Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem értik mivel jár az...

Miért nem értik mivel jár az online iskola?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy egyetemista vagyok, ausztriában tanulok. Nekünk már a múlt félév és ez is online, így hazaköltöztem, hogy ne kelljen ott fizetni a lakást stb.. elég sok a tennivaló a sulival, minden nap vannak online óráim illetve azon kívül is sok időt kell a laptop előtt töltenem, beadandók írása, tanulás stb.. Ezen kívül azért igyekszem itthon is tevékenykedni: eljárok sportolni, sétáltatom a kutyusaimat, takarítok, csinálom a mosást, ha van kerti munka azt is, illetve hétköznapokon én főzöm az ebédet. Ennek ellenére a szüleimtől csak azt hallgatom, hogy semmit nem csinálok csak ülök és “gépezek”.. szinte egyik órámat sem tudom normálisan végigülni mert nekik pont akkor kell valami segítség, hiába mondom, hogy kötelező órám van, akkor leordítanak. Kb 2 hétig tart megírnom egy 2 oldalas beadandót mert amint leülök a laptop elé 5 percenként hívnak csinálni valamit, ide kell menni oda kell menni stb.. nem értem miért nem értik, hogy tanulnom kell, mindketten jártak egyetemre (sőt apa orvosira) szóval tudhatnák hogy az egyetemet nem tudom napi 1 óra tanulással lerendezni... ha beszélek velük akkor mondják hogy jaj igen megértik aztán másnap kezdődik megint az egész cirkusz.. mit tehetnék még?

2020. nov. 16. 09:49
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
90%
Szóba hoztad már, hogyha nem hagynak békén, akkor elköltözöl? Nem kell komolyan gondolnod, de ők higgyék csak azt. Ha látják, hogy képes lennél vagyonokat fizetni a nyugalomért, akkor hátha elhiszik, hogy fontos neked az egyetem és nem csak a lábad lógatod. Kicsit zsarolás jelleg, de szerintem működhetne.
2020. nov. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
99%

Sajnos nem tudok okosat mondani, mondom ezt úgy, hogy én 8-9 éve átmentem ugyanezen, amikor egyetemista voltam. Koleszos voltam, de havi egyszer, meg őszi szünetekre, ünnepekre hazamentem, vittem a laptopot és ott tanultam.

Na, anyámék, akik akkor még 50 alatt voltak bőven, ordítottak, hogy én "csak netezek", meg hogy gépről nem is lehet tanulni, mert azt könyvekből kell, nem akarták elhinni, hogy pdf-ben meg ppt-ben van az anyag feltöltve egy rendszerbe. Engem se hagytak, befogtak mindenre, csak ne üljek a gép előtt. Azért nem tudok okosat mondani, mert akárhogy magyaráztam, nem fogták fel, rajtam csak az segített, hogy visszamentem a kollégiumba és csak akkor mentem haza, ha nem kellett sokat tanulni (alig jártam haza).

Te tudod, milyen lehetőségeid vannak, de én nem hallgatnám ezt a b-sztatást sokáig a helyedben.

2020. nov. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
99%
Azért nem értik, mert nekik ilyen téren nincs személyes tapasztalatuk. A történtekből az a tanulság, hogy ha a szüleidnek van elég pénze ahhoz, hogy fizessék a kinntartózkodásodat meg az egyetemet, akkor nem volt jó ötlet, hogy "spórolj" nekik. Meg ráadásul ezek szerint felbukkanásod megzavarta az ő már megszokott életvitelüket.
2020. nov. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
Ez így van, sajnos. Én már külön élek, itthonról dolgozok, anyám pl. ezt nem fogja fel, mert nincs kötött munkaidőm, azt hiszi, hogy én mindig ráérek, és ha nemet mondok, akkor teljesen megsértődik és rosszul esik neki. Van mikor átjön és fél nap itt ül, utána másnap kitalálja, hogy kísérjem végig a városon, mert nadrágot akar venni, utána menjek el hozzájuk, segítsek kertészkedni, utána átjön, csináljam meg a körmét stb. És nem érti, hogy mi ezzel a baj.
2020. nov. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
20%
19# akkor lehet azert csinálják hogy velük fogalkozz, nem feltetlen rosszból csak baromi hulyen fejezik ki.
2020. nov. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 Metionin ***** válasza:
100%
Mutasd meg nekik a napirendedet, hogy mikor milyen órád van, a listát hogy miket kell megírnod. Ha ez sem segít akkor ajtó kulcsra, hadd ordítsanak. Én is home officeban vagyok plusz oktatok ami most szintén online van, sokan nem fogják fel hogy a napjaim ettől még ugyanúgy telnek csak nem kell bemennem dolgozni hanem otthon ülök a gép előtt. Folyamatosan hallom vissza hogy milyen jó nekem, így biztos mindenre van időm vagy épp gúnyosan hogy halálra ne dolgozzam magam a nagy otthon ülésben. Sértődés is van ha nem érek rá valamire mert határidős munka van vagy online órát tartok. Én már elengedtem, van akinek hiába magyarázok.
2020. nov. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

Ha sokadik megbeszélés után se értik (ill. csak egy napig), akkor én újra albérletbe költöznék.

És nem is titkolnám előttük, hogy a lehetetlen viselkedésük miatt.

2020. nov. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
98%
Oké,hogy nem kell beleadnod a közösbe,de attól még jdegileg kikészülsz tőlük.
2020. nov. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
46%

Pont kérdezni akartam, higy jutottál te ki az osztrák felsőoktatásba, ilyen családi háttérrel, de a végén írtad, hogy apád orvosira járt...

Amúgy el is végezte vagy csak "járt"?

Nem tudom mit lehetne tenni, nyílván beszűkült hūlyék a viselkedésük alapján.

2020. nov. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos van, akinek egyszerűen nem fér a fejébe, hogy a számítógép előtt nem csak játszani lehet, hanem tanulni/dolgozni is. Az otthonról dolgozás vagy a kötetlen munkaidő pedig egyenesen elképzelhetetlen fogalom. Az ő idejükben más volt.

Nálunk édesapámnak volt/van ezzel problémája, amolyan "Ha már úgyis itthon vagy, csináld meg ezt..." stílusban. Idővel azért sikerült egy kicsit megnevelni és jobban békén hagyott, de az előző munkahelyemre ezért jártam be szinte minden nap, pedig otthonról is csinálhattam volna. Édesanyám ezzel kapcsolatban azt mondta, hogy zárjam magamra az ajtót és hogy ezt komolyan mondja, mert egy elég egyértelmű jelzés. Aztán lehet, hogy a te felmenőid ezen megsértődnének. Egy próbát az is megér, amit előttem írtak, hogy van egy napirended és megmondod nekik, hogy pl. 4 és 6 között a rendelkezésükre állsz.

Ami még problémás szokott lenni, ha valakinek eltolódott a napirendje. Hogy hányszor hallottam, hogy a vizsga előtti idegeskedés helyett keltem volna fel inkább időben, esetleg még azt is hozzátették, hogy nem kellett volna olyan sokáig fent lenni (éjszaka a nyugiban jobban tudtam tanulni).

2020. nov. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!