Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan legyek jó "mostohaanya"?

Hogyan legyek jó "mostohaanya"?

Figyelt kérdés
Páromnak van egy kislánya az előző kapcsolatából, akivel jó ideje ő se találkozott a hárpia anyja miatt. Most úgy néz ki rendeződni fog a dolog és rendszeresen nálunk lesz a kislány. Van némi ellenérzés bennem sajnos vele kapcsolatban, mivel az anyja nagyon csúnyán bánt velünk illetve valamilyen szinten osztoznom kell ilyenkor a páromon vele. Mit tegyek, hogy ezeket a rossz érzéseket leküzdjem és normálisan működjenek a dolgok?
2020. okt. 26. 18:05
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Kezdheted azzal, hogy nem nevezed harpianak az édesanyját, hanem megpróbálsz megbocsátani neki és normális viszonyt kialakítani, amennyire lehet. Ha ez az alap megvan és a kislányhoz őszinte (!) szeretettel fordulsz, akkor nem lesz gond.
2020. okt. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Felnőtt ember vagy, válaszd szét a gyereket az a anyjatol: nem ő tehet róla, ha az anyja idióta.

Amúgy meg legyél vele nyitott és barátságos.

2020. okt. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nyilván előtte nem fogom így hívni és szerencsére az anyjával nem kell semmilyen kapcsolatot kialakítani, mert a gyámügy lesz a kapcsolattartó. Sajnos durván elfajultak a dolgok
2020. okt. 26. 18:12
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Miért kellett nullára pontozni???? 2. vagyok
2020. okt. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én felpontoztalak
2020. okt. 26. 18:14
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Ne szidd soha az anyját. Legyél vele kedves és nyitott, tényleg szívesen akarj vele időt tölteni (a gyerekek megérzik). Emellett azért legyél következetes és vezess be szabályokat. Ha a párod partner lesz ebben és megpróbálja tartani köztetekbaz egyensúlyt remélhetőleg nem lesz baj.
2020. okt. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is elvált szülők gyereke voltam, 0 kapcsolattartás volt kettejük közt, durván elfajult a vita, plusz mostohám is volt, akivel amúgy minden rendben ment, egészen kamasz koromig 😅. Én ebből a helyzetből azt vontam le tanulságként, hogy nem szabad a gyerekkel üzengetni, szapulni a másik szülőt, az anyával totál ellentétes szabályokat hozni, egyszóval helyre kell állítani a kommunikàciót a 2 szülő között (mediátorral, ha nincs más), hogy ez gördülékenyen mehessen. Ki kell alakítani egy nyugodt légkört, mert a kislány biztosan sérült valamennyit ebben az egészben, legalább ti ne nehezítsétek neki, nem tudom, az anyuka hogy áll hozzá, félre tudja-e tenni a gyerek előtt a gyűlöletet, de ha nem, nektek akkor is “bölcsnek” kell lenni, mert annál rosszabb nincs mikor mind2 oldalról megy a sárdobálás. Te csak annyit tehetsz, hogy nyitottan fogadod, nem ítélkezve, és nem kifogásolva az anyja nevelési módszereit.
2020. okt. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
már mondtad de azért megerősítem, hogy a gyerek előtt semmiképp ne szídd az anyját. ezenkívül pedig legyél türelmes és nyiss felé. lehet hogy elég döcögős lesz a kezdés de kitartónak kell maradnod. mutasd ki hogy fontos neked/nektek. bánj vele úgy ahogy egy gyerekkel kell.
2020. okt. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Semmi képp ne úgy fogd fel hogy a párodon osztoznod kell. Ő az apja.

Nekem annó nagyon jól esett volna ha a mostohaanyám beszélt volna velem. Minimum kommunikáció sem volt. Töltsetek minőségi időt a pároddal és a lánnyal is, meg csak a kislánnyal is. Próbáld megismerni, barátot találni benne, nem ellenséget. Próbálj a nevelésbe annyira nem belefolyni, inkább hagyd az apára és az anyára(ez az anyjával valo kapcsolat nem rontásában lehet jo). Szerintem nem lesz gond ha kicsit pozitívan nyitsz felé

2020. dec. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Rossz érzés, hogy osztozni kell vele az apján?

Saját élményemet fogom leírni.

A gyerek úgy tekint rád, mint valakire, aki belekontárkodott az ő és az apja kapcsolatába és a fent említett mondat alapján ki is akarja sajátítani. A gyerekben mindig lesz egy természetes ellenszenv irántad (legalábbis velem így volt) pláne, ha szidod az anyját és el akarod venni tőle ilyen módon az apját

2021. ápr. 23. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!