Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem értik mivel jár az...

Miért nem értik mivel jár az online iskola?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy egyetemista vagyok, ausztriában tanulok. Nekünk már a múlt félév és ez is online, így hazaköltöztem, hogy ne kelljen ott fizetni a lakást stb.. elég sok a tennivaló a sulival, minden nap vannak online óráim illetve azon kívül is sok időt kell a laptop előtt töltenem, beadandók írása, tanulás stb.. Ezen kívül azért igyekszem itthon is tevékenykedni: eljárok sportolni, sétáltatom a kutyusaimat, takarítok, csinálom a mosást, ha van kerti munka azt is, illetve hétköznapokon én főzöm az ebédet. Ennek ellenére a szüleimtől csak azt hallgatom, hogy semmit nem csinálok csak ülök és “gépezek”.. szinte egyik órámat sem tudom normálisan végigülni mert nekik pont akkor kell valami segítség, hiába mondom, hogy kötelező órám van, akkor leordítanak. Kb 2 hétig tart megírnom egy 2 oldalas beadandót mert amint leülök a laptop elé 5 percenként hívnak csinálni valamit, ide kell menni oda kell menni stb.. nem értem miért nem értik, hogy tanulnom kell, mindketten jártak egyetemre (sőt apa orvosira) szóval tudhatnák hogy az egyetemet nem tudom napi 1 óra tanulással lerendezni... ha beszélek velük akkor mondják hogy jaj igen megértik aztán másnap kezdődik megint az egész cirkusz.. mit tehetnék még?

2020. nov. 16. 09:49
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
93%

Mi az, hogy leordítanak? Ordíts vissza nekik, hogy épp tanulsz...

100decibel felett hatásos!

2020. nov. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
84%
jelöljetek ki egy idősávot. pl. délután 3 és 5 között hadbafogható vagy, előtte és utána hagyjanak békén. vagy. adják oda reggel az aznapi elintézendők listáját, és a saját ütemedben megoldod.
2020. nov. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
20%
Egy kicsit másfelől közelítem meg a témát. Írtad, hogy azért költöztél haza, hogy ne kelljen az ottani lakást fizetni. Nem tudom, a szüleid elvárják-e, hogy otthon fizess, de lehet emiatt csinálják az egészet. Úgy gondolják, ha már visszafogadtak, akkor segíts nekik. Persze ez a te helyzetedben nem teljesen lenne jogos, mert te most a jövődet építed. Ha ki akarod járni ezt az egyetemet, akkor inkább költözz vissza. Vagy ha drága volt az albérlet, legalább egy szobát próbálj magadnak bérelni.
2020. nov. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonymousreview60 ***** válasza:
94%

1. Menni kell? Menjenek! Neked nem kell.

2. Mondd meg, hogy üljenek be melléd egy napra, és nézzék végig, mit jelent az online oktatás! Vagy vedd fel magadat kamerával, és azt nézesd meg velük. Udvariasan kérdezd meg, hogy miből gondolják, hogy te csak "gépezel"? Mit jelent az, hogy gépezel? Utána mondd el, hogy te mit csinálsz!

Emellett tanulóként nem vagy köteles a kedvükre tenni azon túlmenően háztartásilag, amit Ausztriában is megtennél.

Meg kell védened a határaidat, nem teszed meg, amire kérnek. Udvariasan közlöd, hogy van egy teljes állásod (egyetem) és egy félállásod, és emellett nem fogsz annyit és pont akkor tenni többnyire, amikor nekik megfelel.Kérdezd meg apádat, hogy ha te hívod haza valamit megcsinálni rendelési/munkaidőben, akkor hazamegy-e.

3. Ha ezek nem hatnak, akkor sajnos vissza kell menned Ausztriába.

2020. nov. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonymousreview60 ***** válasza:
87%

"akkor leordítanak" Akkor annyit mondasz visszafogottan, hogy "Megértettem, mit szeretnél, de nekem most munkám van, majd ha végeztem vele, akkor el tudom ezt intézni, előbb nem. Köszönöm." és eközben mosolyogva a szemébe nézel. Ha folytatja, akkor nem mosolyogsz, hanem semlegesen-udvarisan azt mondod, hogy "Köszönöm, hogy szóltál, de én most megyek dolgozni."

Ha megvéded a határaidat, le fognak kopni. Ez fájdalommal jár (talán neked is), mert ezek a félidióták durcizni fognak, és remélhetőleg a netkábelt nem húzzák ki.

Ha ezen módszer ellenére sem hagyják abba, akkor a szüleid mérgezők, idióta f@szok. Ekkor költöznöd kell.

Van egy olyan gyanúm, hogy az Ausztriába menésig nem volt meg a leválásod, hanem egy nagyon szófogadó, esetleg könnyen irányítható fiú voltál, és egyszerűen nem fér be a szüleid agyába, hogy te egy másik, félfüggetlen, félfelnőtt ember vagy.

2020. nov. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
24%
Közösségi iroda nincs a városodban?
2020. nov. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
41%
Kivehetsz egy lakást Magyarországon is, az lényegesen olcsóbb, és karanténba se kell menni.
2020. nov. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
91%
Átérzem, nekem az előző félévben vizsgaidőszak közben lett egy elég durva pánikrohamom és ki kellett hívni az ügyeletet, beadtak elég erős nyugtatót és mondta a doki hogy a felgyülemlett stressz miatt jött ki. Erre apám csak annyit mondott hogy ugyan mitől lennék én stresszes, mikor itthon ülök fél éve... vannak szülők akik egyszerűen nem fogják fel hogy nem mindenki sorozatozik meg játszik egyetem helyett. Mondd meg nekik határozottan hogy x és x között ne zavarjanak mert óráid vannak, ha ebből nem értik meg menthetetlenek.
2020. nov. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
15%
És velük is megbeszélted komolyan, hogy hazaköltöznél ezért és ezért vagy csak beállítottál, kész tények elé állítva őket?
2020. nov. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
19: ők mondták amikor a vírushelyzet kezdődött, hogy menjek haza. Amúgy is sokat jártam haza mert egyébként jól kijövünk a legtöbbször, hiányzom nekik nagyon amióta nem vagyok otthon és ők is nekem. Az anyagiakat is megbeszéltük, felajánlottam, hogy a fizetésemből adok bele a “közösbe” de hallani sem akartak róla, azt mondták azt én keresem meg, költsem magamra. Ilyen szempontból nagyon rendesek velem
2020. nov. 16. 11:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!