Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el a szüleimnek...

Hogy mondjam el a szüleimnek hogy bi vagyok ha ők homofóbok?

Figyelt kérdés
Nem olyan rég rájöttem hogy biszexuális vagyok...Szúrópróba szerűen elmondtam anyáéknak mintha egy barátnőm lenne hogy "xy biszex, tudtátok?" (nyilvan kamu nevet találtam ki) és láttam rajtuk hogy mennyire undoruk volt meg minden...Nagyon rosszul vagyok..már az öngyilkosság is megfordult a fejemben....
2021. jan. 1. 18:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
95%

10es, akkor te a baratodat sem fogod bemutatni senkinek? ertem mit akarsz mondani azzal hogy nem kell atesni a lo tuloldalara, de azert ez valahol szomoru...

9. voltam

2021. jan. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
59%

Mármint a szüleimnek? Ezt is magánügyként fogom fel, én sem szeretem, ha bemutogatnak bárkinek, vagy nekem mutogatja be valaki, hogy éppen kivel jött össze. Inkompetensnek érzem magam a témában és kellemetlenül is érzem magam, úgy érzem ez az ő dolga. Persze hülye nem vagyok, le fogom vágni, hogy x és y együtt vannak, de ezeket a formaságokat, "pofaviziteket" nagyon mellőzöm más téren is, nem az én világom valahogy. :)

(Nyilván itt nem a munkahelyi, egyetemi Üdv! .... vagyok + kézfogásra gondoltam)

2021. jan. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
86%

Hát nem tudom, szerintem azért elég fontos mérföldkő egy kapcsolatban az, amikor hazaviszed a párod és bemutatod a szüleidnek.

Kérdező! Szerintem is majd csak akkor mondd el, ha már tényleg elkerülhetetlen. Ha nagyon homofóbok, akkor semmi értelme kitenned magadat és a leendő párodat a gyűlölködésüknek.

2021. jan. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy nem tartozik rájuk. Ha ilyen csökött agyúak, nem is érdemlik meg, hogy megnyílj feléjük. Ha valami olyan fontos változást okoz az életedben a párod, hogy azt már a szülőknek is el kell magyarázni, akkor elmondhatod, hogy "ennyi ideje együtt vagyunk, ez fog történni, ez van, ti hogy vagytok?"


Mennyire élsz külön tőlük? Ez a titkolózás és utolsó pillanatban szólás csak akkor működik, ha nem látják egyértelmű jeleit a párkapcsolatnak. Megfigyeltem, hogy a homofóbok valamiért folyamatosan a melegekre gondolnak és mindenbe ezt látják bele. Ha azt látják, hogy egy azonos nemű haverral mindig egymás mellett vagytok, talán még együtt is laktok, mikor megengedhetnétek, hogy ne így legyen, közben sose volt párkapcsolat ellenkező neművel, akkor hamar kitalálhatják, hogy mi van. Ha nem tud működni a titkolózás és el kell mondani, akkor van szopó. Ebben az esetben mondd el nekik egyszerűen, hogy mennyire régóta tudod magadról, reméled, hogy ez nem változtat semmit, te így vagy boldog. Ha elkezdik a szokásos gyűlölködést a szokásos klisékkel - ami meg fog történni - próbálj meg higgadtan megmagyarázni mindent, elmondani, hogy miben nincs igazuk. Utána hagyd ülepedni. Kicsit mérgelődnek, de gyakori, hogy pár nap alatt lenyugszanak és feldolgozzák ezt a nagy tragédiát. Utána próbálj mindent úgy csinálni, mintha semmi különös nem történt volna.


Sok szerencsét!

2021. jan. 3. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!