Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudom kirakni a lakásbó...

Hogyan tudom kirakni a lakásból a felnőtt, 32 éves, dolgozni nem akaró gyerekem? Elvégezte az egyetemet, de nem államvizsgázott le. Szerelmes lett, 2 hónap együtttjárás után terhes lett a barátnő, született egy kislányuk

Figyelt kérdés
A kapcsolatuk 3 év után megromlott. Akkor visszaköltözött hozzám. Egy hónapig dolgozik, fél évig nem. A lakás költségeibe nem száll be, a gyerektartást , a telefonját, TB-t én, a diákhitelt én fizetem. Én vásárolok, én főzök, mosok.Orvosi segítségre van szüksége, nem akar orvoshoz menni. Az idén nem dolgozott egyáltalán. Nem tud koncentrálni, elfelejt dolgokat, ha rászólok, akkor rögtön üvöltözik.

#bejelentett lakcím #megszünteti a lakhatási viszonyt #lakásból kitenni
2020. okt. 26. 18:10
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
79%

A fiad drogozik. Kerdezz ra. Ha teljesen kiakad es duhongeni kezd vagy mergesen elrohan akkor beletrafaltal.

Ki tudod rakni csak embereld meg magad szabj egy hataridot adj ultimatumot es utana nehogy valtoztass vagy elgyengulj.

2020. okt. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
100%

Amit az egyik válaszoló írt 25000et, az szerintem az FHT lesz es 22.800ft.


Ezt ha adjak utana egy even belul 30napnyi munkat kell valahogy igazolni hogy ne szuntessek meg.

2020. okt. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
90%

Kicsit beleképzeltem magam a fiad helyébe. Ahogy elkezd dolgozni fizetnie kell a gyerektartást, diákhitelt. 0 munkatapasztalattal max minimálbéres munkára vennék fel, ahol a fizetése fele elmenne ezekre, majd maradni az a havi 60-70 ami meg semmire nem elég, nem hogy egyszer elköltözni. Azért nem akar elmenni dolgozni, mert 'felesleges'. Anyuka (te) ígyis eltartja, fizeti a fizetnivalóit meg kaját, fedélt is kap. Hát ez a munkakerülő embereknek egy aranybánya.

Amíg te nem állsz a sarkadra, addig nem is fog dolgozni! Szépen fejezd be az eltartását, tiltsák le a telefonját stb. Kajából is csak a minimumot add neki, tescos párizsi meg rántott farhát. Tereld az államvizsga felé és utána hamar el fog menni dolgozni. De amíg a segge alá van tolva minden, addig esélytelen.

2020. okt. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
68%
Elmész a kormányablakba és kijelented kész. Megteheted. Aztán amint nincs otthon, zárcsere, cucc összepakol és mehet amerre akar. Nem tehet ellene semmit. Rá kell ijeszteni, de nem szavakkal tettekkel, mert a szóból nem ért. Majd ha kint találja magát az utcán, akkor talán elmegy dokihoz, meg dolgozni.
2020. okt. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon sajnállak kedves kérdező, de a te hibád is hogy hagyod a helyzetet. Vedd nagyon komolyan a fiad és dobd ki. Hidd el, így talán ember lesz belőle. Tudom, hogy nem érdemelné meg, de talán egy kis kezdőtőkével, ha tudod dobd meg amiből 1 hónapig élni tud, és tényleg rajta fog múlni mit kezd az életével.
2020. okt. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
20%

Azért szerintem a te fejeddel is van baj... Utcára rakni a gyerekedet vs változtatni a dolgokon, azért elég nagy különbség... Nem kötelességed fizetni ezeket a hülyeségeket, akkor nem fizeted és kész.


Adsz neki 3x enni, mindjárt nagyon kicsi költség lesz.

Illetve nem fér el az a gyerek a szobában? Be akarsz oda költözni? Szálljon be a fűtésbe? Ha kirakod, attól ugyanannyi marad a fűtés számla hahó. A kktg stb. szintén ugyanannyi marad... Vízszámla? 1-2 ezer ft-al leszel előrébb, ha utcára rakod....


Cserébe legalább tönkreteszed az életét... Ha egyáltalán túléli... És akkor mivan ha nem dolgozik? Nem kötelező dolgozni. Bemegy segélyért, az bőven fedezi az ételt stb.


Kicsit szar lesz majd együttélni a tudattal, hogy megölted a fiadat, ebben az időben kint aludni éjszaka elég gyorsan legyengít egy embert, és aki a társadalom perifériájára kerül, borzasztó nehéz onnan visszajönni.

2020. okt. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
85%

Ne fizess neki semmit. Elkényezteted. Ne legyen nete, ne fizesd a gyerektartást, se a tbt, hitelét, semmit. Jó, hogy nem megy el dolgozni, kb csak a fenekét nem törlöd ki. A kajával nem tudsz mit kezdeni, mert gondolom a hűtőre nem akarsz lakatot tenni, de kaját se kéne kapnia.

Esetleg ha elkezd rendszeresen járni orvoshoz, akkor fizeted mondjuk a TB-t, de csak azt. Amúgy bogyókkal javítható lenne az állapota, de így nem fog történni semmi, csak szépen ottmarad a nyakadon, míg szépen meg nem öregszel és meghalsz, aztán rámarad a lakás, amit jóeséllyel elherdál majd. Szép jövőkép.

2020. okt. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
47%
Zeneterápia
2020. okt. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
0%
2020. okt. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
92%

Anyám 10 évig várta-várja a csodát, hogy testvérem megváltozik. Most harmincas férfi, és olyan mint egy duzzogó kamasz. Szerepe volt ebben apámnak is, aki folyamatosan lekezlően beszélt anyámmal, velem, plusz éreztette azt tesómmal, hogy nők szava szart sem ér. Nyilván anyám feddései már elnézést, de szart sem érnek, a pénzcsapot meg nem zárná el. Teljes kiszolgálást kap a here, és még hisztizik is, ha nem olyan ételt kap, ami neki megfelelő. Egy-két kivétellel minden fizikai munkát az anyánk csinál a ház körül is. Ez a...meg kint bagózik közben teljes lelki nyugalomban és bámulja. Amikor ott vagyok próbálok vele beszélni, de nem érdekli. Neki minden jár, mindenki szolgálja ki.

Az az igazság, hogy meggyűlöltem.


Nem egy munkahelyre lett betolva a drága testvérem, nem egy rokon segített neki, egyik helyen sem maradt meg, általában minden előzetes nélkül lépett le, volt, hogy rajtam keresték a kollégái. A családunkat rengetszer hozta rossz, kínos helyzetbe, egyszer sem kért bocsánatot, nem érez bűntudatot. De természetesen anyám szerint én vagyok a szemét, mert közöltem, hogy én többé nem vagyok hajlandó semmit megtenni a testvéremért, nem vagyok hajlandó vele kommunikálni, elegem lett.


Nem kell sajnálni az ilyen embereket. Tudom milyen a depresszió. Ez nem az.


Lehet nyomni a piros x-et szorgosan, gondolom most én leszek a gonosz testvér aki nem veszi figyelembe a családi köteléket. Gondoltam leírom egy másik oldalról is ezt a jelenséget. A vicc az, hogy anyám mindenkiben talál hibát, köztük férjemben is, pedig ő aztán tényleg sokat segített neki, meg annak az élősködőnek is.

2020. okt. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!