Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mivel győzzem meg a szüleimet?

Mivel győzzem meg a szüleimet?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, dolgozok, de közben levelezőn egyetemre járok, az egyetem végéig még a szüleimmel élek. Egy ikerházban lakunk, mellettünk apukám szülei.


Apukám szeret gyógyfürdőbe járni, és erről most sem hajlandó lemondani. Nagyon féltem, mert 50+ éves és több szívrohama is volt már. A szülei, akik mellettünk laknak, idősek, magas a vérnyomásuk, a mamámnak volt már tüdőembóliája, a papámat rosszindulatú daganat miatt műtötték, és nemsokára megy kivizsgálásra cukorbetegség gyanújával.


Hogy győzzem meg a szüleimet, hogy felelőtlenség ilyenkor gyógyfürdőbe járkálni? Ha magukra nem gondolnak, akkor legalább a család idős tagjainak az egészségét ne kockáztassák. Ha én kibírom, hogy csak kaját venni megyek el itthonról (homeoffice + online oktatás), akkor ők miért nem? (Munka miatt amúgy is csak hétvégén meg délutánonként vannak itthon, és nem egy pici panelban szorongunk, hanem egy nagy családi házban lakunk, van udvar, kert, nem vagyunk bezárva.)


Anyukám csak apukám miatt megy, úgyhogy csak őt kéne finomat meggyőznöm, de sajnos mindent támadásnak vesz, nem tudom, hogy vezessem fel a témát.



2020. okt. 29. 12:30
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
72%
A szokás robbantsunk ki egy kis cicaharcot a járványtagadók-szabályokat betartó kérdező között kamukérdés. Ne kapjátok be a horgot, hergeljétek magatokat.
2020. okt. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
83%
Teljes katarzis vagytok és a covidtól félted őket ?
2020. okt. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

#11 Már megkértem mindenkit, hogy ne veszekedjenek, hanem a kérdésemre válaszoljanak. Te is csak a veszekedést generálod.


De ha akarjátok, átírom a kérdést.


Szóval apukám folyton a kertben grillezik, nagyon szeret szalonnát sütni. Ez azonban füsttel jár. Mivel a nagyszüleim tüdeje már nem a régi, ezért nagyon nem kéne füstöt szívniuk, mert ebből baj is lehet. Apukámnak se tesz jót, mert a megevett szalonna miatt még magasabb a koleszterinszintje, ami növeli az újabb szívroham kockázatát.


Szeretnék vele erről beszélni, mert ezzel senkinek se tesz jót.


A kérdés: hogy vezessem fel a témát, hogy ne érezze támadásnak?


Tessék, most jó? A lényegre koncentráljatok emberek!

2020. okt. 29. 14:48
 14/28 A kérdező kommentje:
#12 Ezt hogy érted?
2020. okt. 29. 14:48
 15/28 anonim ***** válasza:
68%
Előbb a fürdő, most meg a szalonna, legközelebb hogy apukád kedvenc cipője nyomja a bütykét, de ragaszkodik ehhez a cipőhöz, jaj, hogyan beszéld le róla - te tényleg egy troll vagy.
2020. okt. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

#15


Szövegértés egyes. A szalonna kitaláció, átalakítottam a kérdést, hogy szakadjunk le a COVID témáról, mert NEM AZ A LÉNYEG, hanem az, hogy apukám rendszeresen olyasmit csinál, amivel magának és a szüleinek is árthat, és ezért szeretnék vele beszélni, de nem tudom hogy hozzam fel a témát úgy, hogy ne vegye támadásnak.

2020. okt. 29. 15:09
 17/28 A kérdező kommentje:

"De ha akarjátok, átírom a kérdést."


Mi nem volt érthető?

2020. okt. 29. 15:10
 18/28 anonim ***** válasza:
85%

Nézd, ez a korosztály már makacs és erre meg rátesz az illető személyisége is.

Hagyd őket élni, felnőtt emberek, ha támadásnak veszik az aggodalmad, úgysem hallgatnak rád.

Nyugodj le te is, ne hergeld őket és magadat sem.

2020. okt. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok: 50 éves, daganatos, autoimmun beteg. Ex egészségügyis. Megvan a véleményem, amit termeszetesen megtartok magamnak.

De! Eszem ágában sincs rettegni. Betartom a rendeleteket, hogy meg ne büntessenek és max. idegbe verem magam, hogy mit művelnek a világgal.

2020. okt. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Igazad van, de nehéz rájuk hagyni. Amúgy egy tök intelligens ember, nagyon jó szakember, de valóban elég makacs.


Mindegy, remélem nem szednek össze semmit. Azért néha megpróbálok majd célozgatni, ha esetleg nagyon adja magát a helyzet.

2020. okt. 29. 16:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!