Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi volt az eddigi legnagyobb...

Mi volt az eddigi legnagyobb összeveszésed a szüleiddel?

Figyelt kérdés

33 éves vagyok, nem lázadó tinédzser... ennek ellenére a napokban annyira durván összeveszésünk apámmal, hogy az minden eddigin túltett. Olyan embereket keresek, akiknek voltak nagy összeveszéseik valamelyik vagy mindkét szülőjükkel. Olyan veszekedésekre gondolok, amelyek tényleg nyomot hagytak bennük egy életre... Kérlek, ha nem bánjátok, írjátok le a saját sztoritokat, és hogy azóta mi a helyzet, beszéltek-e, vagy hogyan rendeztétek, ha egyáltalán...?

Mi most egyáltalán nem beszélünk, és nem tudom, hogy mikor fogunk újra. És ez a helyzet rettentően sokkoló számomra...

Előre is köszi!

(Ui. kérlek, aki csak szurkálódni akar, az máshol tegye, köszi)



2021. jan. 7. 19:07
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Hát, sajnos vannak konkrét sztorijaim.

Meg ha tudnád a részleteket, hogy ez alapján a régi "nevelés" alapján mit művel és hogyan aláz, akkor nem mondanád, hogy ne mai szemmel nézzem :)

2021. jan. 7. 22:01
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
19 évesen rájöttek, hogy alkalmanként füvezek.:D Nagyon nagy drogellenesek a szüleim, tipikusan olyanok, akik szerint inkább legyek alkesz, minthogy néha egy dzsointot elszívjak. Ebben az egészben nem is ez volt a pláne, hanem hogy hetekkel azelőtt buktam le, hogy kiköltöztem volna Hollandiába egyetem miatt, amit csakis az ő pénzükön tudtam megtenni. Szerencsére ezt nem tagadták meg tőlem, de előtte nagyon nagy botrányt rendeztek otthon.
2021. jan. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
66%
13: Szerintem ez érhető. Az ő generációjukban a fű=drog. Ezek az aggódó szülők, akik alapból jót akarnak. 😌
2021. jan. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
14 .. ez nem generáció.. pont a 70s évek volt a legnagyobb olyan korszak.. mondjuk nem a kommunizmusban.. itt a hubertus volt az lds :-))
2021. jan. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
lsd..
2021. jan. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Mikor anyám a fejemhez vágta tesómmal karöltve hogy miattam halt meg apukám, mert először anyámat hívtam hogy baj van jöjjön haza. 13 voltam akkor.
2021. jan. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Nálubk ez egy hosszú folyamat volt, egy hatalmad vita tette fel az I-re a pontot.


3éves koromba apukám meghalt, anya 4éves koromba költöztette hozzánk nevelőapámat. Alapjaba véve jó ember, csak olyan, mintha skizofrén lenne. Az egyik enje a jó, aki mindent megtett értünk, aki szeretett minket. A másik pedig a rossz. Aki ha valami baja volt rajtunk, de főleg inkább rajtam vezette le. Akár szóban, akár fizikailag.

Magyarán egész gyerekkoromat a verés jellemezte. Kb havonta 1x úgy bekattant, h megvert. Volt, hogy nem tudtam leguggolni. Volt, gogy tele voltam lilafoltokkal. Akkor kiörjöngte magát, azt utána meg mintha mi sem történt volna, ismét a jó énje bkerült elő.

Ez tartott úgy 15-16 éves koromig. Onnan fizikailag már nem bántott, csak lelkileg. És mar nem csak havi 1-2alkalommal, hanem egyre többször.

Sosem tudtam olyat csinálni, ami neki megfelelt volna. Sosem tudtam elég jó lenni a számára. Anyám persze az egészet az elejétől fogva végignézte, sosem szólt közbe.


Aztán mikor már úgy 20körül voltam, éreztem, hogy kezd elegem lenni, de nem tudtam lépni.

22voltam, suliba jártam, dolgoztam, nyelvvizsgát csináltam. Emellett a házimunkában elég aktivan részt vettem (részt kellett vennem), mégis azt hallgattam, hogy kevés vagyok, belőlem nem lesz semmi, alkalmatlan vagyok az életre. Lépni nem tudtam. Apa utan amit kaptam árvaságit, illetve a fizetésemet is anya számlájara kaptam. Én a saját pénzemből csak zsebpénzt kaptam. A többi járt nekik, mert otthon laktam... így ha akartam valamit is venni magamnak, akkor alapos indokokkal alátámasztva, bizonyítva, hogy szükségem van rá, kaptam pénzt. A sajátombol.

23 éves koromig bírtam.

Akkor volt az irasbeli nyelvvizsgám. Mar elötte 2nappal azt hallgattam, hogy kár elmennem, mert úgysem fog sikerülni. Mert nekem a fiúk fontosabbak, mint a német. (Akkor lett barátom 2hónapja, és ez iszonyúan zavarta nevelőapám, mert nekem a feladataim az elsők...)

Elmentem a nyelvvizsgára, ami szerintem jól sikerült. Hazamentem, egyből, hogy sikerült? Elmondtam, szerintem jól. Mi az, hogy szerintem? Ha már így mondom biztos, hogy megbuktam. Meg amúgy is mi az, hogy ott nem javították ki? Mert nekem ez sem ment, ehhez is szerencsétlen voltam... na ott csattant el az agyam. 23évem gondjat baját a fejükhöz vágtam... anyáméhoz, hogy képes volt elviselni, hogy nevelőapám tönkretette a gyerekkorom, nevelőapámnak meg megköszöntem, hogy miatta nincs egyáltalan önbizalmam, hogy konkrétan utálom az életem, hogy egy csődtömegnek érzem magam.

2szatyorba összepakoltam a ruháim, majd 2000ftal a zsebemben távoztam. Páromhoz költöztem, akivel 3hónapja voltunk együtt.

Az első 1évben nem beszéltem velük egyáltalán. Majd anyám elkezdte felvenni velem a kapcsolatot. Apránként engedtem.

Most 28vagyok, kb havonta megyek hozzájuk, de elfelejteni sosem fogom nekik, amit tettek.

2021. jan. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
16: Ez szörnyű érzés lehetett. Remélem nem hibáztatod magad, mert 13 évesen én ijedtemben szerintem még anyámat sem tudtam volna felhívni. Milyen szülő az, aki ilyet mond...
2021. jan. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Jesszusom. Nagyon durvákat írtok... mennyi szülő (nevelőszülő) van, aki azt gondolja, a gyerekkel mindent meg lehet tenni, és bizonyára azt is gondolják, hogy ezek nem hagynak nyomot a gyerekben, kiheverik, vagy szimplán csak eszükbe sem jut, hogy a dolgok nyomot hagyhatnak...

És nem, az nem mentség, hogy "nagyon dühös volt", és csak azért mondott olyat. Van egy határ, amit nem szabad túllépni, még akkor sem, ha olyan dühösek vagyunk, hogy úgy érezzük, meg tudnánk fojtani a másikat.

Úgy látom, nagyon sok "érett" felnőtt van, aki ezt nem tudja...

Gáz. :/


3-as, nem tudom, olvasod-e még, de neked külön: ne kívánd, hogy agyonverjen :) Te se mondj olyat, ami túlzás, hisz bizonyára nem mondod ezt komolyan. Amit te leírtál, na arra nagyon hasonlít egyébként az én esetem. Ugyanez volt a koreográfia, hogy csak mondta, mondta, érzéketlenül, brutál durván belegázolva éppen annak a lelkébe, akin kedve támadt levezetni a saját hülye frusztrációit... és most, az egyik ilyennél, nekem betelt a pohár. Először csak gorombasággal "büntettem" őt, ez nem volt szándékos vagy tervezett - azt hittem, tudok majd vele normálisan beszélni és lenyelni, amiket mondott, de én magam is közben jöttem rá, hogy nem, nem tudok vele kedves lenni, és őszintén? Most nem is akarok az lenni vele. Egyszer az életben valaki érzékeltesse már vele, hogy nagyon nem oké, amit megenged magának! Anyukám, testvérem csak nyelnek mindent, mindig elnézik neki, túllépnek rajta, hát rendben, akkor leszek én az, aki "sztrájkolok". Mert NEM igaz, hogy bármit megengedhet magának, nem igaz, hogy úgy beszélhet bárkivel bármikor, ahogy kedve tartja!!!

Szóval először csak nagyon kimért és goromba lettem vele, ezt nyilván rögtön megérezte, de azt is biztosan tudtam, hogy fogalma sincs róla, miért lettem ilyen. Ugyanis neki TÉNYLEG lövése nincs róla, mi az, ami durva, bántó, egyáltalán nem vágja, nem veszi észre, ha olyat mondott.

A gorombaságomon persze egyre jobban felhúzta az agyát, elkezdett ő is az lenni. Rám szállt. Provokált, szemétkedett, beszólt mindenért, sértegetett, bármi került szóba, mindent arra használt. Én is visszaszóltam neki, hajaj, nem mondom én egy percig sem, hogy én nem vagyok hibás. De egy ponton éreztem, hogy na jó, ez már sok, amit csinálunk. Szerettem volna elmenni sétálni egyet, de nem tehettem, mert épp az ebédlőasztalnál ültünk mind, barátom is... nyilván nem hagyom ott őket hirtelen egy órára. Így jobb híján a mosdóba mentem ki, amikor már tényleg be nem állt a szája és már konkrétan azon dolgozott, hogy a földbe döngöljön. Mondtam, hogy "na jó, én most elmegyek mosdóba". Abban reménykedtem, talán ez őt is kizökkenti kicsit, és mire visszajövök, már nem folytatja.

Haha...

Na és akkor itt borult a bili. Üvöltött. Én viszont nem akartam hagyni magam, MOST NEM! Így hát én is csak üvöltve tudtam válaszolni neki.

Semmi, de tényleg SEMMI olyat nem mondtam (üvöltöttem), ami ne lett volna igaz. Semmivel nem minősítettem, hogy "te egy xxxx vagy", vagy ilyesmi. Csak elüvöltöttem neki, hogy ebből elég, amit csinál. Hogy nyilván eleve fogalma sincs arról, miért is vagyok újabban goromba vele. Lövése sincs. Hát akkor elmondom. Amikor ezt és azt mondtad, amikor a semmiből, villámcsapásként, miközben épp halálosan boldog voltam egy nagy tervem miatt, amit veled osztottam meg, válaszul a földbe tapostál azzal, hogy én egy utolsó nyomorult vagyok, aki messze nem képes ilyesmire stb...

Majdnem elröhögtem magam, annyira tudtam, mi fog jönni. Elképedt tekintet... látszott, hogy csikorognak az agyában a kerekek... teljes meghökkenés. Hogy miket beszélek itt? Mi volt abban bántó? Én nem vagyok normális. Nekem el van csúszva az értékrendem, stb...

Majd aztán valahogy mégis elfogadta, hogy kőbunkó volt azzal a bizonyos beszólásával (is), ekkor azt kezdte el üvölteni, hogy "AKKOR FOGADD EL, NYUGODJ BELE!" (mármint abba, hogy ő ilyen). Erre visszaüvöltöttem, hogy NEM. Nem kell elfogadnom, hogy úgy beszélsz velem, ahogy akarsz!

Ekkor közölte, hogy a barátommal együtt húzzunk a házából, de nagyon gyorsan. A nagymamámtól megpróbáltam elköszönni, közénk állt, hogy takarodjak kifelé. Nem tudtam elköszönni a 92 éves nagymamámtól, akitől minden elköszönésem olyan, hogy talán most látom utoljára!

Mamám pánikolva szólongatott, hogy ő szeretne még látni engem... Jobb híján az ajtóból próbáltam visszaszólni neki, hogy ne aggódjon, találkozunk, nyugodjon meg... Apám erre torkaszakadtából: "NYALJÁL CSAK NEKI, NYALJÁL, NYALJÁL!"

Köpni-nyelni nem tudtam. Annyi járt a fejemben, hogy ez az ember tényleg beteg.

Ránéztem, és annyit mondtam neki (halkan), hogy "Ő a nagymamám."

Válasz: "NA ÉS AKKOR MI VAN???!"

Kiléptünk az ajtón.

2021. jan. 8. 14:51
 20/23 anonim ***** válasza:
Én egy évig nem beszéltem az apámmal és most sem sűrűn beszélek. Gyerekkoromban molesztált, sosem volt jó apa. Aztán felnőttkoromban olyan dologba akart beleszólni, amihez semmi köze, próbálta osztani az észt, sértegetett engem is és férjemet is elég durván. Végülis semmi nem változott, ezt csinálta egész életében, csak nekem akkor betelt a pohár. Nem vesztek semmit, hogy nem beszélünk. 30N
2021. jan. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!