Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Válás előtt anyám a nevemre...

Válás előtt anyám a nevemre íratott 4 ingatlant, apám azóta látványosan féltékeny. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Válás előtt a nevemre íratta az összes ingatlanját, beleértve az örökölteket is.

Valószínűleg nem akarta, hogy válással apám is részesüljön a javakból. Egyke vagyok.

Miért kezdett el utálni apám? Nem az én hibám, hogy rámíratta az ingatlanjait.

Nagyon rosszul esik, hogy mióta ez történt, nem áll velem szóba és csak degradáló megjegyzéseket tesz, ha 3 havonta 1x mégis összefutunk valahol.

Őszintén hiányzik az apám.

29F


2020. dec. 16. 15:05
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
Kimaradt valami: apámnak is van egy saját lakása, ahova elköltözött, szó sincs arról, hogy ezáltal apámnak ne lenne hova mennie.
2020. dec. 16. 15:10
 2/39 anonim ***** válasza:
83%
A hazassag alatt szerzett vagyonuk kozos, szoval az anyad altal nem orokolt ingatlanok, amiket apaddal kozosen vettek, azoknak a fele apade, hiaba ajándékozta neked.
2020. dec. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
85%

Amit anyád csinált, annak semmi értelme és adott esetben törvénysértö.

Az anyád által örökölt ingatlanok eleve saját vagyonnak számítanak élete végéig, ezek nem kerülnek a vagyonmegosztásba, amit meg a házasság alatt szereztek, az közös vagyon, a fele jár apádnak, ha anyád ezeket "kimentette", az jogsértö és érvénytelen!

2020. dec. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
De ezért miért nem áll velem szóba apám?
2020. dec. 16. 15:35
 5/39 anonim ***** válasza:
89%
Kérdezd meg tőle. Hívd meg egy kávéra / sörre /vacsorázni és beszélgess el velet erről
2020. dec. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Nem veszi fel a telefont hónapok óta...próbáltam beszélni vele.
2020. dec. 16. 15:36
 7/39 anonim ***** válasza:
79%
Beszéld meg vele. Felnőttek vagytok. Amúgy meg egyet értek az előzővel, és ha tényleg jogsértő amit csinálsz akkor jobban jársz ha te kezdeményezed a helyreállítást mielőtt elmérgesedik a viszony és ha tényleg ez a baja akkor látja hogy korrekt vagy. Megjegyzem ha ez a baja az elég furcsa, nekem eszembe nem jutna a lányomtól elvenni amit örökölni fog, lehet Anyád pont ezért csinálta mert félt hogy elherdálja a felét és akkor kvázi Apádtól nem fogsz örökölni semmit.
2020. dec. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
89%

Én azért nem venném fel(de, felvenném, de nagyon be lennék rágva), hogy segítettél anyádnak kimenteni a közös vagyont, ezzel kisemmizve apádat!


Én se lennék oda attól, hogy a feleségem és a fiam szövetkeztek(te is alárírtad és tudtál róla, felnőtt vagy!) ellenem. Beperelni meg mégsem fogom a saját gyerekem..


Szóval én ezért lennék berágva, ezért lehet apád is, de, tehetsz róla, hogy mit írattok a nevedre. Ja és nő vagyok, , ráadásul anya. Anyukád gerinctelen, te meg álszent vagy!

2020. dec. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
93%
Előző vagyok, ha meg nem veszi fel írj emailt, vagy smst, ha meg akkor sem áll szóba veled, hogy rendezni akarod az átírás dolgot, akkor ennyi.
2020. dec. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
A vagyon amiből az ingatlanokat vette apám, az ő saját keresete volt. Apám egy forintot nem adott bele soha. Emellett anyám a fizetéséből vezette a háztartást, fizette az iskolámat. Ilyen szinten egyetértek anyám döntésével miszerint rámíratta az ingatlanokat.
2020. dec. 16. 15:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!