Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos a kiakadásom? Baromi...

Jogos a kiakadásom? Baromi nagyot csalódtam a családomban

Figyelt kérdés
Tegnap elöször is azzal kezdődött, hogy észrevettem hogy eltűnt egy drágább fajta parfümöm, amit még tavaly ajámdékba kaptam. Aztán észrevettem hogy a nővéremnél van. Aztán mikor számonkértem azt mondta hogy hát peraze hogy elszedte mert én nem használom. Mondtam hogy hát azert nem használtam mert még van az előzőből, és amúgy simcs semmi köze hozzá, de egész komolyan veszekedni kellett vele, hogy adja vissza azt ami az ENYÉM. Aztán délután meg,mivel van egy aranygyűrűm amit szintén ajándékba kaptam még rokonoktól, anyukám kitalálta hogy vegyem le mert meg akarja tisztítani az ékszereķet. Momdtam hogy nem kell köszönöm, mert nem jön le az ujjamról.. de egész nap csesztetett ezzel (hihetetlen erőszakos ha kitalál valamit, például gyakran azt veszi a fejébe hogy levagja a hajamat, és akkor hetekig képes egy olloval kergetni a házban). Aztán végül muszáj voltam levenni mert már üvöltött velem. És utána momdtam is neki hogy baromira fájt erre ő csak azt mondta hogy nagyszerű.Mondtam.is hpgy jó hát ezután úgyse fogom visszavenni, miután szétcseszte az ujjam. Erre anyám elvitte a gyürűt és odaadta a nővéremnek azon a címen hogy nekem nem kell. Ő meg persze egyből ugrott rá. Ezen baromira kiakadtam mert attól hogy azt mondtam hogy nem fogom visszavenni még én kaptam ajándékba. Mit kéne csinálnom ebben a helyzetben hogy ne csessze szét az agyamat a düh? Rohadt nagyot csalódtam bennük

2021. jan. 2. 10:35
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Hát lett egy rohadt nagy családi balhé amiből perszeegint én jöttem ki szarul, engem szapultak mind
2021. jan. 2. 12:58
 22/29 anonim válasza:
100%

Ügyes vagy, jól csináltad, szard le őket.

Inkább haragudjanak ők rád, mint te rájuk...

Van az a mondás, hogy ha valakinek baja van veled, az még mindig csak az ő baja...

2021. jan. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Valamivel jobb érzés hogy kiadtam magamból de mindenhogy nagyob rossz. Mindig is sejthető volt hogy a testvérem lenéz, de most már tuti hogy emberszámba se vesz jóformán. Egyébként nem tudom mire fel. Meg azt hajtották végig hogy hát visszakaptam a parfümöt, akkor mi bajom van. Meg hogy én nem tudtam kezelni a konfliktushelyzetet. Hát mondom ha elötti napokig a nyakamra járnak akkor persze hogy idegbeteg leszek. Most úgy vagxok hogy nagyon gyűlölöm őket
2021. jan. 2. 14:00
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Vedd vissza ami a tied es dugd el
2021. jan. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

Nézd a csúnya szavak semmit sem érnek egy olyan típusnál aki ezen nőtt fel. Például:

Szomszéd elkezdett valamin anyázni (mellékesen ő az a típus aki mindenen hisztizik akkor is ha csöndben ülök egy fotelben)és közöltem vele, amit tesz az nem ildomos. Na erre elnémult, mert nem értette a szót, bezzeg ha anyáztam volna a szempillája sem rezdül meg XD

Helxyedben nem kiabálnék, nem anyáznék csak hűvösen,érzelem nélkül de határozottan reagálnék és érzékeltetném, hogy nekem sem fontos az ő jelenlétük.

Nárcisztikus, elnyomó nagyszüleimnél bevált, mert az ilyenek direkt generálnak vitát és ebből nyerik az energiát(más szóval élvezik a másik vergődését),de ha semmit nem reagálsz attól jobban kikészülnek mint hinnéd. Simán szerezz széfet/dobozt dugd el értékeidet(de tényleg jó helyre, ne ágy alá hanem oda ahova sosem teszik be a lábukat, mert mondjuk viszolyognak tőle).

Legyél határozott csak azzal, hogy lepattannak rólad a dolgaik, nyugtasd magad azzal, hogy egyszer majd elköltözöl addig is az ordibálást és anyázást hagyd el, mert az ilyeneket nem hatja meg.

2021. jan. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Hát jó lenne ha így működne csak az ilyen dolgok fájnak pont a családtagjaimtól
2021. jan. 2. 20:14
 27/29 anonim ***** válasza:
76%
Keresd meg anyád legféltettebb dolgát és add a nővérednek.
2021. jan. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
21. Ne vedd magadra! Nem jöttél ki rosszul belőle, hiszen mindent visszakaptál, nem? :) Az, hogy mennyire puskaporos a hangulat, az meg ne érdekeljen, és az se, mit gondolnak rólad. Peregjen le rólad, mennyire háborodnak fel és szidnak azért, mert a saját érdekeid mellett kiállsz. Ha jól értem, ezt a csatát megnyerted, csak így tovább! Tudom, nem könnyű, de az érzelmi oldalával ne fogglalkozz, vedd lazábbra, flegmábbra. Tudod, vannak, akiket nem is lehet megsérteni, mert egyszerierűen nem érdekli, mit gondolnak róla mások. Próbálj te is ílyen lenni.
2021. jan. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 armygirl13 válasza:

Teljesen jogos a kiakadásod!

Apud vagy valaki rokon, barátnőd, akinek tudnál szólni, és megért?

Szerintem cuccolj fel, és menj el valakihez

hagyd ott őket a francba

vagy pereld be őket

remélem tudtam segíteni.

Szurkolok neked!

2023. febr. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!