Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fiatalok kaptatok némi segítsé...

Fiatalok kaptatok némi segítséget a szülőktől,hogy eltudjatok költözni saját házba?Másnak is ilyen nehéz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Arra lennék kíváncsi főleg,hogy sikerült megvenni az első házatokat.Saját erőből vagy kaptattok egy kis segítséget például az önerőhöz ?

Sajnos se én,se a párom nem számíthatunk szülői segítségre,magunk gyűjtögetünk,hogy legyen saját házunk. Én 3 éve melózom,párom hitelt törleszt,mert az anyukája betegsége miatt kénytelen volt felvenni..lassan az lejár,így jobban tud ő is félre tenni. Nagyon lassan jön össze az az igazság,mert a szüleinket is támogatni kell (nyugdíjasok,betegek).Nem keresünk olyan jól sem, számlákat befizetjük,kaját veszünk,amire nagyon sok elmegy. A ház árak meg elég magasak...így vidékbe gondolkodunk,ahol olcsóbb ,csak a munka lehetőséget is szemelőt kell tartanunk.

Másnak is ilyen nehéz elindulnia?


2020. okt. 29. 09:40
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
87%
Mi is kaptunk segítséget, 1-1 milliót a szülőktől, meg még 1 milliót nagyszülőktől. A többit a spórolt pénzünkből raktuk össze a férjemmel, így lett elég pénz az önerőre, amihez már vehettünk fel hitelt (10 évre vettük fel). Igaz, hogy ez nem ház, hanem egy panellakás vidéken. A szüleink átlagosan keresnek, átlagos életet élnek, de szerencsére mindig gondoltak a jövőnkre és a rosszabb időkre, így sikerült ezt segítséggel, hitelre megvenni. Ha nem kaptunk volna segítséget, akkor még mindig albérletben laknánk, és a pénzt arra költenénk, nem a törlesztőre. Nem egyszerű.
2020. okt. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
89%

A mai lakásárak mellett kegyetlen nehéz 0-ról elindulni, nagyon nagyon spórolni kell. Annyi még pozitív, hogy 2-en vagytok és össze tudjátok rakni, amitek van. Mert egyedül tényleg kb. lehetetlen.

Azt viszont mérlegeljétek, hogy a szüleitek mennyire érdemlik meg a végsőkig való támogatást, mert ezek alapján nem nagyon.:/ Ne menjen így rájuk a Ti életetek...

2020. okt. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
38%
Miért kell mindjárt ház? Egyelőre elég lenne lakásban gondolkodnotok.
2020. okt. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
69%
Nekem úgy segítettek a szülők, hogy nem kellett nekik adni a fizetést, így összegyűlt egy kis pénz. Mivel mindig 100 alatt kerestem, kellett 15-20 év, mire ez is összejött. 40 évesen tudtam venni egy parasztházat Pest megyében, bőven 10 millió alatt. Kaptam tőlük tárgyakat is: vízforraló, mikrosütő, tepsi, mérleg, botturmix. Pár évvel később megcsináltatták a cirkófűtést (eladták nagypapám házát), és mivel van egy öcsém, ő is kapott az árából.
2020. okt. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
85%
Mind a ketten nulláról építettük fel, a segítség minimális volt, és inkább szimbolikus mindkét család részéről. Viszont mióta dolgozunk, azóta törünk előre, én kb 2-3 évente munkahelyet váltottam, hogy minél jobb fizetést tudják elérni. Mikor 27 voltam, megvettük az első lakásunkat, most tervezzük a ház megvételét, de őszintén szólva visszanézve, nem biztos, hogy megérte ennyit küzdeni. Az állandó stressztől elég durván meghíztam, egészségügyi problémáim lettek, a szakmámban nagyon gyorsan jutottam magasra, ezt nem tudom kezelni, szóval lelkileg is ki vagyok égve. A párom ennyire durva állapotban nincsen, de őt is megviselte. Most gyereket akarunk, de ahhoz rendbe kellene tenni magunkat testileg-lelkileg. Szóval igen, nehéz segítség nélkül, de ha újra kezdhetném, lehet ülnék még plusz 2 évet albérletben, mert egészségből csak egy van, lakáshoz meg éppen később is lehet jutni.
2020. okt. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Párom kapott segítséget, azt hogy elrakhatta a fizetését, semmi egyébbe nem kellett fizetnie míg otthon volt. Én nem kaptam semmit, a fizetésemet az utolsó centig haza kellett adnom. Faluban vettünk házat szinte fillérekért a párom spórolt pénzén.
2020. okt. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Mi kaptunk segítséget, rengeteget. Mindkettőnk anyukája vett fel hitelt, hogy megkaphassuk a lakásunkat. Egy ici-pici földszinti lakást kaptunk (pont a lakásárak tetőzésekor volt) egy megyeszékhelyen. Nem lehetünk elég hálásak, nélkülük vérrel-verejtékkel sem biztos, hogy el tudtunk volna indulni az életben.
2020. okt. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
89%
1000 ft al a zsebembe szöktem el ottho ról. Amit megkerestem középiskola melett azt is elszedték tőlem...szóvan nem, kaptam semmit...
2020. okt. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Elso hazamhoz kaptam fel milliot. Akkoriban meg 1.5 milla volt egy felujjitando haz.

Most mast vasarolnank, en es a felesegem is kaptunk 20-20 ezer eurot.

2020. okt. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Egyikünk szülei sem állnak úgy, hogy tudnának segíteni!

Úgy van hol együtt laknunk hitel és albérlet nélkül, hogy egy héttel azelőtt halt meg a papám hogy megszületett volna az első gyerekünk, így anyukám az ő házába ment át (ahol addig én papámmal laktam), mi meg anyukáméba - a 2 egy telken van...

Esélyünk sincs normális saját ingatlanra, max majd ha a gyerekek felnőttek és elköltöztek talán elkezdhetünk gyűjteni rá

2020. okt. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!