement.
2020. okt. 17. 21:13
 5/14 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as a kártyámon jelen pillanatban olyan 60k lehet (+ - 2k), ezen felül van lekötve a kb 1 millió, amit apám halála után ítélt nekem a gyámhatóság (ha annyira érdekel apám régi autójának az eladásából, mivel senki nem használta már). A pénzt ami rajta van azt én kerestem meg, igaz nem voltam bejelnetve, de attól még dolgoztam napi 8 órás műszakoban heti 2/3 túlórával. Ha bármit nem értesz ezen felül, szívesen elmagyarázom, de előre ítélni nincs értelme sztem, de ha csinálod akkor legalább kicsit kedvesebb stílusban.
2020. okt. 17. 21:37
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem eléggé képben vagy, költözz ha azt látod jónak. De anyukáddal azért ne égess fel minden hidat, mert sosem lehet tudni, mikor szorulsz rá hogy segítsen, vagy ha tényeg történik valami és meghal, biztos bánnád hogy rosszban voltatok. Szóval menj és éld az életed, de azért néha beszélj vele.

Azt nem értem miért hagyod cserben anyádat ha elmész, hiszen elvileg ő tart el, nem? Vagy másra értette a cserben hagyást?

2020. okt. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%
Menj, és valósítsd meg magadat. Anyád meg örülhetne, hogy ennyire önálló, felnőtt lánya van. A hugom 31 éves, de nélkülem életképtelen, vagy csak túl kényelmes. Sok szülő sajnos abban a hitben él, hogy a gyermek sosem fogja a saját útját járni, azért van, hogy a szülőről gondoskodjon. Én a lányomat, ha menni akar, el fogom engedni. Remélem, örömmel fog majd rám gondolni, s nem felejt majd el.
2020. okt. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
37%

Örülj annak hogy te megteheted

Menj és vissza se nézz

2020. okt. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%

Az én lányom ma bérelte ki első albérletét. Nemszeretem dolog, hogy elköltözik, de nem állok útjába. Olyannyira nem, hogy amíg ő délutános műszakban dolgozik, a tulaj beadta hozzánk a kulcsát. És ahogy megbeszéltük amit már összecsomagolt magának cuccát, átvittem neki. Vacak dolog, és nehéz nem azt mondani, hogy itthon maradsz, de ilyen az élet. Egyszer minden gyermek felnő.


Te is, ha úgy érzed, hogy készen állsz, menj, éld az életed. Csak egy van belőle.

2020. okt. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Anyad mergezo szulo de viseld el amig egy szakmad nem lesz legalabb mert melo mellett nehez lesz tanulni. Igy legalabb a rezsit megsporolod meg a lakbert ami nagyon is sok.

Ne eld fel a penzed es a hugodnak is segits. Menmyi idos?

Jarsz suliba? Gyermekvedelem gondozasaban alltok?

2020. okt. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!