Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg ekkora probléma...

Tényleg ekkora probléma manapság idehaza az, hogy a fiatal felnőtt emberek nem tudnak önállósodni?

Figyelt kérdés
Ti is észrevettétek, hogy mostanában nagyon sok kérdés szól arról, hogy 30-40 évesen otthon lakik még valaki, mert nincs elég önereje? Sokszor említik "mamahotel"-ként, vagy elbújtatva a a leírásban írják, hogy anyóséknál, apóséknál lakunk babával, a szüleimmel élek, mert ápolom őket, segítek nekik és ez így jó, hosszútávú tervben pedig semmi. Úgy veszem észre, hogy ez egyre nagyobb probléma. Ti ezt hogyan oldanátok meg? Ugye nem mindenki képes csok-ot felvenni, szóval aki szingli és nem tervez babát annak már nem jár "önálló élet"? 21 éves lányként elég elszomorító jövőkép van előttem jelenleg. Ti hogyan vélekedtek ezekről a dolgokról? Manapság szinte tényleg lehetetlen "hátszél nélkül" önállósodni, valamint egyedül megélni? Van itt olyan nő (esetleg férfi, bár az szerintem kicsit más kategória), aki egyedül tudott "érvényesülni" az életben?

2020. nov. 3. 15:06
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:
29 - de amúgy jól végzi a munkáját? Ugye azt fizeted meg, hogy jó a munkája és megbízható, tapasztalt. Vagy ha sokallod miért nem váltasz?
2020. nov. 3. 17:20
 32/44 anonim ***** válasza:
63%

4-es, te vagy az igazi mamahoteles.

Az ember nem azért költözik el otthonról, mert rossz a kapcsolata a szüleivel, hanem azért, mert felnőtt, és leválik a szüleiről. A jó kapcsolat utána is megmarad

2020. nov. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
84%
Ez csak abban az esetben probléma, ha az illető nem érzi magát jól a szüleivel egy háztartásban, és szeretne külön költözni, de anyagi korlátok miatt nem teheti. Én a környezetemben pont ennek az ellenkezőjére is látok sok példát, hogy szeretnének együtt maradni még a szülőkkel, de külső nyomásra mégis szétköltöznek, mert hogy a rokonok, barátok, kollégák, random idegenek a neten stb. azt sulykolják beléjük, hogy ezt így "kell". Csak azt nem értem, ki szabja meg és milyen alapon, hogy mit hogyan kell? Aki szeret együtt élni a szüleivel, és a szülei is ővele, az miért ne élhetne velük, amíg még életben vannak és megteheti? Kinek ártanak vele? Mindenki éljen úgy, ahogy szeretne!
2020. nov. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
88%

Azért akkora hülyeséget nem írt a 10-es.

Az én fizetésemből kb 30-40 ezer Ft marad, miután kifizetjük az albérletet és a közműveket. Most, hogy fűtés szezon van, még ennél is kevesebb. És akkor ott a net, a tv, mobiltelefon, kaja, tisztálkodó és takarítószerek, ruházkodás, BKV bérlet, biztosítás. Az én fizetésem kevés is lenne mindenre. Szerencsére párommal élek, de így sem marad túl sok. Én például sokat spóroltam a kaján, hogy maradjon és tudjunk félretenni. Ebből állandó vita volt, mert már attól is ideges voltam, ha a párom megevett egy gyrost hazafelé, vagy ha nem ette meg a negyedik napos ételt. Vagy elment a haverokkal meginni egy sört. Most ezek beleférnek, cserébe szinte semmit nem tudunk félretenni. Amíg a fogamhaz vertem is a garast, kb havi 60 ezer maradt meg. Nem sok, évi 720ezer forint. Egy lakás meg 30 milliónál indul, ha az ember gyereket is akar és nem egy garzonban akar élni. Az 41 évnyi spórolás. Ha egyáltalán nem ennénk és dupla ennyit teszünk félre, akkor 20 év. Persze 20 év múlva már nem annyiba fog kerülni a lakás. És 20 év múlva 45 éves leszek, gyereket már hová vállaljak? Szóval nem tudom mások hogy csinálják, de én nagyon sötéten látom a helyzetet. Egyébként mi már mondtunk le esküvőt anyagi okok miatt. Rettenetes érzés volt, de egyszerűen nem telt rá.

2020. nov. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem először azt kellene tisztázni, hogy mit jelent az önállósodás. Mert szerintem nem nagy büszkeség az, amikor egy fiatal albiban nyomorog vadidegenekkel a mellét döngetve az "önállósodásról", miközben otthonról hordja a kaját és hazaviszi a szennyesét.

Önállósodni saját rokonokkal/családdal/anyukával együtt élve is lehet - értelmes emberekkel, egymás magánéletét és döntéseit tiszteletben tartva.

2020. nov. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
79%
35 egyetértek, pontosan erről van szó. Az a baj, hogy a tájékozatlan és beszűkült emberek nagyon előítéletesek minden témában, így ebben is. Ha a szüleiddel élsz, kérdés nélkül egyből elítélnek, mondván, hogy biztosan élősködsz rajtuk, pedig a szülőkkel egy háztartásban élve is lehetsz teljesen önálló és független. Ha meg a pároddal élsz, senki nem mond egy rossz szót se, pedig a párodon is épp ugyanúgy tudsz élősködni, mint a szülőkön. Sőt, nem is kell egy háztartásban élni valakivel ahhoz, hogy élősködj rajta és függj tőle anyagilag vagy másképp, szóval az se feltétlenül önálló, aki egyedül él. Az önállóság rohadtul nem attól függ, hogy kivel élünk együtt.
2020. nov. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
68%

Én tudtam venni lakást 27 évesen (2 évvel ezelőtt) Budapesten. Részben hitelből.


Szerintem nem lehetetlen, ha reálisak a céljaid. Például én eldöntöttem, hogy saját lakást fogok venni. Tudtam, hogy ehhez önerő kell. Az önerő gyűjtése nehezn összeegyeztethető az albérlettel, tehát otthon maradtam. Minden pénzt félreraktam, és dolgoztam is egyetem mellett. Olyan szakot választottam, amire tudtam, hogy van komoly piaci kereslet. Nem érdekelt, hogy unalmas. Olyan munkát választottam, amiben a legmagasabb fizetési előmenetellel tudtam számolni.


És a legfontosabb, amikor végre összegyűjtöttem némi önerőt, nem egy 3 szobás budai villára ugrottam rá, hanem egy pici de jó helyen lévő garzonra, amire kevés hitelt kellett felvenni. Ha ez kifut, mehetek nagyobba.


Van aki erre azt mondja, hogy neki a munkája legyen érdekes, vagy neki jár az évi 2-3 nyaralás és elkölti másra a pénzét, vagy olyan karriert választ, ami már 30 éve is alulfizetett volt. Ezekre nem tudok mit mondani. Szerintem aki akarja, aki igazán akarja, az megoldja.

2020. nov. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
48%

#37

Oké, csak ez azért nem a legjobb, hogy vagy lelkibeteg leszel mert gyűlölöd a mindennapjaid, vagy pedig 90 évesen is albi-garzonban élhetsz.... :/

2020. nov. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
34%

37-es. Mikorra fut ki a hiteled? Mert ugye egy garzon nagyon maximum két embernek elég, de a gyerekvállalás szóba sem jöhet ott. Ráadásul egy garzon is 25-30 milliónál kezdődik. Plusz sajnos a képességei sem mindenkinek egyformák. Barátnőm férje például jól keres mérnökként (ehhez mondjuk csak aludni jár haza, a családdal nem sokat van) én viszont nem értek a matekhoz és egy egyenes vonalat nem tudok meghúzni.

Az sem a legjobb, ha valaki utálja a munkáját, tekintve hogy úgy 40-50 évig a munka teszi ki az élete kb harmadát. Persze nyilván sokan utálják, amit csinálnak, de úgy gondolom ez látszik is a társadalmon.

2020. nov. 5. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:

66%

Kíváncsi vagyok, szerinted miért jó és kívánatos az, hogy az ember gyűlölje az élete nagyrészét és a foglalkozását. Mindkettőnkre mínuszt nyomtál akik megjegyeztük ezt (38, 39), kifejtenéd kérlek az okát? Miért jó és pozitív megnyomorodni és boldogtalan életet végiggürizni?

2020. nov. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!