Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Válás előtt anyám a nevemre...

Válás előtt anyám a nevemre íratott 4 ingatlant, apám azóta látványosan féltékeny. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Válás előtt a nevemre íratta az összes ingatlanját, beleértve az örökölteket is.

Valószínűleg nem akarta, hogy válással apám is részesüljön a javakból. Egyke vagyok.

Miért kezdett el utálni apám? Nem az én hibám, hogy rámíratta az ingatlanjait.

Nagyon rosszul esik, hogy mióta ez történt, nem áll velem szóba és csak degradáló megjegyzéseket tesz, ha 3 havonta 1x mégis összefutunk valahol.

Őszintén hiányzik az apám.

29F


2020. dec. 16. 15:05
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
32%

Kamu. A kerdesben azt irod hogy apadnak egy ingatlana van. A 10es valaszban mar tobbesszamban írsz.


Egyebkent a 10es valaszban emlitett ingatlan(ok) fele anyadat illeti. Mert hazassag alatt szerzett vagyon.


De persze ez egesz keszekusza sztori. Nyilvan anyad orokolt 4 ingatlant meg mell kpt es osszesen 10ingatlana van, vagyis most mar neked.. Ki hiszi ezt el. 😂

2020. dec. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:

31es..nem igazán értetted meg a kérdést vagy nem tudsz számolni, mások megértették és a választ is megkaptam a kérdésemre.


A többieknek: tegnap este telefonon felkerestem apám, és megpróbáltam vele beszélni, de az lett belőle, hogy lekiabált, mondván, hogy nem érdemlek én semmit, anyám öröksége őt illette volna meg 50%-ban, és nem engem.

Ezek után tiszta minden, nagyon falsul gondolkodik, nem rám haragszik szerintem, csak csípi a csőrét, hogy anyám sokat örökölt ő pedig nem.

Nem tudok vele mit kezdeni, innentől elengedem ezt a kapcsolattartást, ha egyszer szeretne velem normálisan beszélni, és nem ok nélkül ócsárolni akkor arra nyitott leszek.

Anyámat is megkérdeztem, ő röviden annyit mondott, hogy apám mindig is egy ingyenélő haszonleső volt, és ne csodálkozzak ha haragszik, mert apám azt várta, hogy 0 befektetett energiával anyám addig tolja alá a pénzt amíg él.

Csak aztán elváltak.

2020. dec. 17. 13:20
 33/39 anonim ***** válasza:
38%

Ne terelj. Az elso valaszban azt irod egy, ismetlem EGY SAJAT lakasa.


Majd a 10hszben azt irod, apad a sajat jovedelmebol vett ingatlanokat. Hirtelen tobb ingatlana lett? Hirtelen meg sem volt ingyenelo hisz volt jovedelme?



Sajat magadnak mondasz ellent, egy kitalalt sztoriban. Kb 100milliorol beszelunk, annyi ingatlant megemlitettel mar.


Szanalmas probalkozas. Legkozelebb figyelj a reszletekre.

2020. dec. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó. Nem tűnt fel, hogy utána javította és azt akarta írni "apám" helyett, hogy "anyám?
2020. dec. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
23%
Persze, persze javitotta.. Teljesen hiteles a sztori.. Hagyjad mar. 😂
2020. dec. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
24%

Ha meg elirta, akkor az apjanak van igaza, mert azt irja, az ingatlanokat a keresetebol vette. Mivel a hazassag es vagyonkozosseg alatt a kereset kozos tulajdon, igy az abbol vasarolt ingatlan szinten kozos tulajdony teljesen mindegy kinek a neven van. Igy tehat azok az ingatlanok amiket a hazassag alatt szerzett az anya es nem oroklesbol vette hanem a kerestebol, ahogy a kerdezo irta, azoknak az ingatlanoknak a fele az apat illeti es az anya buncselekmenyt kovetett el azzal hogy a gyerekre iratta.



Teljesen irrelevans az apa ez ido alatt mennyit keresett, mennyit dolgozott. Ugyan az a szitu, mint amikor apa dolgozik, anya meg haztartasbeli es csak gyereket nevel. Utobbinak igy nincs jovedelme, de az esetlegese ingosag vasarlasakor ugyanugy tulajdonos lesz, hiaba az apuka mondjuk allamtitkari millios fizetesebol vette sajat nevre 100%tulajdonjoggal. A valaskor ez kozos vagyon lesz.



Tehat az apanak igaza van, teljesen irrelevans mekkora lehuto, dologtalan, munkakerulo is volt.

2020. dec. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
50%

Kulonben meg ha az anyat zavarta hogy a ferj nem jarul hozza semmihez, nem dolgozik, vagy a keresetet magara kolti akkor mi a losz*rert eltek egyutt annyi evig, evtizedekig? Vagy csak az utolso evben jott ra hogy a ferj ingyenelo?


Vagy a sztori kamu vagy az apat illeti a kozos vagyon fele.

2020. dec. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%
Azt írja, hogy örökölt vagyon
2020. dec. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
53%

Egy resze orokolt vagyon, az nyilvan sose lesz közös vagyon. De a 10es valaszaban azt irta, hogy volt ingatlant amit a keresetebol vett.


"

A vagyon amiből az ingatlanokat vette apám(anyám) , az ő saját KERESETE volt. Apám egy forintot nem adott bele soha."



Vagy retardalt a kerdezo hogy nem tudja hogy mi a kulonbseg a kereset es az orokles kozott, vagy ha valoban a keresetebol vette az anyja az ingatlanokat(az orokolteken kivul) , pl osszesportolta 2ev alatt, akkor az kozos vagyon.



Akarhogy is van, ez egy szövevényes sztoriy ellentmondásokkal, fals infokkal. Szoval a kerdezo vagy kamuzik, vagy ostoba.

2020. dec. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!