Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fiatalok kaptatok némi segítsé...

Fiatalok kaptatok némi segítséget a szülőktől,hogy eltudjatok költözni saját házba?Másnak is ilyen nehéz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Arra lennék kíváncsi főleg,hogy sikerült megvenni az első házatokat.Saját erőből vagy kaptattok egy kis segítséget például az önerőhöz ?

Sajnos se én,se a párom nem számíthatunk szülői segítségre,magunk gyűjtögetünk,hogy legyen saját házunk. Én 3 éve melózom,párom hitelt törleszt,mert az anyukája betegsége miatt kénytelen volt felvenni..lassan az lejár,így jobban tud ő is félre tenni. Nagyon lassan jön össze az az igazság,mert a szüleinket is támogatni kell (nyugdíjasok,betegek).Nem keresünk olyan jól sem, számlákat befizetjük,kaját veszünk,amire nagyon sok elmegy. A ház árak meg elég magasak...így vidékbe gondolkodunk,ahol olcsóbb ,csak a munka lehetőséget is szemelőt kell tartanunk.

Másnak is ilyen nehéz elindulnia?


2020. okt. 29. 09:40
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
A férjem családjától kaptunk segítséget az önerőhöz. De fontos leszögezni, hogy kölcsön. Anyós adta volna csak úgy is, de mi kikötöttük, hogy csak kölcsönben fogadjuk el.
2020. okt. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
82%
En nagyon szerencsésnek érzem magam mert nagyszuleimtol kaptam egy hitelmentes szép kis 2 szobás lakást megyeszekhelyen, akkor 6 millioba került, most 20 körül ér. Imadom es nagyon hálás vagyok érte, óriási segítség volt.
2020. okt. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján valóban a testvérekkel el kéne beszélgetni. Neked testvéred ott lakik, dolgozik tehát oldják meg közösen (mi az hogy nem lehet a fizetéséhez nyúlni?). Párod testvérei meg segítsenek be.

Nekünk sem tudtak segíteni anyagilag, de szerencsére mi még a nagy lakásár emelkedések előtt össze tudtunk spórolni egy teljesen felújítandó lakásra és önerőből pár év alatt felújítottuk, addig szülőknél lakhattunk. Mi így oldottuk meg.

2020. okt. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Lószart. Azért lakom velük, mert nem segítettek, még különórára is sajnálták a pénzt, amikor egyetemre akartam menni. Így lettem végzettség nélküli csicska, aki 30évesen is a szüleivel fog élni.
2020. nov. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!