Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan adagoljam be az, hogy...

Hogyan adagoljam be az, hogy meleg vagyok a szüleimnek/családomnak?

Figyelt kérdés
Kezdem a sztori elején ha nem baj. Jelenleg 17-18 éves vagyok. Nagyon nagyon sokáig így szerelem téren senki se érdekelt és bele se gondoltam, hogy nekem csaj kell vagy pasi vagy mindkettő vagy egyik se. De ez tényleg így volt mert alapból se sok dolg érdekel. Tavaj kettő közeli barátom összejött (csaj+pasi). Egyszer hárman elmentünk kajálni és én elöre mondtam, hogy ne nyalják falják egymást mert nem akarok felesleges 3. lenni. De azért mégis vannak azok a kis gesztusok/mozdulatok amiből látszik, hogy nem csak barátok. Beszélgetés közben valahogy a csaj felhozta, hogy nagyon sokáig én tetszettem neki és ezt ki is mutatta csak, hogy én még egy vak embernél is kevesebbet láttam az egészből. Poénból megkérdezte, hogy: ugye nem vagy meleg? de ezt tényleg csak poénból kérdezte és utána meg már tök másról beszéltünk. Viszont nekem ez a melgség dolog ott volt a fejembe és egyre jobban frusztrált ez és idegesített és ha én frusztrált vagy ideges vagyok akkor annak könnyen észrevehető jelei vannak. Amit persze észre is vettek és megkérdezték mi a baj én meg mondtam, hogy semmi azután mégegyszer megkérdezték én meg kicsit ingerültebben válaszoltam és amikor harmadjára is megkérdezték akkor fogtam magam és hazajöttem. Nagyon össze voltam zavarodva. Utána pár hónapig próbáltam az interneten megtalálni rá a választ de még mindig zavaros volt a kép. Ráirtam egy meleg srácra (aki lmbtq+ aktivista vagy, hogy mondják) és elkezdtem erről vele beszélgetni. Feltett kérdéseket válaszoltam meg tök sok új infót mondott (legalábbis nekem új) de mondta, hogy ugye ezek nem egy papírra leírt dolgok, hogy így van hanem ez a nagy általánosság. Pár hét beszélgetés után megkérdeztem, hogy mit gondol én mi vagyok. Azt mondta, hogy nem akarja diagnózis szerűen megmondani, hogy igen én meleg vagyok, vagy igen én biszex vagyok, vagy igen én heteró vagyok. Csak olvasgassab a beszélgetéseinket és follyak bele egy kicsit a meleg világba. Én meg próbáltam így tenni és sok sok hónap szenvedés után sikerült kinyögni magamnak azt, hogy meleg vagyok. Magamnak már így ki tudom mondani, hogy igen az vagyok de a szüleimenk vagy a családomnak nem tudom. Sőt azt se tudom, hogy ilyen téren mennyire elfogadóak mert egy mondat erejéig nem volt róla szó. Hogyan kéne kipuhatalózni azt, hogy mennyire elfogadóak? Vagy csak simán ültessem le őket és mondjam, hogy meleg vagyok? Hogy kéne ezt közölni velük? Illetve egyesével mondjam el nekik vagy egyszerre mindenkinek?

2020. dec. 10. 07:17
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
86%
A kérdésed lényegére térve: szerintem mondd el először annak, akihez a legközelebb állsz, illetve úgy gondolod, hogy a legkönnyebben elfogadja és tud támogatni, majd vele megerősítve mondd el a többieknek egyszerre.
2020. dec. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Kicsit tartok a szüleimtől mert bár viszonylag modern gondolkodásuak de valamilyen szinten szigorúak. Mármint valamivel szigorúbban és következetesebben neveltek/nevelnek mint az átlag. Így nem tudom, hogy a melegséget elfogadják vagy sem, vagy, hogy amúgy hogy álnak a témához.
2020. dec. 10. 16:39
 23/29 anonim ***** válasza:
64%
Sokkal fontosabb lenne, hogy valóban legyen valakid. Nem kell hazudni, de nem kell mindent megosztani a szüleiddel, ha valóban meleg lennél, akkor ez nem lett volna kérdés soha sem..
2020. dec. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
#26 én szeretem ha a hozzám közel álló emberek tudják, hogy mi van velem. Meg ez egy elég nagy dolog. Illetve mi van ha évkig nem lesz senkim, egy idő után meg úgyis megkérdeznék, hogy miért nincs barátnőm. Én csak szeretném ezeket a dolgokat kiadni magamból és valakinek elmondani, hogy mi zajlik bennem és hogyan érzek.
2020. dec. 10. 17:38
 25/29 anonim ***** válasza:
88%

Akkor a legjobb barátodnak mondd el, aki biztosan megért.

Ha rákérdeznek miért nincs barátnőd, akkor elmondhatod a szüleidnek. Az elég vicces lenne amúgy

2020. dec. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
17%

A lényeg: nehogy pl. papnak menj!


(önmagadat sem ismerve semmiképpen se hozz bármilyen olyan döntést, ami determinálja az életedet!)

2020. dec. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem se biztos hogy meleg vagy. Vonzódtál már férfihoz?
2020. dec. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Igen
2020. dec. 12. 17:38
 29/29 anonim ***** válasza:
0%
Perverz vagy!
2020. dec. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!