Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Döntésképtelen vagyok? Mit...

Döntésképtelen vagyok? Mit válasszak ( szakma, motiváció)

Figyelt kérdés

Sziasztok ,nem tudtam más kategóriába tenni. Hosszú lesz szóval ez itt egy összefoglaló és kifejtése utána. 1 évem van és fél ( L )

• mi a különbség az építész és építész mérnök között?

• Nyelvtanulás tippek, motiváció

• Hogy legyek fitt?

• Ha érdekel a filmrendezés és reklám szervezés milyen ágon induljak el?

• Ha érdekel a földrajz , térképek, régi dolgok felfedezése,hogy induljak el ?


Az első hàrom kérdésem összefüggő ,szóval kifejtes..

Egy ideje vonz az építészet , de nem a lakberendezés része, lányként furcsa lehet de engem nem érdekelnek az ilyen dolgok ,sem a szépségipar. Hát tervrajzokat szeretnék készíteni , akkor az most mi? Építész? Pontosabban ő mit csinál? Csak a tervrajzot? Aztán itt jön a második , ugyebár bármilyen munka amit választok,főként ha ez , mivel nem Magyarországon lakom, meg kell tanulnom az itteni nyelvet , de ahhoz motiváció kell úgyhogy légyszives aki tud valami szépet mondani az építész vagy mérnök szakmáról az irjon, mivel az fog motiválni, én az a személy vagyok sajnos aki ha nincs célom akkor nem tanulok és még csak edzeni se edzek, nyomozó akartam évekig lenni ,amihez ugyebár edzettnek kell lenni , és ez motivált mind a nyelvtanulás mind az edzéshez, de most hogy mindehol negativumot hallottam róla , màr nem akarok az lenni igy mar semmi nem motivál közel egy hónapja,vagyis ennyi ideje lustulok.. Szóval azon kívül ,hogy amik most érdekelnek szakmák, a nyomozó már nem izgat, mi legyen a motivációm az edzéshez? Mert igy semmi sem motivál , úgy érzem a semmiért edzek, mielőtt a fogyást irnád , "modell" alkat vagyok, hiznom kellene,sajnos mindenki megjegyzi hogy milyen sovány vagyok .(a modellkedés pedig nem érdekel)


• Ha érdekel a filmrendezés és reklám szervezés milyen ágon induljak el?

Marketingesen gondolkoztam, de aztán kilőttem, tudom hogy köze van a reklám szervezéséhez, de csak van külön reklám szervező nem ? Filmrendezés terén nem tudom,hogy csak Yt-re magamnak, rövid kis filmeket vagy "igaziakat " megérné-e

• Ha érdekel a földrajz , térképek, régi dolgok felfedezése,hogy induljak el ?

Fősulin, közép után , Turizmus földtudományi szakon gondolkodtam , de nem tudok még olyan sokat a dolgokról :/ csak annyit hogy érdekel a földrajz es a regi dolgok

Matekból annyira nem vagyok profi de ha méghozzátok a kedvem, motivációm év végéig fogom itt irogatni hogy haladok ! :D mert ha nekem van , akkor annyira beleadok mindent ami kell a célomhoz hogy az csak na! Kérlek aki tud segitsen!!



2020. dec. 15. 21:01
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
90%

Attól hogy nem Mo-n élsz, még nézheted a BME honlapját, hogy megtudd az építész és építészmérnök közötti különbséget azt még el tudod olvasni, hasznos lehet.


Az időkorlátot is te írtad, 1,5 éved van a döntésig. Ebből azért jó eséllyel azt gondolja az ember, hogy akkor mész főiskolára.


De ahogy én látom, arról írtál a legtöbbet, hogy miért NEM edzel.


De most komolyan ismeretlen emberektől a gyk-kérsz tanácsot, hogy mit kezdj az életeddel?

Azt mondanám röhej, de inkább kínos :|

2020. dec. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
100%
Első körben tanuld meg az ország nyelvét ahol élsz, akkor tudsz helyiekkel beszélgetni, akik a számodra érdekes szakokra járnak-és rájöhetsz, tényleg érdekel-e bármelyik is. Addig tök lényegtelen a továbbiakon agyalni, hisz azzal sem vagy tisztában mit takarnak a szakok amik elvileg érdekelnek.
2020. dec. 16. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:
Bocsánatot kérek mindenkitől, tényleg gázul lett összefoglalva , köszi aki a kérdésre válaszolt és nem azt mondta hogy ne edzek meg ha magam se tudom mit akarok akkor ti hogy.. jó igaz de én tanácsot kértem
2020. dec. 16. 07:59
 24/41 anonim ***** válasza:
100%
Idegen országban élsz, ott fogsz valamilyen végzettséget szerezni, nem tudjuk, mik az ottani szabályok, hiába kérsz tőlünk tanácsot, a kérdéseidre az ottani viszonyoknak megfelelő válaszokat kell keresned.
2020. dec. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:

"De most komolyan ismeretlen emberektől a gyk-kérsz tanácsot, hogy mit kezdj az életeddel?


Azt mondanám röhej, de inkább kínos"



És a többi ember aki itt kér tanácsot mi legyek ha nagy leszek az nem röhej? Ird be ezer ilyen van

2020. dec. 16. 08:08
 26/41 anonim ***** válasza:
60%
Nem fogsz te kulfoldon egyetemre menni, mert nem tudod a nyelvet. Hiaba tanulod is meg most egy bizonyos szintig, az nem lesz eleg ahhoz, hogy akar 5 even belul egyetemre mehess. Meg magyarul is sokszor baromi nehez az egyetem, nemhogy egy olyan nyelven, amit most kezdesz el tanulni.
2020. dec. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:

#12: szóval te egyetem nélkül akarsz építész/építészmérnök lenni...???


Milyen univerzumban? :-DDD

2020. dec. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdező valami unatkozó karanténos 10éves... :-DDD


Kizárt dolog, hogy valaki úgy nőjön fel, hogy nem beszéli az ország nyelvét - vagy ha frissen vitték ki a szülei, akkor itthon ne lettek volna ismerősei/barátai/iskolatársai...


De akár pl. a szüleit is megkérdezhetné, kérhetne segítséget a dilemmái tekintetében.


Marad a figyeleméhség, mint motiváció a kérdés kiírásában.

2020. dec. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:
És de létezik olyan hogy beszélem azt a nyelvet ahol lakok, mert magyar területe is van ahol nem szükséges így nem is tanultam, de ha már az egyetemmel jösztök jól mondja a 26 os válaszoló, oda már nem mehetek magyar nyelvtudással mert már nem magyar nyelvterületen lesz , szóval igen, elkezdtem tanulni a nyelvet, google forditóval ami érdekelt rákerestem :_D viszont ehhez a nyelvhez nem nagyon talàltam nyelvtanulási tippeket, és nem tudom hogy kezdjek újra neki
2020. dec. 16. 10:41
 30/41 A kérdező kommentje:
Hogy nem beszélem *
2020. dec. 16. 10:42
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!