Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos a kiakadásom? Baromi...

Jogos a kiakadásom? Baromi nagyot csalódtam a családomban

Figyelt kérdés
Tegnap elöször is azzal kezdődött, hogy észrevettem hogy eltűnt egy drágább fajta parfümöm, amit még tavaly ajámdékba kaptam. Aztán észrevettem hogy a nővéremnél van. Aztán mikor számonkértem azt mondta hogy hát peraze hogy elszedte mert én nem használom. Mondtam hogy hát azert nem használtam mert még van az előzőből, és amúgy simcs semmi köze hozzá, de egész komolyan veszekedni kellett vele, hogy adja vissza azt ami az ENYÉM. Aztán délután meg,mivel van egy aranygyűrűm amit szintén ajándékba kaptam még rokonoktól, anyukám kitalálta hogy vegyem le mert meg akarja tisztítani az ékszereķet. Momdtam hogy nem kell köszönöm, mert nem jön le az ujjamról.. de egész nap csesztetett ezzel (hihetetlen erőszakos ha kitalál valamit, például gyakran azt veszi a fejébe hogy levagja a hajamat, és akkor hetekig képes egy olloval kergetni a házban). Aztán végül muszáj voltam levenni mert már üvöltött velem. És utána momdtam is neki hogy baromira fájt erre ő csak azt mondta hogy nagyszerű.Mondtam.is hpgy jó hát ezután úgyse fogom visszavenni, miután szétcseszte az ujjam. Erre anyám elvitte a gyürűt és odaadta a nővéremnek azon a címen hogy nekem nem kell. Ő meg persze egyből ugrott rá. Ezen baromira kiakadtam mert attól hogy azt mondtam hogy nem fogom visszavenni még én kaptam ajándékba. Mit kéne csinálnom ebben a helyzetben hogy ne csessze szét az agyamat a düh? Rohadt nagyot csalódtam bennük

2021. jan. 2. 10:35
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
98%
Hú, rettentő primitívek és semennyire nem tisztelnek téged. Teljesen jogogs a kiakadásod.
2021. jan. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

"csessze szét az agyamat a düh?"

Ne fojtsd magadba. Vágj oda néhány tányért és ordíts, ahogy kifér a torkodon, hogy a te saját dolgaiddal azt csinálsz és annak adod oda, akinek te akarod. Úgy látszik, itt csak ez segít.

Ne engedj anyádnak, ha valamit nem úgy gondolsz, ahogy ő, nyugodtan ordíts vele te is, ha kell, mert meg kell értenie, hogy neked is van saját magánéleted. Én tuti a tesókának egy pofont is lekevernék, de talán az ilyen szülőnek is. egy barom.

2021. jan. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Legyél határozottabb a családdal. Mondd határozott, erélyes hangnemben: "Ez az enyém, és nem akarom odaadni, nem lehet felfogni?" És ehhez hasonlókat. Ha nagyon szemétkednek, nyugodtan használj trágár szavakat, és akkor nem te fogsz félni anyádtól, hogy jaj egész nap kergetni fog az ollóval, hanem ő fog félni tőled, hogy jaj megint kiszakad a dobhártyám ha ordítani fog és összetör néhány tányért, inkább nem próbálom ráerőltetni a dolgokat. Mondd meg határozottan, hogy te azt nem akarod, amit ők!
2021. jan. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Szepen szolsz,hogy azt te kaptad es nekik semmi kozuk hozza! Szolj a nagynenidnek!
2021. jan. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Hát sajnos ilyesmit nem tehetek meg mert onnantól egy pokol lenne az eletem, már most is en vagyok a hirtelen haragú görény, aki "olyan vagyok mint apám". Mindenhogy en jövök ki szarul
2021. jan. 2. 11:52
 16/29 A kérdező kommentje:
Hiába üvöltök, használok tragár szavakat, eddig sose vezetett eredményre, csak utana még a lelkifröccsöt is kaptam hogy hogy beszélhetek ugy az anyámmal
2021. jan. 2. 11:56
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, kérdező, nekik meg kell szokniuk, hogy te ilyen "hirtelen haragú" vagy, akinek "semmi nem jó". A lelkifröccsre is szépen reagálnod kell, és leordítani anyád fejét, és ha nagyon túltolod ezt, leszállnak rólad idővel. Aztán később észreveszik, hogy normális vagy te is, ha normálisan viselkednek veled. Vagy nem veszik észre, de ez csakis őket minősíti. Ne legyél ilyen tutyimutyi, szedd össze magad. Meg mi ez, hogy pokol lenne az életed? Csak akkor tehetik azzá, ha engeded! Ne engedd, és amikor pokollá teszik, akkor is ordíts, ahogy a torkodon kifér!
2021. jan. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
6%
Levetted a gyűrűt, amit nem tudsz levenni. Ügyes :)
2021. jan. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
98%
18. Ha a te nyakadon is ott lenne egy idegbeteg egész nap és azzal csesztetne, hogy vedd le, hidd el, te is levennéd. Nem értem, minek szólsz hozzá, ha fogalmad sincs az emberek helyzetéről és még csak hasonlón sem mentél át mint a krédező
2021. jan. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Na a nővéremtől visszavettem a gyürűt. Ha lehet most még jabban gyűlölöm. Azt mondta most mástól ezt mar biztos nem kapnám vissza. Meg a parfümöt is felhoztam újra. Erre azt mondta azért vette el mert úgy döntött én meg elküldtem a faszba de nem hatotta meg. Na erről beszeltem
2021. jan. 2. 12:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!