Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnám anyut megbékíteni?...

Hogy tudnám anyut megbékíteni? Mert így nem tudok neki semmit elmagyarázni.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Anyukám ő az idegesítően túlféltő, büszke tipus, rosszabb mint a filmekben az anyák akik a 2 évesen készült pucér képeket mutogatja a pasidnak. 3-an vagyunk nővérek, én vagyok a legidősebb. Mikor 11 évesen megjött a Mikulás nagyjából a poklot jártam meg anyu miatt. Meg akarta nézni hogy biztos-e hogy megjött, a saját bugyiján mutogatta hogy kell betétet ragasztani és hasonlók, ja és mindenkinek elújságolta a dolgot és mikor másnap délután suli után bementem hozzá a munkába mindenki gratulált hogy “nagylány lettem”. Nos ettől akartam megóvni a húgom ezért még 10 éves korában beszéltem vele, hogy ha megjönne neki mindenképp nekem szóljon. Na hát most 13 éves és tegnap hívott fel hogy mindent megoldott, csak szólt, stb (most nem írok le ide mindent, de megbeszéltük) viszont anyu megtudta és teljesen kiborult mikor ma munka után (dél körül) átmentem annyira összevesztünk hogy apa csitított le minket, de azóta hozzám sem szól, én pedig meg szeretném beszélni vele. Szerintetek mit csináljak? 22N (igen sok köztünk a korkülönbség)

2021. jan. 8. 14:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
93%

#10.. bújj már el a fa*zságoddal.

Itt a legnagyobb gond azzal van, ahogy az anyuka viselkedett és reagált a dolgokra.


Idióta..

2021. jan. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Az érettségemhez mi köze van annak hogy hogy nevezem a menstruációmat? Egyébként pedig szerintem a húgom sokkal jobban jár így mintha anyuval kellett volna átélnie. Nem, tényleg nincs még gyerekem, de a két húgomat láttam/ látom felnőni. Pelenkáztam is és most pedig az első menstruációjának kezelésében segítettem, bennem is megfogalmazódott a gondolat hogy hogy röpül az idő, tudom nem ez az anyaság alapja, de nekem legkisebbek húgom (aki most 10) olyan mintha félig a lányom lenne...

De persze nem egyezhet a véleményünk.

2021. jan. 8. 18:39
 13/15 anonim ***** válasza:
16%

Mert mi is volt a gond az anyával? Hogy megmutatta saját bugyiján a legidősebb lányának, hogy hogyan kell rá betétet ragasztani? Vagy az, hogy a (nyilván idősebb nőkből álló közösség gratulált a kislánynak, hogy nagylány lett? - ez egyébként régi beavatási rituálé, csak szólok.)


A legidősebb lány, meg ha annyira felnőttnek érzi magát, akkor vállaljon saját gyermeket. Minek próbálja fölös energiáit azzal levezetni, hogy saját testvéreit nevelgeti (aki a jelek szerint amúgy gondoskodó és teljes családban él?)


A kérdező még maga sem felnőtt. Ez minden megnyilvánulásán átjön. Akkor fog rájönni, hogy miért, ha majd lesz saját gyereke.

2021. jan. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
92%

Mit akarod békítgetni?

Anyukád veled tahó mód viselkedett, helyes, hogy a húgodat megvédted ettől.


Aki szerint pedig normális, hogy anyuci elújságolja a munkahelyen, az ugyanolyan beteg mint a kérdező anyja.

És a gyereknek mégis hogy esik, hogy a Józsi bácsi is tudja, hogy na, Mariska mától vérzik. KÖZE? Senkinek nincs hozzá.

2021. jan. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
80%

Milyen idősebb nőkből álló közösség? Munkahelyről van szó, ott aztán lehet a huszonéves Béla meg hetvenes János is. Én sem örültem volna, ha anyám egy csomó számomra vadidegen felnőttnek ezt elmondja. Lehet, hogy ő együtt dolgozik velük, de én nem ismerem őket és semmi közük hozzá.

Attól még, hogy valaki nem szül, a menstruációt el tudja magyarázni, Jézusom! A saját húgáról van szó, nem a szomszéd kislányról. 13-as, látszik, hogy nincsen testvéred.

2021. jan. 9. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!