Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők: Szoktatok a családon...

Szülők: Szoktatok a családon belül a gyerekkel angolul beszélni?

Figyelt kérdés
Észleltem,hogy sokszor hallok,magyar családokon belül angol beszédet.Legtöbször a szülő beszél angolul a gyerekkel,de olyat is láttam,ahol a magyar házastársak angolul komunikálnak egymás között. Egyszer megkérdeztem egyik ismerősömet,aki egy multicégnél vezetői állásban van, és otthon is az egész calád angolul beszél. Csak akkor kommunikálnak magyarul,ha a nagymama náluk van. Azt válaszolta,hogy ebben a globalizált világban,ez a jövő. A gyerek a magyar nyelvel semmire sem fog jutni,a jövőben minden munkahely nyelvezete az angol lesz.Szerinte a magyarság tudat is egy régimódiság,lassan el fog tünni.

#család #angol nyelv #szülő #magayr nyelv #golobalizáció
2020. nov. 10. 12:54
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
71%
Én énekelni szoktam nekik angolul is amikor kicsik voltak (énekben a hangsúly adott,sokkal közelebb vagyok az igazi angol kiejtéshez mint beszédben). A nagyobbik a nyelvvizsga előtt maga kérte hogy beszéljünk angolul, pár hétig így volt, jó játéknak tartottuk. De a családunk nyelve a magyar, ezért alapesetben a gyerekekhez is magyarul beszélünk.
2021. febr. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
77%
Ismerek két ilyen esetet, ahol a szülők angolul beszélnek a gyerekekkel és egymással is: mind magyarok. Van olyan gyerekük, aki magyarul nem is tud. Több helyen éltek külföldön, de már felnőtt korukban mentek ki külföldre a szülők is. Nekem nagyon morbid és szomorú.
2023. febr. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
80%

Muszáj, mert angol férjem van.

Egyébként szerintem, egy magyarországi család esetében nem szükséges ez. Nem ettől fog jobban beszélni a gyerek. És a hétköznapok hadd legyenek már a mókáé, a játszásé. Ne szenteljünk mindent alá a tanulásnak. De ez csak az én elvem. Én például, magyarul beszélek a lányunkhoz, mert ez az anyanyelvem. Nem azért, hogy szupernőt faragjak belőle, aki x nyelven beszél, hanem, hogy a szüleimmel is tudjon kommunikálni.


“ Ötévesen nem angolul kell tanulni, hanem rohangálni az udvaron, a friss levegőn, látszólag céltalanul, mert attól fejlődik az agyuk. Gilisztát fogdosni, bodobácsot gyűjteni, sarazni és koszosnak lenni, rettenetesen koszosnak. Csúszni-mászni, bunkert építeni. Világgá menni.”

/Vekerdy Tamás

2023. febr. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim válasza:
23%

33. Szegény brit, amerikai, ausztrál gyerekek, akikhez csak angolul beszélnek, a logikádból következően nem rohangálnak az udvaron, a friss levegőn, látszólag céltalanul, ezért nem fejlődik az agyuk. Gilisztát nem fogdosnak, bodobácsot nem gyűjtenek, nem saraznak és nem lesznek rettenetesen koszosak. Nem csúsznak-másznak, bunkert nem építenek. Világgá sem mennek. Mert mindezt természetesen csak magyarul lehet.


janem

2023. febr. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
83%
Mondjuk tök jó, hogy nem olvastad az irományom azon részét, hogy MAGYAR családokban. Tök felesleges. A brit és amerikai gyereknek az lesz az anyanyelve. Én meg mondjuk nem szeretném ha a gyerekem eltanulná a ronda, akcentusos, helyenként hibás angolomat. Pont, mint a többi magyaré, olyan.
2023. febr. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
17%

Imádom, hogy itt mindenki (a tanárok is) azon vannak fenn akadva, hogy "jajj milyen akcentussal fogja a gyerek beszélni az angolt"... mintha amúgy annak nem kb városonként változó akcentusai lennének xD


Amúgy nekem nincs/nem volt itthon senki, akivel bármilyen külföldi nyelven tudtam volna beszélni. Viszont óvodában már voltak "angol óráink", ahol ilyen mondókákat tanulgattunk. De csak hogy teljes legyen a kép ezzel a csodás oktatási rendszerrel kapcsolatban, 14 év csak iskolában tanulás után kínkeservesen lett meg a középfokom.


Azzal a gondolattal viszont egyetértek, hogy a nyelvtudás (főleg a magyar nyelvet figyelembevéve) elengedhetetlen része már a mai világnak. Ma is olyan állásinterjún voltam a végzettségemen belül, ahol mondták is, hogy kifejezetten olyan embert keresnek, aki tud angolul.

2023. márc. 1. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%

#33 #35 vagyok.

Igen, vannak nyelvjárások, évek óta itt élek, de akár hiszed, akár nem, 80-90%-ban a mai napig ki tudom szúrni, ha valaki magyar. Akkor is, ha angolul beszél. Ez amúgy a helyieket nem zavarja, csak mondom. A nyelvjárásokat azonban nem lehet ilyen szinten elkülöníteni.

De a mai ember mindent is akar, mindent ledugni a gyereke torkán, csak az nem biztos, hogy muszáj lenne. Igazából nem az én dolgom, de továbbra is tartom, hogy felesleges.

+a mai ember szinte el akarja felejteni a magyar gyökereit. Itt kint is, sokan kb tekerik a szemüket-magyarok-ha magyarul szólok hozzájuk.

Lepontozni le lehet, de ettől még ez az igazság. Én személy szerint örülök ha magyarul beszélhetek.

2023. márc. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
19%
Igen, rendszeresen. Kettős nyelvű a gyerekem. Az első perctől így nevelem. Anno a bölcsiben vegzáltak vele, hogy 2 évesen még nem úgy beszél mint a többi. Dehát tehetek én róla, hogy az 50+ gondozók baba beszédnek tulajdonították az angolt, mert a kötelező orosz világában jártak iskolába.....
2023. máj. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Kamu.
ápr. 5. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Egyetlen egyszer hallottam olyanrol hogy egy magyar par angolul beszelt a gyerekekhez de ok USA-ban elnek. Furcsa is volt nekem hogy miert ugy beszelnek hozzajuk. Megfogjak tanulni az angolt nelkuluk is amint iskolaba mennek.


En is USA-ban elek de magyarul beszelek a gyerekhez, a felesegem meg angolul mert o amerikai. Evente 1szer elmegyek egy magyar talalkozora es ott is a magyarok magyarul beszelnek a gyerekeikhez, talan 1-2 kivetel van, foleg azok akiknek amerikai parjuk van es feladtak hogy magyarul tanitjak a gyerekeiket. Viszont azok a csaladok ahol apa es anya is magyar ok magyarul beszelnek otthon a gyerekekhez.

ápr. 5. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!