Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudom kirakni a lakásbó...

Hogyan tudom kirakni a lakásból a felnőtt, 32 éves, dolgozni nem akaró gyerekem? Elvégezte az egyetemet, de nem államvizsgázott le. Szerelmes lett, 2 hónap együtttjárás után terhes lett a barátnő, született egy kislányuk

Figyelt kérdés
A kapcsolatuk 3 év után megromlott. Akkor visszaköltözött hozzám. Egy hónapig dolgozik, fél évig nem. A lakás költségeibe nem száll be, a gyerektartást , a telefonját, TB-t én, a diákhitelt én fizetem. Én vásárolok, én főzök, mosok.Orvosi segítségre van szüksége, nem akar orvoshoz menni. Az idén nem dolgozott egyáltalán. Nem tud koncentrálni, elfelejt dolgokat, ha rászólok, akkor rögtön üvöltözik.

#bejelentett lakcím #megszünteti a lakhatási viszonyt #lakásból kitenni
2020. okt. 26. 18:10
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
87%
Előző vagyok, írtam, hogy harmincas, inkább már közelít a negyven felé. Leszek én még olyan helyzetben mint a kérdező attól félek. De tényleg mit tesz az ember, ha ott áll az ajtóban szemtől szemben a családtag és könyörög? Elméletben könnyű elküldeni. Előre félek már ettől is.
2020. okt. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 A kérdező kommentje:
nem tudod elküldeni, ahogy én sem ...
2020. okt. 30. 16:56
 33/47 anonim ***** válasza:
100%
De el tudnád, csak nem akarod igazán...
2020. okt. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Sajnos, hogy ez tôrtènt a fiaddal. Ez egy nehez idôszak számára! Nagyon szép tôlled, hogy fizeted a számláit! Probálj vele majd beszèlni, hogy ez igy nem mehet tovább, de elôszôr vidd el Orvoshoz, hogy meggyógyuljon. Minden jót!
2020. nov. 22. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
Nem tudom "a szép szavak mennyire használnak", olyanra gondolok, hogy: "kedves fiam, felnőtt ember vagy, meg kell tanulnod önállóan élni, felelősséget vállalni, mert sajnos eljöhet az idő, amikor senki sem lesz melletted, aki segítsen. Ennek érdekében pedig van x hónapod, hogy elmenj pszichoterapeutához, kérj segítséget tőle lelki problémáid megoldásában, mert oka van nagy valószínűséggel, hogy nem szeretnél semmit tenni, se felelősséget vállalni."
2020. nov. 22. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:

Mond meg neki, hogy ha nem tesz semmit magáért akkor nem tudsz neki segíteni.

Nem a te dolgod megoldani az életét.

Neki viszont nincs joga rajtad élősködni.

Ha látod, hogy akarja a változást és tesz is érte segíts.

Ellenkező esetben szólisd fel, hogy bpakolja össze a cuccait, és hagyja el a lakást.

2020. nov. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a gyerek skizofrén lett. Ilyen tünetek voltak a mi családunkban is.
2020. dec. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
100%
Kezelés nélkül egyre jobban be fog kattanni, Szilágyi István ugyanígy tartotta a fiát, Lúpici, akit megölt a végén a fia.
2020. dec. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
100%

Fordulj a háziorvoshoz a családsegítőhöz.

Először is ki kell vizsgáltatni épp elméjű e.

Csak úgy nem teheted ki az útcára, ha oda van bejelentve. És nincs másik lakcíme.

2020. dec. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
Egy elmebeteg skizofrén, amivé a fiad éppen válik, magától sosem megy orvoshoz. Komoly beszélgetést kell folytass a háziorvosotokkal, mi a módja annak, hogy elvitessétek egy kórházba, ahol kivizsgálják. Mivel magától nem hajlandó.
2020. dec. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!