Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan adagoljam be az, hogy...

Hogyan adagoljam be az, hogy meleg vagyok a szüleimnek/családomnak?

Figyelt kérdés
Kezdem a sztori elején ha nem baj. Jelenleg 17-18 éves vagyok. Nagyon nagyon sokáig így szerelem téren senki se érdekelt és bele se gondoltam, hogy nekem csaj kell vagy pasi vagy mindkettő vagy egyik se. De ez tényleg így volt mert alapból se sok dolg érdekel. Tavaj kettő közeli barátom összejött (csaj+pasi). Egyszer hárman elmentünk kajálni és én elöre mondtam, hogy ne nyalják falják egymást mert nem akarok felesleges 3. lenni. De azért mégis vannak azok a kis gesztusok/mozdulatok amiből látszik, hogy nem csak barátok. Beszélgetés közben valahogy a csaj felhozta, hogy nagyon sokáig én tetszettem neki és ezt ki is mutatta csak, hogy én még egy vak embernél is kevesebbet láttam az egészből. Poénból megkérdezte, hogy: ugye nem vagy meleg? de ezt tényleg csak poénból kérdezte és utána meg már tök másról beszéltünk. Viszont nekem ez a melgség dolog ott volt a fejembe és egyre jobban frusztrált ez és idegesített és ha én frusztrált vagy ideges vagyok akkor annak könnyen észrevehető jelei vannak. Amit persze észre is vettek és megkérdezték mi a baj én meg mondtam, hogy semmi azután mégegyszer megkérdezték én meg kicsit ingerültebben válaszoltam és amikor harmadjára is megkérdezték akkor fogtam magam és hazajöttem. Nagyon össze voltam zavarodva. Utána pár hónapig próbáltam az interneten megtalálni rá a választ de még mindig zavaros volt a kép. Ráirtam egy meleg srácra (aki lmbtq+ aktivista vagy, hogy mondják) és elkezdtem erről vele beszélgetni. Feltett kérdéseket válaszoltam meg tök sok új infót mondott (legalábbis nekem új) de mondta, hogy ugye ezek nem egy papírra leírt dolgok, hogy így van hanem ez a nagy általánosság. Pár hét beszélgetés után megkérdeztem, hogy mit gondol én mi vagyok. Azt mondta, hogy nem akarja diagnózis szerűen megmondani, hogy igen én meleg vagyok, vagy igen én biszex vagyok, vagy igen én heteró vagyok. Csak olvasgassab a beszélgetéseinket és follyak bele egy kicsit a meleg világba. Én meg próbáltam így tenni és sok sok hónap szenvedés után sikerült kinyögni magamnak azt, hogy meleg vagyok. Magamnak már így ki tudom mondani, hogy igen az vagyok de a szüleimenk vagy a családomnak nem tudom. Sőt azt se tudom, hogy ilyen téren mennyire elfogadóak mert egy mondat erejéig nem volt róla szó. Hogyan kéne kipuhatalózni azt, hogy mennyire elfogadóak? Vagy csak simán ültessem le őket és mondjam, hogy meleg vagyok? Hogy kéne ezt közölni velük? Illetve egyesével mondjam el nekik vagy egyszerre mindenkinek?

2020. dec. 10. 07:17
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
63%
Teendők: eldönteni, hogy hány éves vagy, mert látom, ebben sem vagy biztos. Megtanulni írni. És ne mondd el a szüleidnek, mert jó eséllyel nem is vagy meleg, csak gyerek.
2020. dec. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
92%
Sehogy, majd ha lesz egy komolyan kapcsolatod utána mond el, bőven raersz
2020. dec. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
#1 bocsi, hogy nem írok a leg helyesebben. Illetve azért írtam, hogy 17-18 mert egy hét múlva töltöm a 18-at ami elég közel van de jelenleg 17 vagyok.
2020. dec. 10. 07:27
 4/29 anonim ***** válasza:
83%

1-es válaszoló! Tipikusan olyan vagy, aki miatt megutálják az emberek az oldalt!

Kérdező!

Az írásoddal semmi baj. Annyi, hogy a tavaly y-os.

Szerintem nem kell ezt még elmondani, ismerkedj, nem kell nekik tudni mindenről azonnal. Gondolom őszinteségre neveltek, de az nem őszintétlenség, ha még nem mondod el.

Más lenne, ha csesztetnének, hogy miért nincs már barátnőd, akkor kijön az emberből, de ha nem nagyon téma ez, akkor szerintem még elég ezt neked is megemészteni.

2020. dec. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
64%

Könyörgöm, válaszolók! Itt mindenki tanár?! Nem bírjátok ki, hogy ne kössetek bele egy - egy ki írásba? A lónak is 4 lába van, mégis megbotlik.

Mindegy...

Kedves kérdező.

Szerintem nem vagy meleg, ez egy placebo, amit most bemesélsz magadnak. Nem lehet? Van ilyen ismerősöm, sőt nem is egy, aki nem az a csajozós típus,el van magának otthon a szüleivel, néha jár társaságba, ettől függetlenül nem meleg.

Inkább csak el volt kényeztetve, mai napig egy nagy gyerek, szülei becézgetik, stb pedig már 22 éves. Befolyásoló tényezők.


Most inkább gondolkodj,az elmúlt időben nem nézted meg a nőket férfi szemmel??

Sose volt, aki felkeltette az érdeklődésedet? Önismeret. 😁

Nekem van egy gyermekkori barátom, aki meleg. Ő kis kora óta csak is a lányok társaságában volt, mindig velünk játszott, nem érdekelte a foci és hasonlók.

Idővel volt egy két lány az életében, aki csak futókaland volt. Nem lett szerelmes.

Inkább a pasikat nézte meg, együtt pletyiztünk, és a társaságunkban is mindig azt kérdezte a csajoktol, hogy szerinted xy-nak milyen a mérete? Nekünk nyilvánvaló volt a helyzet. Mi így fogadtuk el őt, így szoktuk meg, és így szeretjük. Most egy fiúval el, 4 éve.

Elmeselte az anyjának (apuja nem velük él), hogy van egy barátja. Olyan barátja!

Az anyja kitagadta, elzavarta otthonról. Nehéz volt. Láttam sírni, szenvedni.

De kb 1 hónap múlva volt az, hogy el fogadta és mai napig jó a viszonyuk.

2020. dec. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
29%
5, ha segítséget kérek, megtisztelem azokat, akikhez szólok. Millió lehetőség van arra, hogy ne egy ilyen ömlesztett, hibás moslékot kelljen olvasni.
2020. dec. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
40%

Nézd: a meleg-szituációt kicsit mindenki kipróbálja (lásd: kollégiumok, később munkásszállók - különféle szívatások, érintkezések);


a személyiségfejlődés része.


Mégis nagyobbik részüknek később családja lesz rendesen.


Nyilván nem szükségszerű, hogy így történjen, de adja magát a dolog, amikor még nem kiforrott az ember.

2020. dec. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
91%
Honnan veszed, hogy meleg, vagy bi vagy? Tetszenek a pasik egyáltalán bármilyen szinten, vagy csak a nők nem vonzanak annyira? Lehetsz akár aszexuális esetleg, ha egyáltalán nem érdekel a dolog senkivel sem.
2020. dec. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
8%

Egyébként pedig nagyon egyszerű a dolog:


ha a családban az anya a domináns, a fiúgyerek nagy valószínűséggel lehet majd homo.


Ha az apa a domináns, akkor pedig valószínűleg hetero lesz a fiú.

2020. dec. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
89%

Nem írtad a lényeget. Azt hogy konkrétan vonzódsz-e a fiúkhoz szexuálisan.

Volt már kapcsolatod?

Az hogy nem veszed észre a jeleket az nem jelent semmit. Az se hogy nem izgulsz rá senkire. Pl simán lehet hormonális dolog is ugyanúgy ahogy a nőknél is.

Szerintem ha az vagy se mond el addig amíg nincs hosszabb kapcsolatod.

2020. dec. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!