Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mivel győzzem meg a szüleimet?

Mivel győzzem meg a szüleimet?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, dolgozok, de közben levelezőn egyetemre járok, az egyetem végéig még a szüleimmel élek. Egy ikerházban lakunk, mellettünk apukám szülei.


Apukám szeret gyógyfürdőbe járni, és erről most sem hajlandó lemondani. Nagyon féltem, mert 50+ éves és több szívrohama is volt már. A szülei, akik mellettünk laknak, idősek, magas a vérnyomásuk, a mamámnak volt már tüdőembóliája, a papámat rosszindulatú daganat miatt műtötték, és nemsokára megy kivizsgálásra cukorbetegség gyanújával.


Hogy győzzem meg a szüleimet, hogy felelőtlenség ilyenkor gyógyfürdőbe járkálni? Ha magukra nem gondolnak, akkor legalább a család idős tagjainak az egészségét ne kockáztassák. Ha én kibírom, hogy csak kaját venni megyek el itthonról (homeoffice + online oktatás), akkor ők miért nem? (Munka miatt amúgy is csak hétvégén meg délutánonként vannak itthon, és nem egy pici panelban szorongunk, hanem egy nagy családi házban lakunk, van udvar, kert, nem vagyunk bezárva.)


Anyukám csak apukám miatt megy, úgyhogy csak őt kéne finomat meggyőznöm, de sajnos mindent támadásnak vesz, nem tudom, hogy vezessem fel a témát.



2020. okt. 29. 12:30
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
84%
Kedves! kérdező ezek a betegségek is magukban nem a hosszú élet titkai és te még azt kérdezed hogy értem ?
2020. okt. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
#21 Ezzel tisztában vagyok, éppen ezért nem kéne ilyesmit csinálni. Ha mindegyikük egészséges lenne, akkor nem aggódnék ennyire. A betegségeiken nem tudok változtatni, annyit tudok tenni, hogy próbálom a családot egészségesebb, kevésbé feldolgozott de finom és laktató ételekre szoktatni.
2020. okt. 29. 16:49
 23/28 anonim ***** válasza:
58%

Hasonló cipőben járok (50+ fájós kar és váll). Nehezen tudnál lebeszélni egy gyógyfürdő látogatásról, a 2-es válaszát személyre szabva, esetleg így:

Ha hazahozod a vírust a Nagyiékat is megfertőzheted, mire az első tüneted megjelenik

2020. okt. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Igen, értem, hogy fáj neki, de tudom, hogy lelkileg még jobban fájna neki (és mindannyiunknak), ha emiatt egy családtag kórházba kerülne. :(

2020. okt. 29. 19:11
 25/28 anonim ***** válasza:
46%

Felnott ember

Elvileg tudja mit tesz

Szerintem direkt mert elege van a nyafogasodbol meg abbol h korlatozni akarod

Hagyd abba !!!


En sem turnem ha a gyerekem lenne a megmondo ember!

2020. okt. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
#25 Nem nyafogok, összesen kétszer hoztam fel neki a témát azóta, hogy újra kinyitottak a gyógyfürdők. Semmi másba nem szólok bele. Nem szólok, amiért havi kb. 30.000 Ft-ot elkávézik miközben szükség lenne arra a pénzre. Nem szóltam akkor sem, amikor egy eladott földdarabból 6 millióért vett autót. Amikor 50.000-ért vett magának forgószéket. Nem szólok azért, mert nem segít főzni, takarítani, de füvet nyírni, égőt kicserélni, polcot fúrni, festeni sem. Nem szólok, amiért mindenhol ott hagyja a koszos bögréket és a ruháit. Nem szólok, amiért direkt olyan zenét hallgat tök hangosan, amit mi nem szeretünk. Nem szólok bele a legtöbb dologba, de ez nem szimplán bosszantó hanem árthat vele magának és másoknak is. Fordított esetben én szeretném, ha valaki szólna nekem, és nem akkor kapnék észbe, amikor esetleg miattam meghal valaki.
2020. okt. 30. 15:18
 27/28 anonim ***** válasza:

hát kedves kérdező igen...most látom a kérdések között, hogy egyre csak gyűlnek az ilyen jellegű kérdések, amin eddig megmondom őszintén nagyon csodálkoztam , hogy nem voltak mindennaposak, mert nálunk már elég régóta konfliktusforrás a vírus az élet minden területén...(család, barátok, munkahely)

Én azt veszem észre, hogy most ebben a vírushelyzetben a mi generációnk (húszas, harmincas) tanúsít felelősségteljesebb hozzáállást.

Látom én is a szüleinken , nagyszülőkön, hogy nem vigyáznak vagy mondhatom úgyis, hogy nem parázzák túl (mondjuk ez nem feltétlen baj, mert az idegeskedés legyengíti az immunrendszert..)

Igazából ők valószínűleg úgy vannak vele, hogy ok húzzák a maszkot ahol kell, gyakrabban mosnak kezet, de úgy istenigazából nem akarják lekorlátozni teljesen az életüket.

Én ma jöttem rá, hogy feleslegesen parázom túl a dolgot, (maszkban vagyok a lakásban is amikor itt vannak a szüleim) amikor láttam, hogy apu miután megjött a városból nem mosott kezet és megevett egy szelet kenyeret, majd a mosatlan kezével letörölte a száját..(párom is ilyen, sokszor úgy kell rászólnom , hogy mosson kezet, vegye le a cipőt, munkaruhát, öltözzön át stb stb.)

Na mármost én hiába tépem a szám, hogy amíg itt vannak , addig úristen legyünk külön meg ne menjünk egymáshoz közel , ők ezt személyes sértésnek veszik, miközben csak őket védeném ezzel.

Hát már én sem tudom mit lehet csinálni.

Valahol abban igazuk van, hogy ez így nem feltétlen élet és ez konkrétan jövő tavaszig fog tartani, de legalábbis jövő nyáron lesz megint olyan helyzet, amikor biztonságosabb lesz találkozgatni az embereknek.

Na mármost ezt hosszútávon nem lehet kivitelezni.

Ha az emberek egy háztartásban vannak, akkor baromi nehéz kivédeni ha valaki beteg , hogy a másik ne kapja el.

Ez az egész vírus egy agyrém, és igen lehet nekik van igazuk, hogy megpróbálnak normális " életet élni és nem rágörcsölni mindenre.

Áh már néha nem tudom, ha belegondolok, hogy a gyerekeinknek pl így kellene majd felnőni egy ilyen világban , ahol mindent is tilos, nem vehetnek friss levegőt, mindenkitől távolságot kell tartani, meg mindenkit potenciális veszélyforrásnak tekinteni....hát lehet , hogy ez is ugyanolyan veszélyes hosszútávon csak mentálisan és nem fizikailag.

Hosszútávon nem lehet így élni, olyan természetellenes.

2020. nov. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

#27


Igazad van, ha ők nem vigyáznak, akkor mindegy, hogy én mit teszek. Szerencsére most már elővigyázatosabbak. Kénytelenek is azok lenni az új korlátozások miatt, de úgy érzem, már azok nélkül is jobban vigyáznának.


És igen, a gyerekekre van ez sajnos a legnagyobb hatással. Vannak a családban kisebb-nagyobb gyerekek, az ovis korúaknak már szinte ez a normális. :(

2020. nov. 13. 14:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!