Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg ekkora probléma...

Tényleg ekkora probléma manapság idehaza az, hogy a fiatal felnőtt emberek nem tudnak önállósodni?

Figyelt kérdés
Ti is észrevettétek, hogy mostanában nagyon sok kérdés szól arról, hogy 30-40 évesen otthon lakik még valaki, mert nincs elég önereje? Sokszor említik "mamahotel"-ként, vagy elbújtatva a a leírásban írják, hogy anyóséknál, apóséknál lakunk babával, a szüleimmel élek, mert ápolom őket, segítek nekik és ez így jó, hosszútávú tervben pedig semmi. Úgy veszem észre, hogy ez egyre nagyobb probléma. Ti ezt hogyan oldanátok meg? Ugye nem mindenki képes csok-ot felvenni, szóval aki szingli és nem tervez babát annak már nem jár "önálló élet"? 21 éves lányként elég elszomorító jövőkép van előttem jelenleg. Ti hogyan vélekedtek ezekről a dolgokról? Manapság szinte tényleg lehetetlen "hátszél nélkül" önállósodni, valamint egyedül megélni? Van itt olyan nő (esetleg férfi, bár az szerintem kicsit más kategória), aki egyedül tudott "érvényesülni" az életben?

2020. nov. 3. 15:06
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
94%

Persze hogy kb. lehetetlen. Mi örököltünk egy felújítandó "romhalmazt" a párommal, így sikerült saját házhoz jutnunk, de ha ez nincs akkor teljesen reménytelen a mai ingatlanárak mellett 40-50 éves kor alatt saját lakást/házat venni.

Az albérlet meg sajnos kis túlzással(?) élhetetlen, és horribilis áron van. :(

2020. nov. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
78%
10-es, micsoda életet vázoltál ide fel! lakj anyáddal, ne költs semmire - ismétlem semmire, dolgozz és spórolj, és talán 10 év múlva vehetsz egy házat. mondd csak, utána lehet mást is enni a vajaskenyéren kívül?
2020. nov. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
89%

"Miért lenne lehetetlen? 300 körül manapság bárki keres bármivel aki nem sík hülye"


23 éves vagyok könyvelőként dolgozom és nem keresek 300-at. Pedig nem vagyok sík hülye.:)

Illetve nem azért költöznek el az emberek a szüleiktől mert nem jó a kapcsolatuk.Hanem mert kell az önállósodás.

Rengeteg probléma okozója amikor valaki anyóshoz,apóshoz vagy a szüleihez alapít családot csak nézd meg ebben a témakörben feltett kérdések kb felét.

2020. nov. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 A kérdező kommentje:

4-es én nem teljesen értem.


"Jó így nekem, pedig csak a nyaralónk árából kijönne 2 panel, a házéból meg 5, szóval NEM ANYAGI AKADÁLYA VAN."


"Itthon van medence, szauna, jacuzzi, HÜLYE LENNÉK LEJJEBB ADNI."


Te most tényleg nem érted hogy mit kérdeztem? :D


Manapság szinte tényleg lehetetlen "hátszél nélkül" önállósodni, valamint egyedül megélni?


A hátszél ebben a kontextusban azt jelenti, bárminemű segítség. Nyaraló, szülői ház, ez mind az.

2020. nov. 3. 16:06
 15/44 anonim ***** válasza:
4%

Csak tőlem kér havi 20-at a könyvelőm, 4 alkalmazottas kis cég. Ilyenből van nála úgy 150.

Nem alkalmazottként kell várni a sültgalambot.

Önállósodásról beszéltek, közben meg másnak dolgoztok aprópénzért.

2020. nov. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
97%

#15

Azt ugye tudod, hogy nem lehet a társadalom 100%-a egyéni vállalkozó...?

2020. nov. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
100%

23 évesen 2 év tapasztalattal nyissak egy könyvelő irodát?

Nyilván ez a célom csak úgy gondolom több tapasztalat kell mint ami nekem van.

Én csak arra akartam ezzel utálni,hogy hiába nem vagyok sík hülye mégsem keresek annyit amit elvileg bárki megkeres ha nem hülye.

2020. nov. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
60%
10-es... Te teljesen beteg vagy.
2020. nov. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 A kérdező kommentje:

10-es. És nem veszi az ember észre, de így ragad otthon, meg x év múlva jön rá, hogy 10 évig kb élete nem volt, és sehova nem jutott, még egy jót sem evett. "Nagyon minimálisan kell élned és a barátok nagy részéről is le kell mondanod"

A minimalizmus nem rossz dolog egyébként szerintem, most annak nyilván pofára esés, aki halmozó és dőzsölő, de egyébként sokan élnek minimalistaként, és egy tök "okos" életfelfogás egyébként,ha mélyebben belelátsz. A barátokról meg nem értem miért kell lemondani, mert spórol az ember? Azokért a barátokért nem kár, akikkel az egyetlen közös program a költekezés. De a kapcsolatépítés sosem rossz dolog, lehet a jövőben még hasznos is, egy-egy ismertség.

2020. nov. 3. 16:16
 20/44 A kérdező kommentje:
18-as, igen, én is azt érzem, hogy ő már nagyon a másik véglet.
2020. nov. 3. 16:17
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!