Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kinek hinnétek, a szülőtöknek...

Kinek hinnétek, a szülőtöknek vagy a gyereketeknek?

Figyelt kérdés

Édesanyám azt állította, hogy célzott rá neki a tizenhárom éves lányom, hogy pasija van. Amikor rákérdeztünk, a lány mindent tagadott, ő biztos nem mondott még hasonlót se, nem is érdeklik a fiúk. Erre anyukám azt mondta, hogy biztos azért tagadja, mert nem bízik bennünk eléggé, hogy megossza. Nincs olyan, hogy ennyi idősen valakinek nincsen barátja, ezt mi is beláthatjuk. Mi más érdekelné ilyenkor, mint a fiúk, játszani már csak nem játszik, van valami más elfoglaltság.


Egy ideje faggatja erről, mondja neki, hogy mutasson olyan fiút, aki tetszik neki, ha meg színészeket vagy énekeseket mutat magától, akkor is rögtön kezdi kérdezni, melyik tetszik. Mondja anyukám, szerinte melyik jó, melyik nem hogy bátorítsa. Szerinte jobb az ilyet az elejétől tudni, ezért nem kell hagyni, hogy elszégyellősködje.


A férjem ezen a legutóbbin begurult, hogy mit hazudozik a gyerek nevében, "el kéne fogadnia, hogy manapság nem az a divat, hogy valakin középiskola előtt végigmegy az egész falu". Ezen anyukám megsértődött. A lányom, amikor kérdezgetjük, elkezd sírni, és nem beszél velem délután óta, mert nem hiszek neki. Haragszik rám a gyerek, haragszik rám az anyám, haragszik rám a férjem.

Mi legyen?



2021. jan. 5. 23:22
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
96%
A legjobbat most azzal tehetsz, hogyha kijelented, majd akkor foglalkozol a témával, ha a lányod ezt szóbahozza. Akkor talán lesz remény, hogy a lányod valamikor tényleg elédáll, hogy bemutatná a barátját.
2021. jan. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
88%

Anyádat azonnal állítsd le!

Ilyen egy mérgező nagymama! Látod, mit okozott?

Én nagyon szégyelleném magam, ha előbb hinnék anyámnak, mint a saját lányomnak!

2021. jan. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
96%

Nincs olyan, hogy ennyi idősen valakinek nincsen barátja


De, van. Nekem sem volt. A lányomnak is 17 évesen volt az első.

ÉS eszembe nem jutott volna a helyedben számon kérni a gyereket azért, amit a mama mondott. Így aztán lesheted, mikor fog bizalommal beszélni veled.

2021. jan. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
14%
Simán lehet pasija a kislánynak, de a mama nem jól tette hogy bevont titeket, nyilván okkel nem nektek nyílt meg a gyerek. Apuka meg ne hisztériázzon, gondolom a kislány éppen az ilyen reakcióra számítva hallgatna előtte\előttetek. Hogy majd nyavalyog az apja mert a pici lánya nem is olyan pici.
2021. jan. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem az legyen, hogy szepen befejezitek ezt a megszallott undorito viselkedest es beken hagyjatok szegenyt! Komolyan mondom, nem vagytok normalisak!
2021. jan. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
94%

Én kiakadtam volna anyámra, hisz mit szól bele kivel van/nincs a lányom, 13 évesen még egyáltalán nem baj, ha nincs olyanja, aki tetszene. Nem kell egyből ágyba küldeni szerencsétlent, meg zaklatni, hogy ki tetszik neki, ki nem. Ő dolga.

Nagynéném szokta tőlem is kérdezni, hogy "mi van a fiúkkal? Még mindig hü£yék?" én meg rávágom, hogy mindig-ugyanis gyerekkoromban is ezt mondtam. Unokahúgom most 12 éves, ő is ebben a fázisban van, de hadd legyen. Fiatal még. Ha 16 vagy akár 20 évesen talál valakit, akkor is az ő dolga, de az is, ha 12 évesen talál valakit.

2021. jan. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
95%

"Nincs olyan, hogy ennyi idősen valakinek nincsen barátja, ezt mi is beláthatjuk."


Nekem még mindig nem volt barátom, pedig 19 vagyok...


Nem szoktam hinni annak, aki hülyeségeket beszél, szóval én a lánynak hinnék.

2021. jan. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
97%

Ebben a korban a párkapcsolat, és a mensi az a téma, amiről kell is beszélni, viszont kényes téma a lányoknak. Nagyon fontos, hogy jól közelítjük meg a dolgot. Minden gyereknek más a habitusa, és fontos, hogy az anya ismerje a saját gyerekét. Van, akivel minden kötöttség nélkül lehet erről beszélni, van, akinél óvatosan kell megközelíteni a témát.

Te ismered a gyerekedet. Ha láttad a reakciójából, hogy neki ez kellemetlen, akkor adj neki időt, hogy magától mondjon valamit. Na b@szogassátok ezzel.

Nekem is van egy 15 éves lányom, és mikor mondta, hogy 8.osztályban,(akkor 14 volt), jött egy helyes fiú, teljesen természetesen beszéltünk róla. Mintha csak az időjárásról beszélnénk. És mindent át tudtunk beszélni.

2021. jan. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
80%

Én a gyereknek hinnék.


Elmondanám neki hogy ha zaklatja a mama akkor nyugodtan szóljon.

Ne befojásolja, nem kell ennyi idősen szexelni, attól hogy ő azt csinálta. Amúgy is, mi köze van hozzá a nagyinak, elég beteg jószág.

Vegyél neki egy vibrátort, hiánya lehet.

Én ilyen baromhoz nem is vinném a gyereket.

2021. jan. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 Laylah ***** válasza:
85%

Én is a lánynak hinnék. Tudom, milyen az, mikor bizonygatja az igazát, de folyton meghazudtolják alaptalan vádaskodással, anno én ugyanúgy keservesen végigsírtam ilyenek miatt fél délutánokat, mint a te lányod.

Bízz a saját nevelésedben, bízz abban, hogy ha lenne, akkor megosztotta volna veled. A mama pedig olyat akar belelátni a helyzetbe, ami nincs, ami csak az ő képzeletében létezik. Várja, hogy az unoka végre kezdjen fiúkkal foglalkozni és meséljen neki szerelmes sztorikat, ezzel nincs baj, csak azzal, hogy beleerőlteti a saját elképzelését a lány viselkedésébe.

Mamát leállítani, lányt megvigasztalni és biztosítani róla, hogy átgondoltad a helyzetet és neki adsz igazat, bocsánatot kérni tőle, amiért először nem tudtad, melyiküknek higgy, de mindketten fontosak neked. Ez a teendő.

2021. jan. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!