Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg én lennék a bunkó,...

Tényleg én lennék a bunkó, aki cserben hagyja anyámat?

Figyelt kérdés

Kicsit a helyzetről, 16 éves vagyok, de már most tervezem az elköltözésemet otthonról, főként anyám miatt, mivel konkrétan semmibe vesz, eltartani saját nagyrészt magamat tartom el (sokszor kb. heti 3-4szer saját pénzből vásásrolok, telefonszámlámat saját magamnak fizetem (sokszor már húgomnak is töltöttem a kártyájára), és a ruháimat), és úgy érzem, hogy azért ha most meg tudom oldani, akkor egyedül is el tudnám tartani magam.


Na de itt jött anyám, akinek a napokban megemlítettem (igazából veszekedtem vele és kicsúszott a számon), erre megkaptam, hogy neki ez a helyzet tökéletesen megfelel, és hogy mekkora bunkó vagyok, mert hogy én itthagynám őt, és hogy cserben hagyom, és majd ha meghal akkor gondokozzak el, meg igazából még sok mindent ehhez hasonló (ill. durvább) dolgokat kaptam meg, és kérdem én, hogy melyik félnek adtok igazat, vagy egyáltalán normális-e hogy már ezen gondolkodok?


A gyerekkoromat úgy éltem le, hogy csak magamra számíthattam, mert anyám mindig közölte velem, hogy én dolgom oldjam meg (persze sokszor az ő problémáit is nekem kellett megoldanom), ha meg nem úgy volt valami ahogy elképzelte akkor meg elvert. Kb 5 éve lelkiterrorban tart szóval sztem megérthető hogy miért akarok elköltözni, de azért gondoltam kiírom hátha én tévedek.


Mielőtt bárki írná, apám nem opcíó, a pénzt amiből eltartom magam azért megdolgozta (kb 3 éve dolgozom végig a nyaramimat), ja és nagy eséllyel haverommal költöznék össze majd (ő vidéken lakik és majd szeretne felköltözni, és így felesbe fizetve annyira talán nem lenne megterhelő).



2020. okt. 17. 20:52
1 2
 11/14 anonim válasza:
100%
Azért én meghallgatnám szívesen a másik felet is... 16 évesen nekem is meggyőződésem volt, hogy anyám arra tette fel az életét, hogy engem tönkretegyen, de most 27 évesen visszagondolva nekem van és volt mindig is a legmegértőbb, leggondoskodóbb anyám a világon. A pofámról lesül a bőr, hogy valaha haragudtam rá. Csak hát 16 évesen másképp látja az ember a világot meg saját magát. Én is úgy éreztem, hogy fú én aztán nélküle de sokra vinném, le akarok lépni, aztán ha megtettem volna, most valószínűleg valamelyik híd alatt csöveznék, ha élnék még egyáltalán. 60 ezerből nem fogsz messzire menni, az 1 misid meg le van kötve. Meddig? Meg 1 millió is hamar elröppen ám, de tégy belatásod szerint. De anyádat ne hibáztasd, anyaként mondom, hogy a legjobbat akarja nektek. Nem egyszerű ám egyedül felnevelni 2 gyereket, dolgozni, vezetni egy háztartás meg mittudomén. Bocs, de ez a minimum ha már ennyire felnőtt embernek tartod magad, hogy segítesz neki anyagilag, ha megteheted. Nem rosszaindulatból mondom ezeket, csak kicsit képzeld magad az ő helyébe.
2020. okt. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
47%

“ 16 éves vagyok”


Majd ha felnőtt leszel, akkor máshogy fogod gondolni. Egy valamit nem tudsz még csak szavakban. Azt hiszed, hogy az élet nagyon hosszú és mindenre van időd. Meg erre a nyavalygásra is. Pedig nincs most se erre időd. Anyukádat nem örökre kapod, hanem csak egy túlságosan rövid időre. De majd megtapasztalod ha mar nem lesz. Én már megtapasztaltam. Rosszabb, sokkal rosszabb mint az amiért most elmennél.

2020. okt. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
84%

Hát nem tudom mit írjak erre a kérdésre.

Jó van félre tett pénzed meg írtad apád kocsijának az árát

Ha van egy nagyobb kiadás mi lesz veled mond? Akkor az abból a pénzből kellesz fizetni és míg 18 nem vagy nem valami sok,még ha melózol akkor sem.

Anyád vert, mondanám menj el még ilyesmi de az élet ennél bonyolultabb

Annyit mondok próbáld meg de ne haraggal menj mert nem tudod mikor kell vissza költözni

2020. okt. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem várj még 2 évet az már hamar elrepül és addig még azért sokminden változhat. Az irásaid alapján tényleg fejlettebb vagy a kortársaidnál, de attól még nem fogod tudni eltartani magad. Még úgyse ha összeköltözöl a haveroddal főleg Pesten. Azért ott már nem csak a telefonod kell feltölteni meg ruházkodni... Mivel még gyerek vagy, ezért normálisan fizető munkahelyet kétlem, hogy fogsz találni. Nem tudom, hogy tanulsz e még vagy nem. De szerintem csak rosszabbul jàrnál jelenleg a költözéssel.
2020. okt. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!