Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szóvá tennének, ha a ti...

Szóvá tennének, ha a ti gyereketeknek nem varrt volna babacuccokat az édesanyátok?

Figyelt kérdés

Tavaly született meg az első unoka a testvéretektől, nagyon be voltak zsongva, hogy nagyszülők lesznek és anyukátok, aki jól varrt, mindenféle cuccot csinált neki lelkesedésében, fészket, ágyneműt, takarót, stb.


A ti gyereketek egy hónap múlva születik, és neki már nem varrt semmit, eszébe sem jutott...szóvá tennének, hogy sz*rul esik, hogy ez az unoka már kicsit le van tojva?


Nyilván nem az a baj, hogy pénzért meg kell venni, hanem a gesztus. Őszinte válaszokat várok, hogy esne, mit tennétek?


Voltatok olyan helyzetben, hogy nálatok már "csak" második unoka jött, ott ez normális?



2020. dec. 21. 18:16
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
60%
*varrnál
2020. dec. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
85%
Csak azért nem szólnék, mert konfliktuskerülő kis csíra vagyok, de nagyon szarul esett volna.
2020. dec. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
71%

Ha most a helyedben lennék, azért belegondolnék a körülményekbe is. Mármint, hogy te látod igazából, hogy csak ezek a dolgok hiányoznak, vagy maga az érdeklődés is. El tudom képzelni, hogy a jelenlegi helyzetben a mamának is össze kellett húzni a nadrágszíjat, esetleg, ha még dolgozik, akkor plusz munkákat vállalt, és se ideje, se pénze nincs ezekre a dolgokra. Ez csak egy lehetséges verzió, de ahogy írtam, te tudod, másban mennyire érdekli a következő unoka.

Viszont, ha semmilyen indokot nem látnék, és nem is érdeklődnék, akkor szépen varrat ék valakivel, aztán odaraknám az orra alá, és dicsekednék vele.

2020. dec. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
61%

Természetes, hogy rosszul esik, szóvá is tenném valahogy, de nem így karácsonykor.

Amúgy meg nem kéne megkülönböztetni az első, második, ötödik x-edik unokát sem. Van, hogy valaki jobban kedvel/szeret valakit, de egy szülő/nagyszulo feladata, hogy ez ne látszódjon, törekedni kell az egyensúlyra nem már kisbabakorban így viselkedni- amikor még az sem lehet, hogy valamelyiket jobban szereti, pláne hogy az egyik még meg sem született.

Szóval teljesen jogosan esik rosszul és valahogy finoman mondd is majd szerintem.


Gratulálok a babához és békés ünnepeket!

2020. dec. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudni, mitől van megkülönböztetve az unoka.

Feltetelezésekkel téli a Hozzászólások nagy része. Ezt tisztázni csak felnőtt ember tudja.

2020. dec. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
37%

Az unoka egy csecsemő, mi a jó istent tudott csinálni, hogy meg van különböztetve? Ha meg a gyerek miatt van a megkülönböztetés, arról se az unoka tehet, a kör be is zárult.


Csak azt nem értem, hogy máskor, amikor megjelenik egy olyan kérdés, ahol a megbántott unoka leírja, hogy egész életében csak a bántást kapta a nagyanyjától, akkor érdekes módon total más kommentek jönnek, pedig hát az ilyen unokák is így kezdték vmikor..mindegy nem is célom vitázni, a gyakori közönsége már úgyis beállt az egyik oldalra, innentől kezdve minden ennek ellentmondó komment le lesz pontozva.

2020. dec. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
24%

Össze kevered a bántást egy csecsemő ruhával.


Ugye te is látod a különbséget troll bácsi?

2020. dec. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
51%
Ha a másik gyereknek varr, az enyémnek nem, akkor baromi nagy balhét csapnék. De gyanítom, hogy az anyuka nem most kezdte a megkülönböztetést a két testvér között, és én nem vagyok ilyen puding vérmérsékletű, már rég kicsaptam volna a balhét, az is lehet, hogy már nem is tartanánk a kapcsolatot. Az egyik legmocskosabb dolognak tartom, amikor egy szülő kivételezik valamelyik gyerekével. Mindezt úgy, hogy egyke vagyok, és a saját bőrömön nem kellett ezt megtapasztalnom.
2020. dec. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
82%

Nem úgy van különbség szerintem, hogy nem érdekli az unoka, hanem már nem "újdonság". De le leszek pontozva.


Rólam van vagy 3 teli doboz fénykép, van, hogy ugyanaz a szitu minden egyes szögből lefotózva, a húgomról meg van egy borítéknyi kép. És anyukám mondta, hogy az első gyereknél azt is lefotózzák, ha elfingja magát, a másodiknál már ez nem akkora cucc.


Lehet, hogy a mama a végére megunta a varrogatást, lehet, hogy nincs ideje, de lehet az is, hogy nem nézi ki belőled, hogy neked kéne ilyesmi.

2020. dec. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
54%
17: Itt az elv a lényeg, nem a babaruha, ezt most tényleg magyarázni kell? De tényleg lapozok, nem érdekel engem ez ennyire, hogy itt fecséreljem erre az időmet.
2020. dec. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!