Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha ilyenek a szüleim?

Mit tegyek ha ilyenek a szüleim?

Figyelt kérdés
Van egy fiú, akivel találkoztam s most mennék hozzá ott aludni szilveszterkor, de amíg ők nem találkoznak vele addig nem engedik meg, hogy ott aludjak. Azért mennek én, mert most volt a születesnapja és most olyan helyzetben sincs, hogy ő jöhessen. Mi már nagyon elterveztük ezt, s szeretnénk, hogy így legyen. 18 már elmúltam, s sok beleszólásuk ugyan nincs ebbe a szüleimnek, de mégsem olyan egyszerű mivel messze lakik kicsit a srác.

2020. dec. 27. 02:27
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%
Mi köze a születésnapjának ahhoz, hogy nem tud jönni???
2020. dec. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

"Mi köze a születésnapjának ahhoz, hogy nem tud jönni???"


Látom, a szövegértés NEM erösséged.

A két témának nincs köze egymáshoz, csak annyi, hogy a srác nem tud eljönni a kérdezöhöz, viszont találkozni akarnak a születésnao miatt.

2020. dec. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%
13, dede, a szövegértés megvan. Akkor jelentené azt, amit írsz, ha az és előtt lenne egy vessző... Így a szülinap sajnos azzal van ok-okozati kapcsolatban, hogy nem tud jönni.
2020. dec. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
80%
14-es, még ha nyelvtanilag részben igazad is van, nincs jelentősége, mert lényegtelen, hogy miért nem tud jönni. Akár összefüggésben van a születésnapjával, akár nincs.
2020. dec. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
92%

Ha elmúltál már 18, akkor miért jelent akadályt, hogy ott szilveszterezz valahol?

A szüleidet valahol megértem, főleg, ha eddig otthon dekkkoltál éjjel-nappal, engedélyt kértél ahhoz is, hogy moziba menjél, és most ezt hirtelen úgy tálaltad, hogy találkoztál egy fiúval, aki még neked is idegen, és ugyan ő nem jön hozzátok valami misztikus okból (nincs pénze buszjegyre, vagy karanténban van, vagy miért?), de te elmennél ottaludni. :S Nem lett volna egyszerűbb azt mondani, hogy egy barátoddal megbeszéltétek, hogy együtt szilvesztereznétek, és emiatt másnak reggel jönnél haza? Miért kell az orrukra kötni, hogy milyen kapcsolatban vagy a a pasival?

2020. dec. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
94%

Mi lenne, ha Skype-on mutatnák be a szüleidnek, videóhívásban?

Azt ígérd meg a szüleidnek, hogy amint odaérsz, jelentkezel, és tedd is meg. Illetve beszéld meg velük, hogy ha bármi gáz van, azonnal hazajössz, és tényleg legyen így. Nincs esetleg a fiú környékén családi barát vagy ismerős, akár a tiéd akár a szülőké, akihez lehet fordulni vész esetén? Engem is a zavarna most ez a dolog, a kijárási tilalom miatt, ha bármi van, nem egyszerű lépni. Meg egy szállodába sem tudsz menni, ha nem úgy alakul az egész, ahogy tervezted.

2020. dec. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Anyámék nagyon jól tudják, hogy védekezek. Március óta fogamzásgátlót szedek, amiről tudnak.


Még igazából nem kérdeztem meg, de ott alvásról beszéltünk már és az volt a feltétele, hogy találkozzanak.


Múltkor is azonnal beszéltem velük telefonon, meg többször is beszéltem velük. Ismerős meg nincs arra, sajnos.

Azon gondolkodtam már én is, hogy hívásban bemutatom, ott is megtudják ismerni valamilyen szinten.

2020. dec. 27. 11:53
 18/23 anonim ***** válasza:
65%
Legelső találka után odamész hozzá anélkül, hogy bármit tudnál róla, egy vadidegen házába, akit alig ismersz, ezen aggódnak. Tudom manapság (sajnos, szomorúan veszem tudomásul) az a divat, hogy első találkán (vagy max másodikon) ágybabújás, mert "aki nem, azzal probléma van", de ők aggódnak, féltenek.
2020. dec. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 szofie16 válasza:

Mindenképp arra törekedj, h ne erőszakoskodj a szüleidnél, nem fognak jobban elengedni, ha nem mutatsz feléjük empátiát, és mindenáron az akaratodat érvényesíteni.

Üljetek le esetleg a fiú belemegy akár egy videochaten keresztül (hisz irtad h messze van) vagy akár telefonon beszélni vele és a szüleiddel együtt.

18 évesenigaz azt csinlsz amit "akarsz" de ne feledd h attól még bármi érhet téged és ez csak a szeretetük végett van h így aggódnak érted, de úgy gondolom ha felnőttesen kezelitek ezt a kérdést nem pedig "kamaszhisztiként" és találtok közös kompromisszumot, ugy gondolom h a szüleid is jobban engednének ebből.

2020. dec. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"ott alvásról beszéltünk már és az volt a feltétele, hogy találkozzanak"


Akkor miért nem képes annyira a kedves barátod, hogy elmenjen hozzátok és bemutatkozzon? Mi tartotta eddig vissza? Mindig Te mész hozzá?

2020. dec. 28. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!