Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kinek hinnétek, a szülőtöknek...

Kinek hinnétek, a szülőtöknek vagy a gyereketeknek?

Figyelt kérdés

Édesanyám azt állította, hogy célzott rá neki a tizenhárom éves lányom, hogy pasija van. Amikor rákérdeztünk, a lány mindent tagadott, ő biztos nem mondott még hasonlót se, nem is érdeklik a fiúk. Erre anyukám azt mondta, hogy biztos azért tagadja, mert nem bízik bennünk eléggé, hogy megossza. Nincs olyan, hogy ennyi idősen valakinek nincsen barátja, ezt mi is beláthatjuk. Mi más érdekelné ilyenkor, mint a fiúk, játszani már csak nem játszik, van valami más elfoglaltság.


Egy ideje faggatja erről, mondja neki, hogy mutasson olyan fiút, aki tetszik neki, ha meg színészeket vagy énekeseket mutat magától, akkor is rögtön kezdi kérdezni, melyik tetszik. Mondja anyukám, szerinte melyik jó, melyik nem hogy bátorítsa. Szerinte jobb az ilyet az elejétől tudni, ezért nem kell hagyni, hogy elszégyellősködje.


A férjem ezen a legutóbbin begurult, hogy mit hazudozik a gyerek nevében, "el kéne fogadnia, hogy manapság nem az a divat, hogy valakin középiskola előtt végigmegy az egész falu". Ezen anyukám megsértődött. A lányom, amikor kérdezgetjük, elkezd sírni, és nem beszél velem délután óta, mert nem hiszek neki. Haragszik rám a gyerek, haragszik rám az anyám, haragszik rám a férjem.

Mi legyen?



2021. jan. 5. 23:22
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
97%

Lehet, én vagyok a hülye, de miért kell ezzel bármit is kezdeni?

Ebből sehogy nem lehet úgy kijönni, hogy mindenki jól járjon.


Szerintem el kéne felejteni az egészet, gondolom a lányod sem fekszik le senkivel még ha barátja van azzal sem, ha meg komolyabb lenne a dolog, majd bemutatja nektek.

2021. jan. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
88%
Anyukádat állítsd le de azonnal. Nem látod, hogy sikerült szétb.nia a családotokat?!
2021. jan. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
91%

Gratula mamának, ezzel nagy eséllyel elvesztette a lány bizalmát.

Neked meg hallgatnod kellett volna és figyelni kicsit, nem kérdőre vonni.

Apa is fortyog.


Szép munka. Ezerrel titkolózni fog a lányotok mindannyiótok előtt.

2021. jan. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim válasza:
97%
Nem kellett volna ennyire rátámadni arra a lányra.. Legközelebb nem biztos, hogy elfogja majd merni mondani a családban bárkinek, ha lesz bárkije.
2021. jan. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
94%

A tinédzserek nevében kérem ki magamnak, hogy egy 13 éves agyatlan pasihajhász. Már nem vagyok 13 éves és férfi vagyok, de azt tudom, hogy nálunk (szerencsére) megvetett dolog volt a csak divatból és menőzésből erőltetett kapcsolat. A gyerekek is gondolkodó emberek, más is érdekli őket, nem csak a szerelem és előfordul, hogy valakinek nincs barátja 13 évesen - talán azért, mert akkor ez nem érdekli vagy még nem talált olyan fiút, akivel összejönne.


Nekem rohadt idegesítő volt, hogy a szüleim mindig kérdezősködtek. Fel kell fogni, hogy ha nem akarok beszélni róla, akkor semmi sértegetés vagy találgatás nem fogja előrehozni, nekem mindez annyit okozott, hogy a szüleimnek behazudtam egy lányt, akit ők valamennyire ismertek, de a szüleivel nem tartották a kapcsolatot, ettől végre békén hagytak. Ha találgatni kell, én erre tudok gondolni. A lány megunta a folyamatos csesztetést, ezért egyszer igent mondott a nagyszülőknek, de mivel ti nem faggattátok erről és nem ezt a célt emlegetitek minden percben, nektek az igazat mondja. Vagy az van, amit a nagyi mond. Az is lehet, hogy nem bízik bennetek eléggé, ami szerintem természetes, minden családi konfliktustól eltekintve én magánügynek tartom az ilyesmit, amiről nem szeretnék sokat megosztani, habár nem tagadnám le.


Szerintem se kéne az édesanyádnak a lányod nevében bejelenteni valami ilyesmit. Ha a lányod nem mondta el, az nem véletlen és el tudom képzelni, hogy ez nem is igaz. Azzal nem teljesen értek egyet, hogy "manapság nem az a divat, hogy valakin középiskola előtt végigmegy az egész falu", vannak olyan helyek, ahol az a menő, hogy szalonpárkapcsolatot játszanak, mert milyen király már, hogy valakinek barátja/barátnője van, de a környezetemben szerencsére jobban értékelték a komolyabb és nem mindenkinek mutogatott kapcsolatokat. Természetesen az is fontos, hogy párkapcsolat != szex.


Nehéz helyzetben vagy és ez tényleg egy szerencsétlen helyzet, amiről nem tehetsz. Ha az én lányomról derülne ki ilyesmi, akkor örülnék, hogy elérte ezt, mert ő ettől biztosan boldog, természetesen én is kíváncsi lennék, engem is érdekelne és jó lenne, ha megosztaná velem az örömét. Azt is meg kell érteni, hogy nem véletlenül nem mondta el. Szerintem a további kérdezősködésnek nem lenne sok értelme, csak rontana a kapcsolaton, majd elmondja, ha ő jónak tartja. A helyedben megkérném a nagyit, hogy akármennyire is jót akar az unokájának, neki ez érzékeny téma és ha lehet, ne hozza fel olyan gyakran, majd a lány mondja magától, ha szeretné. Odamennék a lányomhoz, mikor látom, hogy megnyugodott és elmondanám, hogy nem akartam megbántani, sajnálom és ha lenne valami kérdése/kérése/mondanivalója, bizalommal fordulhat felénk. Ennél jobbat nem tudok, szerintem nem lehet és nem is kéne több információt kényszerrel kihúzni belőle, inkább a bizalmi kapcsolatot kell ápolni, hogy minél hamarabb elmondja, hogy mi van.


Az is lehet, hogy ő LGBTQI+ és erre most ébredt rá. Előfordulhat, hogy ezt szégyelli és ezért érinti rosszul, hogy pasiról kérdezgetik, de ez is csak üres találgatás.

2021. jan. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim válasza:
89%
#6-nak teljesen igaza van.
2021. jan. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
28%

Ebből azt látom, hogy CSALÁDTERÁPIÁRA(!) lehet szükség. Vagy pszichológusra mindenkinek - előbb-utóbb.


Akár külön-külön, akár együtt.


Esetleg legyintesz egyet lemondóan: "Majd elmondod Drága Kicsikém, ha megbízol bennem/bennünk"... és figyelni a további reakcióit.

2021. jan. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
89%

Én a lányomnak hinnék. Meg egyáltalán ha lenne is valakije, miért kellene ezért ilyen családi inkvizíciónak tenni ki. Amíg nincs bármi jele, hogy valami baj van.


Szerintem az a fő veszély itt, hogy amit anyukád művel vele, attól esetleg sérül a párkapcsolathoz való viszonya, mert ebből az egészből az jön le, hogy az valami rossz dolog amitől félni kell.

2021. jan. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
85%
Én megmondanám az anyámnak, hogy még egy ilyen szarkavarás és se engem, sem a családomat, de többet az életben nem fogja látni. Majd jövőre mit fog kitalálni? Hogy 14 évesen már nem szűz az unokája, vagy mi?
2021. jan. 6. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem a lányoddal is beszélj négyszemközt, hogy a szerelmi élete magánügy, és örülsz, ha a bizalmába fogad és elmondja. De ez téged annyiban érdekel, hogy mindig védekezzen, bármikor kérhet rá pénzt, vagy megveszed te, és ha bármi kérdése van, keressen ő. Te ezzel nem akarod vegzàlni, mindennek eljön egyszer az ideje, hisz ő egy csinos, kedves, és értékes fiatal lány.

Aztán egy négyszemközti beszélgetés a nagymamával, hogy szálljon le a gyerekről, senkinek semmi köze hozzá, hogy van-a fiúja. Mielőtt jön az első dédunoka, nyugi, be fogja mutatni a szerencsést. Ezzel a faggatózással azt éri el, hogy úgy érezze, elkésett, már rég pasiznia kéne ezerrel, és a végén butaságot csinál. Le lehet róla akadni.

2021. jan. 6. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!