Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudom kirakni a lakásbó...

Hogyan tudom kirakni a lakásból a felnőtt, 32 éves, dolgozni nem akaró gyerekem? Elvégezte az egyetemet, de nem államvizsgázott le. Szerelmes lett, 2 hónap együtttjárás után terhes lett a barátnő, született egy kislányuk

Figyelt kérdés
A kapcsolatuk 3 év után megromlott. Akkor visszaköltözött hozzám. Egy hónapig dolgozik, fél évig nem. A lakás költségeibe nem száll be, a gyerektartást , a telefonját, TB-t én, a diákhitelt én fizetem. Én vásárolok, én főzök, mosok.Orvosi segítségre van szüksége, nem akar orvoshoz menni. Az idén nem dolgozott egyáltalán. Nem tud koncentrálni, elfelejt dolgokat, ha rászólok, akkor rögtön üvöltözik.

#bejelentett lakcím #megszünteti a lakhatási viszonyt #lakásból kitenni
2020. okt. 26. 18:10
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
93%
Lehet valami pszichés problémája van vagy depis. Ez lehet nagyon komoly is. Ki kell deríteni mi a baj.
2020. okt. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekeddel komoly probléma van. Első körben azt kéne elérni, hogy orvoshoz menjen, hátha akkor kiderül, hogy lehetne segíteni. Én teljesen megértem a kérdezőt, hogy nem akar egy 32 éves, otthon ülő, nemdolgozó, gyerekkel rendelkező herét otthon tartani, még akkor sem, ha történetesen a fia. Ez az állapot így nem mehet tovább, mindenképpen el kell valahogy érni nála, hogy orvoshoz menjen. Mondd el neki, hogy segíteni szeretnél, de a végtelenségig nem bírod már ezt cérnával. Vagy elmegy és kér szakmai segítséget, akkor mellette állsz és megteszed amit tudsz, vagy akkor számítson magára. Nehéz mindkettőtök helyzete, elhiszem, hogy hatalmas dilemma ez neked, kitartást kívánok.
2020. okt. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 A kérdező kommentje:
Könyörögtem, hogy menjen orvoshoz, találtunk is orvost, időpontot kaptunk, megígérte, hogy elmegy, de nem ment. Ez volt tavaly. Egy évvel korábban egyszer elment pszichológushoz, megállapodtak, hogy hetente egyszer találkoznak, aztán oda se ment többet. Haszontalan pénzkidobásnak tartotta. Most is állítja, hogy ő rendben van, egészséges.
2020. okt. 26. 19:29
 14/47 anonim ***** válasza:
95%
Addig a kommentedig még én is kezdtem sajnálni a fiadat, amíg azt nem írtad, hogy bement a kormányablakba, és ott azt mondták neki, hogy ha ő nem akarja, akkor te nem jelenthet ki. De igen, kijelentheted. Az orvost is félvállról veszi. Gondolom te észrevetted hogy a fiad teljesen hülyének néz, és ezért írtad ki a kérdést is. Menj be te személyesen a kormányablakba, és járj utána. Ja, és állj a sarkadra!
2020. okt. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
100%
A kijelentés menete a következő (feltételezve, hogy a fiad lakcímkártyáján a te címed szerepel): jelenleg, mint szívességi lakáshasználó lakik nálad. Az első, hogy te, mint a lakás tulajdonosa, ezt a szívességi lakáshasználatot egyoldalúan, írásban felmondod. Legjobb ügyvédhez fordulni, aki megfogalmazza. Két tanú jelenlétében átadod neki, akik az aláírásukkal igazolják, hogy átvette azt. A szívességi lakáshasználat felmondásában kikötsz egy határidőt, általában 30 napot szoktak, amíg ideje van kiköltözni. Ha nem költözik ki határidőre, akkor elindíthatod a kényszerkijelentést. Viszont most jön a tél, kilakoltatási moratórium van, azaz valószínű, hogy áprilisig nem tudod kirakni. Ezt mindenképpen lépd meg, akkor is, ha nem akarod tényleg kirakni, mert ezzel ultimátumot adhatsz neki. Szabd meg feltételnek, hogy x határidőig elhelyezkedik akármilyen állásba, akár portásnak, akár takarítónak. Ha ezt megteszi, akkor írásban köss vele határozott időre szóló bérleti szerződést, fizessen valamennyi lakbért vagy hozzájárulást a rezsihez, és tartásdíjat a gyereke után ő fizesse. Valamint vállalja, hogy pszichiáterhez fordul, mert 99%, hogy depressziós, ami gyógyszerrel jól kezelhető. Ha ezeket nem teljesíti, akkor elindítod a kilakoltatást, ami legkésőbb áprilisban végrehajthatóvá is válik. Ez egy kicsit macerás procedúra, de ha látja a komolyságodat, akkor meg fog ijedni, lépni fog.
2020. okt. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim válasza:
100%

Még egy dolog ami eszembe jutott és ami segítene.

Ha tényleg nincsen jövedelme lehet igényelni a városházán támogatást, fizetik a tb-t és plusz havi 25 ezer forintot, ha tényleg nincs jövedelme.

Mondjuk az nem sok, de több a semminél. Ez összesen havi 35 ezer ingyen.

2020. okt. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim válasza:
100%

Megint egy másik lehetőség, ha komoly az egészségügyi probléma, leszázalékoltatni.


De azt a 35 ezret anélkül is odaadják, én tudom.

Én már kiigényeltem, mert én is a szüleimen élek, de legalább nem kell rámfizetniük.

2020. okt. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim válasza:
28%

Engemet is szekálnak, hogy dolgozzak, de hiába.

Mondjuk nekem egy elég komoly egészségügyi problémám van, ami ezt ellehetetleníti.


Ha a te fiaddal is ez a helyzet akkor érted, lehetséges, hogy lehetetlent vársz.

2020. okt. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim válasza:
87%

Kérdező ne haragudj, hogy offolok!

A 16 és 17-es válaszon megakadt a szemem, azt a havi 25.000-et az is igényelheti, akinek még nincs 1 év munkaviszonya? Kormányablaknál lehet kérni?

Sajnos én is évek óta munkanélküli vagyok, itthon élek szüleimmel.

2020. okt. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
26%
En is munkanelkuki vagyok, ezt a havi 25 ezret hogy lehet igenyelni?
2020. okt. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!