Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők: Szoktatok a családon...

Szülők: Szoktatok a családon belül a gyerekkel angolul beszélni?

Figyelt kérdés
Észleltem,hogy sokszor hallok,magyar családokon belül angol beszédet.Legtöbször a szülő beszél angolul a gyerekkel,de olyat is láttam,ahol a magyar házastársak angolul komunikálnak egymás között. Egyszer megkérdeztem egyik ismerősömet,aki egy multicégnél vezetői állásban van, és otthon is az egész calád angolul beszél. Csak akkor kommunikálnak magyarul,ha a nagymama náluk van. Azt válaszolta,hogy ebben a globalizált világban,ez a jövő. A gyerek a magyar nyelvel semmire sem fog jutni,a jövőben minden munkahely nyelvezete az angol lesz.Szerinte a magyarság tudat is egy régimódiság,lassan el fog tünni.

#család #angol nyelv #szülő #magayr nyelv #golobalizáció
2020. nov. 10. 12:54
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%
Magyar mondatban*
2020. nov. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
37%

17 éves vagyok, így nagy valószínűséggel nem néztek szülőnek. Nem is vagyok az, de ettol függetlenül kifejteném a véleményem.


Tehat mi a batyammal itthon nem beszelunk a magyaron kivul semmi mas nyelven a szuleinkkel, de egymassal igen.

A szuleink sajnos nem tudnank sem angolul, sem nemetul, ok meg oroszt tanultak.

Viszont a batyammal legtobbszor angolul beszelunk, vagy eppen ha kedvunk tamad, akkor nemetul. Ez meg kb 13 eves koromban alakult ki, addigra tudtam B2-es szinten angolul es ezt csak igy vicceskedes reven csinaltuk.


Abban egyet kell ertenem sokakkal, hogy otthon igenis kell beszelni angolul, mert tenyleg ez a jovo. A magyarral sok helyen Magyarorszagon belul sem mesz semmire, kulfoldon meg maximum ismerosoknel rudsz megszolalni magyarul (mar ha ok meg beszelnek magyarul).

2020. nov. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
93%

Mar angolul sem, mivel mindket gyerekem beszel nemetul, franciaul es luxemburgiul es ezekbol osszerakjak h mi mit akarunk megbeszelni a hatuk mogott angolul😂 gimiben bejon nekik az angol is, nincs tobb nyelvunk.


Egyebkent szerintem magyar szulo "dolga" hogy az anyanyelvet atadja.


Ha az egyik szulo angol, o beszeljen angolul vele. Legtobbunk egyik idegennyelven sem beszel annyira perfektul h arra otthon tanitgassa a gyereket.

2020. nov. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
84%

Ismerek olyan magyar szülőket (Magyarországon is nőttek fel), akik valamiert csak angolul beszélnek a gyerekeikkel, van, aki közülük nem is beszél magyarul. (A család sokat költözött egyik országból a másikba.) Nekem ez nagyon bizarr.

Olyat is tudok, ahol (Magyarországon élő, magyar szülőkről van szó) apuka angolul beszél a gyerekével. Én bevallom, ezt nem értem, és furcsa ellenszenvet érzek. A gyerek meg tud tanulni enélkül is angolul, így viszont nekem kicsit kevésbé bensőségesnek tűnik a kapcsolat.

2020. nov. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
82%

Ez mekkora ökörség :)


Én nemzetiségi családban hallottam németül beszélni anyát és fiát, de ott sem az volt a kizárólagos nyelv. Ott totál érthető volt, hiszen nekik az identitásuk része a kétnyelvűség.

Ugyanígy külföldi-magyar párosnál értem meg, hogy kell a közös nyelv.


De ezt nem kéne így erőltetni. Azt nem tartom rossznak, hogy 5-6 éves kortól más nyelvet is halljon a gyermek, legalább egy kis nyelvérzék alakuljon ki benne, de szerintem az én gyerekem már előtte is fog hallani idegen szavakat. Legalábbis most két idegen nyelv használójaként a magyar beszédben is sok kifejezést helyettesítek idegen szóval, mert egyszerűen az jön a nyelvemre, van olyan poén ami így jobban üt stb.


Az is egy merő butaság, hogy a magyar nyelv haszontalan. Magyarország hivatalos nyelve a magyar! Ha itt fog élni/dolgozni biztosan szüksége lesz rá, nem mindenki úgy gondolkozii, hogy lediplomázunk olcsón ebben a balkáni porfészekben, aztán irány aranyat ásni Angliába meg az USAba. (Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nincsenek ott jó/jobb lehetőségek, de sok ismerősöm inkább pofára esett és csak mosogatni volt kint, aztán üres zsebbel jött haza)


Plusz a magyar nyelv, egy kincs. Szó szerint.

Nagyon egyedülálló a szerkezete, logikája, hangkészlete. Tudtátok, hogy az időmértékes verselésre csak a magyar és még további 4 nyelv képes? Egy olyan világban ahol kb 6000 nyelv él?

Szerintem ez is érték, nem csak az számít, hogy mennyire piacképes egy nyelv.


Ajándéknak kéne tekintenünk, hogy a világ egyik legnehezebb nyelvét tökéletesen el tudjuk sajátítani.


Plusz, személyes adalék a válaszomhoz: képtelen lennék a párommal, a gyerekemmel idegen nyelven beszélni, mert azzal nem tudom úgy kifejezni magam, mint az anyanyelvemen. Nekem távolságtartónak hat, nem tudom normálisabban leírni.


Pedig nagyon szívesen beszélek idegen nyelven.


Ja! Aki meg akar egy nyelvet tanulni, az meg is fog tudni, ráérünk ezzel 7-8 évesen foglalkozni, nem kell 10 évesen letenni a középfokút. Mit fog csinálni az iskolában, hamár mindent előre megtanítunk neki? :)

2020. nov. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%
Mi Angliában élünk. A párom spanyom anyanyelvű, én kétnyelvű vagyok amiből a magyar az egyik. A gyerek angolul, spanyolul, magyarul folyékonyan beszél és a negyediken is elmakog de azt a nyelvet én is ritkán használom, a magyart űtadni nekem fontosabb volt. Az elején nem volt könnyű de most már csak előnye származik belőle és szerintem később is így lesz. Nincs még egy ennyire kifejező szép nyelv szerintem, jót tesz az agyának ha megtanulja.
2020. nov. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem nem az ördögtől való, hogy tanítsuk otthon a gyereket angolra, de a ló másik oldalára sem kell átesni. Pl. unokatesóim szülei Németországba költöztek még a gyerekek születése előtt, és kitalálták, hogy csak németül beszélnek majd otthon, mert a magyarra nem lesz szükség. Csak abba nem gondoltak bele, hogy a nagyszülőkkel nem tudnak majd a kölkök beszélni, meg ha esetleg átjönnek Magyarországra, milyen kínos lesz, ha a nevük alapján (mivel magyar a nevük) elkezdenek hozzájuk magyarul beszélni, és néznek, mint a kukák...

Aztán elkezdték magyarra tanítani a gyerekeket - kb. ilyen 4-5-6-7 évesen... máig akcentussal és néha törve beszélik a nyelvet.

2020. nov. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
85%

Nincs még gyerekem, de nem Magyarországon élek. A férjem is magyar.

Azt alapvetően fontosnak tartom, hogy a leendő gyerekem tudjon magyarul, hiszen mint mások is írták, a nagyszülők csak magyarul tudnak. Ugyanakkor azt is elfogadom, hogy a magyar csak a második nyelve lesz valószínűleg, így ha otthon angolul szól hozzám, nem magyarul, nem fogok rászólni.

De azt el nem tudnám képzelni, hogy ne magyarul beszéljek hozzá, ha Magyarországon élnénk.

2020. nov. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim válasza:
16%
szerintem nagyon helyes, nekem a feleségem szülei Magyarországon élnek generációk óta, szlovákok, a feleségem is csak ért szlovákul, sajnos már csak a mama beszéli a szlovákot folyékonyan. A 13 éves fiam is nagyon jól elboldogul, a mamától tanulta, az angolt én eléggé jól beszélem, a gyerekkel sokat beszélek angolul. ahány nyelvet beszél annyi lehetősége lesz felnőtt korában..
2021. febr. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
78%
A legtöbb nyelvtanár utálja, ha helyette tanítják angolra a gyereket, ez ugyanakkora baromság, mint otthon írni tanítani az ovist. Tudom, hogy a tanárokat manapság valamiért hülyének gondolják, de egy nyelvtanár hat évig jàr egyetemre, ahol pedagógiát, pszichológiát tanul a szaktárgyai mellett, hogy a megfelelő módszertannal taníthassa a gyereket idegen nyelvre. Ha valaki angol különtanárt fogad, az nem baj, de a szülőktől sok rossz dolog berögződhet a gyerekbe az otthoni beszéddel, amit utólag a tanárnak kell majd kijavítania verejtékes munkával.
2021. febr. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!