Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvált szülők gyermekei ti...

Elvált szülők gyermekei ti ezt hogy éltétek meg?

Figyelt kérdés

Olyan családba nőttetek fel ahol a szülők nem voltak együtt, ez mindig egy fájó pont volt nektek vagy túl tudtátok tenni magatokat?


Volt olyan hogy az egyik szülő a másik ellen hangolt és amikor nagyobbak lettetek az ellenhangot szülőt megértettétek jobban és több időt tölöttetek vele?


2020. dec. 3. 11:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%

Nekem nem okozott gondot, törést, hogy elváltak a szüleim.

Már csak azért sem, mert nem véletlenül váltak el. Apukám ivott. Én inkább örültem, hogy elváltak, pedig még kis ovis voltam, de azért már felfogtam, hogy mi a helyzet.

Kapcsolatunk sose lett tökéletes. Nem neveltek ellene. Én kerestem is a társaságát, próbáltam vele többször is normális kapcsolatot kialakítani. De ő nem volt igazán vevő rá, meg az ivást sem hagyta abba, szóval az is gond volt továbbra is.

2020. dec. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
98%
Engem nagyon meglepett, hogy elváltak, 17 éves voltam, egyik nap bejelnetették, hogy apa elköltözik és hogy még mindig szeretik egymást de barátként inkább. Ennek 3 éve, anyukám sokkal bolodgabb apának meg jobb lett a kapcsolata velünk. Sose kérdeztem mi történt, de nem bánom, mert szerintem nem érdemes miattunk feláldozni a szülő boldogsáágt, én nem tenném ezt és nem akarok ilyen példát magam előtt. anyagilag érintett minket a legrosszabbul
2020. dec. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
97%
10 éves voltam nagyjából amikor elváltak, és az hogy nem együtt laktak az nem okozott törést. Apukámmal éltem, és rendszeresen láttam anyut is. Az már jobban fájt hogy apukámnak sikerült egy olyan nőt választania maga mellé aki pokollá tette azt a pár évet míg nálunk lakott. De sose bántam hogy a szüleim elváltak, és el se tudnám már képzelni őket együtt. Az a fontos, hogy mindketten boldogok végre.
2020. dec. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
87%
Sosem fogom megérteni, hogy miért rossz az, ha elválnak a szülők. A gyereknek sem jó, ha egy olyan "családban" él, ahol a szülők már csak megtűrik egymást (jobb esetben). Semmivel nem lesz se több, se kevesebb, ha elvált szülők gyermekeként nevelkedik. Ugyanúgy tarthatja a kapcsolatot velük.
2020. dec. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
98%

Bennem okozott törést, mert imádtam apámat, aztán egyik napról a másikra már nem élt velünk. Hiába mondták, hogy ezen kívül semmi nem fog változni, minden megváltozott teljesen.

Apám utána már teljesen leszart, lett új nője, új gyereke, csak velük foglalkozott, velem már egyáltalán nem, anyámnak is született később gyereke, ő is teljesen el lett kényeztetve, és még nekem is ugrálnom kellett körülötte.

Azt tudom, hogy nem voltak együtt boldogok és a válás volt az egyetlen megoldás, de hogy miért nem tudtak normális szülők maradni, azt a mai napig nem értem, pedig közel 30 vagyok.

2020. dec. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
94%
Szerencsére normális, intelligens szüleim vannak. A válás előtt érezhető volt a levegőben a feszültség, de sose veszekedtek előttünk. 13 voltam, a húgom 11, mikor elköltöztünk. De anya akármennyire is szomorú volt, egy jó kalandnak állította be az egészet, részt vehettünk az új szobánk berendezésében, stb., ez sokat számított, szinte vártuk az új helyet. Utána és azóta is ugyanúgy tartjuk a kapcsolatot apával és az ő családjával. Anya néha puffogott, ha apa nem fizette a gyerektartást időben, de egyébként soha nem hangzott el egy szidás vagy uszítás sem.
2020. dec. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
96%
Nekem nem volt vele semmi problémám. Tízéves korom óta külön vannak a szüleim. Én nem hiszek abban, hogy maga a válás így önmagában komoly törést okozna egy gyerekben. Inkább az, AHOGYAN a legtöbb válás történik. Úgy értem, ha megy közben az egymás ellen hergelés, drámázás meg egymás kisemmizése, az tényleg okozhat traumát a gyerekben. De ha normálisan kezelik a szülők a válást és a gyereknek se úgy adják elő, hogy micsoda óriási tragédia meg milyen szemét alak a másik szülő, akkor a gyerek is normálisan fog hozzáállni.
2020. dec. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
96%

Ötéves voltam, amikor elváltak. Hét éves koromig láttam néha-néha apámat, aztán azután teljesen kiesett az életemből, és amikor tizenéves koromban megpróbálta telefonon keresztül újra felvenni velem a kapcsolatot, annyira haragudtam rá, hogy egyszer sem voltam hajlandó beszélni vele. Aztán tizenhat évesen elmentem a temetésére.


Maga a válás nem viselt meg. A többi egy kicsit igen.


19/L

2020. dec. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk minden volt, csak néhány szemelvény, millió meg egyet tudnék mondani, de ezek voltak a legdurvábbak.

Anyám annak idején, mikor apám elköltözött, elvitt hozzá engem meg a bátyámat (voltunk 6-7 évesek), leültetett minket, és közölte vele: akkor most mondd meg a gyerekeidnek, hogy elhagyod őket.

Aztán rendszeres volt a "kit szeretsz jobban, apát vagy anyát?" kérdés, kb minden este lefekvés előtt nyilatkoznunk kellett. Ha apát mondtam, akkor abból sírás volt azonnal, elzavart stb.

Folyton faggatott minket, hogyha apám elvitt minket magával, hogy kivel voltunk, hol voltunk, aztán felhívta üvöltve, mire apám is berágott, hogy mondtunk valamit, de ha nem mondtunk semmit, akkor meg anyám volt ránk mérges. Ha rosszul viselkedtünk, mindig felhívta apámat, hogy vigyen innen minket, persze úgy, hogy mi is halljuk, aztán vártuk, mikor kerülünk az utcára.

3x próbált öngyilkos lenni, a harmadiknál küldött egy SMS-t előtte "Remélem, most már örülsz".

Tinédzser koromban rendszeresen elzavart otthonról, amikor az egyiknél úgy döntöttem, hogy valóban elköltözöm, akkor jött sírva, hogy megöli magát, ha én is elhagyom.


Konkrétan a főiskola és a kollégium mentett meg, csak azért tudtam megszabadulni tőle.

Senkinek nem kívánom. A válás nem mindenhol egy békemenet.

2020. dec. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Hát igen tényleg minden elválás más... Én nem szeretnék ebbe a hibába beleesni csak azért mert elhagytam a volt párom a fiamat amennyire tudom és amennyi időt ki tudok harcolni azt akarom elérni hogy úgy gondoljon rám mint a nagybetüs APÁRA attól függetlenül hogy nem velük élek. És ahogy tudtam és ahogy olvastam is es lehetséges.
2020. dec. 3. 14:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!