Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan reagálnátok, ha kiderül...

Hogyan reagálnátok, ha kiderülne, hogy a gyereketek titokban pszichológushoz jár?

Figyelt kérdés
2020. dec. 14. 10:30
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
19%

20

Már pedig baj van vele, ha egy gyermek magától pszichológushoz szeretne fordulni.

2020. dec. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
20as vagyok. Azért egy pszihológus jobban rálát a dolgokra, jobb tanácsokat tud adni, hiszen az a dolga. Mondom, én is évekig jártam egyhez. Engem anyám gyerekkoromban elhagyott, ezért rohadt nagy bizalmi gondjaim vannak, nem tudok csak úgy megbízni az emberekben. És mikor ezt a nevelőanyámnak elmondtam? Kb én lettem leb*szva hogy hogy merek nem megbízni benne. Pláne hogy ez is még jobban elmélyítette a problémáimat. Nem az a gond ha valaki úgy érzi hogy elég, és szakembert keres. Külföldön is inkább felkeresnek szakembereket a lelkiszemetesüknek, minthogy olyanokat fárasszanak akiknek lehet alapból meg van a saját bajuk. Nem az a gáz hogy valaki dokihoz megy, hanem az hogy ezt mi a francért kell titkolni? Beszélni lehet a problémáinkról a családtagjainknak sőt kell is, de azért baromi fárasztó egy idő után ugyanazt hallgatni mikor neked is bőven vannak problémáid.
2020. dec. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
94%

Huh, elolvastam a kommenteket. En is a gyerek szemszogebol irok (mar felnott korosztaly). Harmincas no vagyok, es a szuleim nem tudjak, hogy jarok pszichologushoz. Ebben tobb minden benne van (es a kommentek ezt a sejtesem igazoljak):

- nem akarom, hogy azt gondoljak, valamit elrontottak, mert a legjobb tudasuk szerint neveltek;

- vannak olyan dolgok, amikrol csak a pszichologus tud; neki tudtam beszelni olyanrol, amirol a szuleimnek sem (velhetoen mert pl parkapcsolatban nekem nem jo peldat mutatnak)

- anyukam eros no, es nem akartam neki arrol beszelni, hogy egy traumat nem tudtam feldolgozni, es pszichologushoz mentem.

Tehat mindket felet vedeni akartam: magamat es a szuleimet.

A tesoim egyebkent tudnak rola.

2020. dec. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
26%
Oda állnék a tükör elé és megkérdezném tőle:-Hol rontottam el, mit b:sztam el,de nagyon.? Mert te vagy a hunyó,nem a gyerek.Ő egészségesen jött a világra,-te,vagy ti-vagy(vagytok) az oka mindennek,valami nagyon el lett rontva.Nem egyszerre,hanem szép fokozatosan.És a legnagyobb baj,hogy nem tőled várja a segítséget,hanem egy idegentől.Abban jobban megbízik mint benned.Ez nagyon nagy baj!
2020. dec. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
23-as, pedig a felelősségvállalás jó dolog...
2020. dec. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

23-as vagyok

Szerintem aközött különbséget kell tenni, hogy valaki azért jár-e pszichológushoz, mert gyerekkorában terrorizálták, vagy azért, mert egy kis önismeretre van szüksége, vagy az életében egy krízist nehezebben dolgoz fel. Nálam az utóbbi kettő áll fenn. Volt egy krízis (gyászhelyzet), amiről a szüleim tudtak, és volt, hogy anyukám vállán sírtam, de a feldolgozásában a pszichológus tudott a legtöbbet segíteni. Ő elfogulatlan volt, és nagyon jól irányított a kérdéseivel. Azóta önismeret miatt járok hozzá.


Igen, előjöttek, hogy milyen szülői mintákat hozunk, és nekem is vannak negatív élményeim. De én nem gondolom azt, hogy a szüleim rosszul neveltek volna, sőt, örülök, hogy olyan értékrendet kaptam, amilyet. A pszichológusom javasolta, hogy olvassam el "A tehetséges gyermek drámája" c. könyvet. Egyelőre még csak pár oldalt tudtam elolvasni, mert abból úgy tűnt, hogy nem lehet jól gyereket nevelni, a szülők mindig okoznak valamilyen traumát. Ezzel nem nagyon tudok azonosulni. Meg ami nekem trauma, az a tesómnak például nem az. És fordítva. :S


Hangsúlyozom, hogy én nem arról beszélek, amikor terrorizálnak, vernek, érzelmi zsarolnak, manipulálnak, kiszolgáltatnak egy gyereket. Mert igen, akkor ott számon kell kérni, felelősséget kell vállalni. A gyerek a legártatlanabb lény, aki feltétel nélkül szeret, és nem visszaélni kellene vele.

2020. dec. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Egyrészt büszke lennék rá, hogy legalább mert segítséget kérni. Másrészt nem kérdeznék rá mi történt csak arra, hogy miért nem mondta meg, hogy jár.

Harmadrészt beszélnék a tanáraival.

2020. dec. 21. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
A tanaraival miert?
2020. dec. 21. 10:14
 29/29 anonim ***** válasza:
Nem tudom hány éves, de lehet az iskolában volt valami ami miatt úgy érzi kell (pl. bullyng, megfelelési kényszer akármi). Illetve mivel teljesen más környezetbe van lehet máshogy viselkedik (pl. nagyon befelé forduló, félénk akármi.)
2020. dec. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!