Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ez? Hogy tudnék...

Normális ez? Hogy tudnék magamon változtatni?

Figyelt kérdés
Sziasztok szóval annyi a lényeg hogy a lányomnak barátja van lassan 1 hónapja vannak együtt. Amikor bejelentette nekem, nem örültem neki de ezt nem mutattam ki. 14 éves a lányom a barátja 18. Kétszer volt itt a barátja kb. 2 héttel ezelőtt, és most egy hete. Azóta csak a fiúhoz mennek. Különösebb bajom nincs is vele, csak szerintem a lányom nem érett erre...Valamiért nagyon zavar hogy amikor tudom hogy nálunk van, bezárják az ajtót, és kitudja mit csinálnak, meg mindig arra gondolok hogy az én kislányomat számomra egy "vadidegen" fogdossa, meg minden....Nem tudok ezzel az egésszel megbékélni de amikor kéri, hogy had menjen át a barátjához nincs szívem aztmondani hogy nem. De akkor is csak ezen kattogok..Most lehet írni, hogy maradi vagyok meg hülye..de szerintem nem vagyok ezzel egyedül! Hogy tudnék változtatni magamon? Mert ez engem nagyon frusztrál..Normális ez..? 44/N
2020. dec. 1. 20:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Normális, és jogos félelem. De inkább engedd el, minthogy el szökjön hozzá. Legyél partner, ha hülyeséget csinál, így is úgy is meg teszi a tiltás ellenére. De ha nem fordítod magad ellen, úgy is szól majd, ha baj van, akkor legalább könnyebb lesz neki hozzád fordulni. Alapvetően én el mondanám neki az aggodalmam, és azt is, hogy szerintem túlzott a féltésem. Valószínű ezután kicsit jobban meg tudnád ismerni a fiút. Csak ne legyen kellemetlen a beszélgetés, inkább nyugodott és kötetlen.
2020. dec. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
34%
Abban igazad van, hogy ebben a korban nem normális a szex, de egy gyereket egy 18 éves másra úgysem tud használni. A kislány csak meg akar felelni a nagyfiúnak, megtesz érte bármit, az meg kihasználja a kisgyereket.
2020. dec. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
Alapjában véve egyetértek az első válaszolóval. Viszont 1 kérdés: ez akkor is zavarna, ha a srác csak 15 éves lenne? Vagy akkor kevésbé? Őszinte leszek, 30 éves férfi vagyok de szerintem gáz hogy egy 18 éves egy 14 évessel van... Pedig én aztán nem vagyok maradi... Nem sok a 4 év, de ebben a korban szerintem az. 18-tól felfelé nem sok. De egy 18 éves az felnőtt, a 14 éves pedig nekem még gyerek. Ha 16 lenne, azt mondom tök oké. Amikor én voltam gyerek, ott is előfordult hogy egy 15 éves lánybarátunk 18-20 éves gyerekkel volt, de ezek ilyen rövid életű dolgok voltak meg max a srác egonövelésére volt jó, másra nem nagyon. Én is járkáltam 15 évesen a barátnőmhöz, de ő 14 volt, nem volt vele problémája senkinek. Ha valamennyire ismered a srácot és tudod hogy jóravaló gyerek akkor ne stresszelj rajta, ez a kamaszkor ilyen :)
2020. dec. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%

Nem minden 18 éves kretén,és egy 14 éves sem gyerek már. Iszonyat korai, de a mai fiatalok mindent nagyon korán kezdenek. Ennek ellenére persze nem normális. Azzal vitatkoznék hogy az etnikum szexel csak ennyi idősen. Az más kérdés hogy többnyire nekik nincs lehetőségük védekezni... Hallottam már olyat is anno, hogy 12 éves lány egy házibuliban 40 éves pasival vesztette el..

Szóval igen.

2020. dec. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
63%
Persze, nem minden 18 éves kretén, viszont minden 14 éves naiv még. Ezt kár tagadni, és nekik még minden dolog új, le lehet őket nyűgözni. Egy 18 éves lányt sokkal nehezebb levennie a lábáról egy szintén 18 éves fiúnak. Most nem feltétlen a szexről beszélek a lenyűgözés kifejezés alatt. Ez a mai fiatalok mindent nagyon korán kezdenek ez ugyanolyan szöveg ami amúgy volt 30 éve is :) Akkor is ez volt a szlogen, ezt hallotta az ember a felnőttek beszélgetéséből. Szerintem társaságfüggő ez az egész. Ha rossz társaságban van, akkor 14 évesen már hajlik a szexre, megfelelési vágy, önigazolás stb. Ha jó társaságban van és jó volt a szülői minta is, akkor nem lesznek meg benne ezek a megfelelési kényszerek és mindent akkor fog csinálni ha úgy érzi neki is oké, nem pedig "kényszerből".
2020. dec. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
40%

Az internet mellett már elég korán jönnek ténylegesen a dolgok. Sajnos nem csak a szülői minta számít. Meg nem csak a társaság..

Nagyon sok minden van, amit a szülők nem tudnak a gyerekekről,és egy apró dolog is indíthat el valaki a "rossz" irányba

De azzal teljesen egyet értek hogy a 14 és a 18 nem jó párosítás, és 18 év alatt sok a 4 év kor különbség. De akadnak kivételek, szóval a fiúnak jár egy esély, mert lehet hogy jó srác. És bármennyire is meglepő, de vannak fiúk akik 18-23 vagy akárhány évesen veszítik el a szüzességüket, és paráznak, nem mernek bele vágni a dologba. És rengeteg olyan párt, vagy ex párt ismerek, akiknél a lány, aki fiatalabb volt, vette el a fiú szüzességét. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy egyiküket sem ismerjük, így nem jó egy adott dolgot rájuk húzni, és bele képzelni a dologba.

2020. dec. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
26%

Én is 14 éves voltam amikor össze ismerkedtem a gyerekem apjával ő is 18 éves volt akkoriban anyukám is úgy a állt egy darabig a dologhoz de mindig elengedett mert azt mondta inkább elenged és tudja hogy hol vagyok minthogy elszökjek és tudja milyen mert ő is mindig menni akart apámhoz csak a nagymamám nem engedte

Mai nap szeretjük egymást van egy nagyon szép családunk anyám apám elfogadta megismerte és nem csak a rosz tulajdonságait próbálták leszürni a páromról

Szerintem nyugodtan engedd meg nem korai a 14 év lesz ideje megismerni mire szül

2020. dec. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
18%

Én megértelek kérdező!

Mint lányos anyuka mondom, hogy valahogyan biztos eltűntetném azt a fiút! Fuu de felment a vérnyomásom...

2020. dec. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
53%

Az a baj, hogy nem vagy határozott.

Vagy nemet mondasz, és nem aggodsz, vagy jó szívvel elengeded.


Én nem engedtem volna.

14 és 18 közt más az a 4 év, mint a 20 és 24 között.


Meg általános iskolás a lányod ,a fiú meg lehet hogy dolgozjk meg érettségizik.


Remélem felvilágositottad a lányod.


Egyébként azért frusztrál, a dolog, mert kifele mást mutatsz ,mint amit gondolsz.

2020. dec. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
39%
Ha a korkülönbség miatt aggódsz felesleges, én 17 éves vagyok, és vannak olyan 14 évesek akik számomra kinéznek 19-nek simán, a fiúk pedig 13-nak. Fejben meg a lányok érnek előbb szóval ha mákod van akkor kb ugyanolyan agyi szinten vannak.Testileg nem biztos
2020. dec. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!