Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azok a szülők, akik rendszeres...

Azok a szülők, akik rendszeresen (komolyan) verték a gyereküket, később megbánják a tettüket?

Figyelt kérdés
Komolyan alatt azt értem, hogy kékre-zöldre verik a gyereküket, nem csak kézzel, hanem más eszközökkel is, pl nadrágszíj. Ha ez rendszeresen előfordul a gyerek életében 12-14 éves koráig, azt a szülő később megbánja, vagy ez nem jellemző?

2020. okt. 21. 17:19
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és nem, nem bánja meg, amikor évente egyszer otthon vagyok, hallom, hogy miket mond, hogy a lányának (első házasságból, nem vele nőtt fel - a mázlista) mit kéne tennie az unokáival.


Oda kell nekik ütni, pofozni, stb.

2020. okt. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
0%
Ha rossz vagyok akkor kapok a nadrágszíjjal, de a szüleim szeretnek és csak jót akarnak.
2020. okt. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
38%
Én az anyuka szempontjából írok, egyszer nagyon ideges voltam és kikapott a lányom, de nem így h kékre zöldre, csak a fenekére ütöttem egy nagyot , azóta eltelt pár év és még mindig bánom azóta is, ha rágondolok. A gyerekem nem is emlékszik, nagyon sokat beszélgetünk és jó a kapcsolatunk. De bánom nagyon.
2020. okt. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
91%
az nem függ össze a veréssel.ugyhogy qrva nagy tévedésben vagy te szerencsétlen.
2020. okt. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 Metionin ***** válasza:
100%
10: A "szerintem" nálunk is tabu szó volt. Ha kicsúszott a számon, anyám már kapta el a hajam és azt üvöltötte, hogy "Te nem szerintesz semmit! Neked nincs szerintem! Nincs visszapofa!" Durva hogy másnál is vörös posztó volt ezt kimondani.
2020. okt. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
egyszerüen nem fér a fejembe, hogy egyes"szülők" miért akarják porrá zúzni, összetörni, megsemmisiteni, megalázni a gyereküket.iszonyat. Valami érzelmi és értelmi iq-hoz kellene kötni a gyerekvállalást, hogy ne lehessen minden idegbeteg félőrültnek gyereket nevelni.
2020. okt. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálunk a mostohaapámnak az volt az elve, hogy neki van igaza, mert ő a férfi.

A nő alacsonyabb rendű,ha nőnemű gyerek vagy, akkor aztán végképp nem lehet véleményed.

Engem azért szidtak kamaszként, mert olvastam, úsztam, rejtvényt fejtettem.

Felháborító, nem?

Mivelhogy nálunk kizárólag dolgozni lehet, házimunka, telek, a pihenés lustaság.

2020. okt. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
-19- tehát azt nem birta elviselni, ha megnyilvánultál, mint önállóan gondolkodó emberi lény?hogy van véleményed, saját gondolatod?Ez azért ijesztő, mert végül is ez a nevelés célja: hogy önálló, gondolkodó emberkévé formáljuk a kicsiket. Ő mit szeretett volna , ha milyen vagy? És milyen MOST veled? Gondolom már felnőtt vagy.
2020. okt. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 Metionin ***** válasza:
100%
22: igen,tulajdonképpen az volt a baja, hogy gondolkodom. Azt szerette volna, ha mindenben feltétlenül elfogadom, amit ő mond, tesz, akar. Ez egy ideig működött de ahogy idősebb lesz az ember és tapasztal, közösségbe kerül, hamar rájön, hogy másféleképpen is lehet gondolkodni mint a szüleink. 11 éve leléptem, olyan 3-4 éve kezd normálisabban viszonyulni hozzám de azért, mert treníroztam erre. Ha nem bírta ki, hogy emberi módon kommunikáljon, fogtam magam és nem látogattam. Azóta moderálja magát mert ciki ha rákérdeznek az ismerősök, hogy mi van velem és kiderül, hogy évek óta nem látott.
2020. okt. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyenek soha nem bánják meg. Fel se fogják, hogy valójában mennyit ártanak ezzel a gyereknek. Őket jellemzően ugyanígy nevelték, de legalábbis hasonló módon, ezért ezt viszik tovább.


Sajnos a gyerekvállalásra nincs alkalmassági teszt, pedig nagyon nem ártana...

2020. okt. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!