Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elleneznétek ti is azt, ha a...

Elleneznétek ti is azt, ha a gyereketek a tanári pályát választaná?

Figyelt kérdés
Ez a szakma kb a leg alulfizetettebb az egész országban és ebből nem fog megélni. Biztos, hogy később megbánja

2020. nov. 4. 15:25
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/152 A kérdező kommentje:

“ Ha lesz parja siman kitudnak venni egy alberletet, akar meg pesten is, es azert 5 ev egyetem alatt a legtobben megtalaljak a szamitasaikat.”


De férfi... szóval nehogy már egy nő tartsa el

2020. nov. 4. 15:46
 12/152 anonim ***** válasza:
87%

9


És akkor a társadalom 90%-a, akinek a gyereke állami suliba jár, az mit csináljon? 🤔 a tanári munkaerő jelentős részét a közszféra szívja fel, attól, hogy pár szerencsés elmegy magániskolába az a többiek problémáját nem oldja meg. Meg ugye az megvan, hogy a tanári állás teljes állás, szóval ha magánórákat ad pluszban az olyan, mintha túlórázna elég keményen. Elég megterhelő és rövid távon kiégéshez vezet. Minden tiszteletem a tanároké, hogy ennek ellenére is csinálják.

2020. nov. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/152 anonim ***** válasza:
68%

Én támogatnám, hiszen végülis az ő élete: mit ér, ha jól keres, de utálja a munkáját?


Annyiban talán terelgetném, hogy akkor legyen nyelvtanár: abból ha tud 2-3 idegen nyelvet csak jó lehet. Ha megfelel a tanári pálya, akkor jó, ha iskola mellett magánórákat is ad, az jó kiegészítés lehet fizetésben. Ha meg véletlenül nem jön be mégse a tanári pálya, nyelvek stabil tudásával nagyon sok helyen el tud helyezkedni a versenyszférában is. (akár tolmács, ügyintéző, ilyesmi) Egy testnevelő, vagy kémia-biológia tanárnak ez azért nem annyira egyértelmű. Arról lebeszélném. A nyelvtanár szerintem jó kompromisszum.

2020. nov. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/152 anonim ***** válasza:
100%
Pontosítani kell a dolgokat. Attól, hogy valaki tanárszakot végez egyetemen, még nincs arra kötelezve, hogy tanárként élje az életét. Humán és reál szakokon is el lehet helyezkedni tanári diplomával nagyon sok területen. Ha valaki kétszakos tanárként végzett (nem tudom, hogy ez manapság hogy van), akkor különösen szélesre nyílnak a lehetőségei. Ismerősi körben van német nyelvtanár, aki nyugati cég magyar leányvállalatánál helyezkedett el (rövid általános iskolai nyelvtanári munka után). Unokahúgom matematika-angol főiskolai szakot végzett és 1 év tanítás után PR-osként helyezkedett el és közel 30 éve ott is dolgozik. Mi a feleségemmel biológia-kémia szakot végeztünk. Én mindig a gyógyszeriparban ill. ahhoz közeli egészségügyi területen dolgoztam. Feleségem 1 év tanítás után kutatási területen dolgozott, majd laboratóriumi diagnosztikában és most már több, mint 30 éve magántanárként működik (egyetemre készít fel tanítványokat, jelenleg online üzemmódban).
2020. nov. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/152 anonim ***** válasza:
87%

Én nem ellenezném, de azért örültem mikor a gyerekem más felé kezdett érdeklődni. Pedig én is tanár vagyok. A fizu tényleg elég gyér, de nem csak ennyi a gond. Én jó helyen vagyok, egyházi suli normális főnökkel és normális gyerekkel és ráadásul nagyon szeretem csinálni. Viszont van jópár iskola, ahol olyanok a körülmények vagy a vezetőség vagy a családok miatt, hogy csak végszükség esetén dolgoznék ott.

Az tény, hogy munkája szinte biztosan lesz és egyre több hirdetésben látom, hogy adnak szolgálati lakást is csak legyen ember. Ha nem jön be akkor meg lehet váltani a statisztikák alapján rengetegen meg is teszik. Fiatal még, simán át tudja képezni magát.

Különórát írták páran, az is egy opció, csak nem minden szakkal. Nyelv és matek nagyon keresett, de egy földrajz vagy biosz tanár tuti nem különórákból fog megélni.

2020. nov. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/152 anonim ***** válasza:
100%
Nem ellenézném.
2020. nov. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/152 anonim ***** válasza:
86%
Kárdező (#11) "De férfi... szóval nehogy már egy nő tartsa el" - értem, szóval inkább kényszerüljön olyan munkára amit útál, csak nehogy sérüljön a te kis világképed...
2020. nov. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/152 anonim ***** válasza:
32%

Édesanyám mesterpedagógus, iskolaigazgató, valamint a Klebersberg-nél is rangja van, 700 000 körül van a nettója.

Emellett 200 000 forintot összekorrepetál.

Nem feltétlenül olyan rossz a tanári szakma. 5000 Ft/óra alatt lassan nincs korrepetálás.

2020. nov. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/152 anonim ***** válasza:
11%

18-as

Igen erről írtam hogy tanárként is lehet jól keresni akinek van hivatástudata szorgalmas és képezi magát.

Ha valaki csak azt látja benne hogy legyen vmi és ez a legkönnyebb akkor ne is várjon többet a nettó 140 nél

2020. nov. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/152 anonim ***** válasza:
93%

18-as:

Édesanyád nagyon ritka kivétel, ez ne legyen példa, mert nem életszerű.

Az életszerű fizetés (nettő):

kezdő: 120.000 Ft

10 év után: 150-160.000 Ft

20 év után: 200.000 Ft

30 év után: 260.000 Ft

ha van osztálya, az plusz 17.000 Ft

'5000 Ft/óra alatt lassan nincs korrepetálás." - Budapesten, vagy nagy városban. Esetleg. Vidéken 2000-2500 Ft/60 perc.


Ezek után írhatunk szinte bármely foglalkozást példának, a fizetés szinte biztos, hogy ennél csak több lehet.

A manapság sláger műkörmös, kisállat kozmetikus,stb pedig egyszerűen körbe röhög ilyen összeg hallatán.

Szóval, nagyon elhivatottnak kell lenni, ha tényleg ezt akarja.

19-es:

"tanárként is lehet jól keresni akinek van hivatástudata szorgalmas és képezi magát."

Teljesen mindegy, hogy hány tanfolyamot végzel el, a fizetésen nem változtat (az állami oktatásban).

2020. nov. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!