Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Annyira kényelmes és jó...

Annyira kényelmes és jó itthon lakni, szégyen ez? 22/f

Figyelt kérdés

Jaja, tehát meg szülő hotelbe vagyok, mi több nem is dolgozok, februárba jelentkezek buszsofőrnek és utána is itthon szeretnék lakni, nekem soha nem voltak barátaim, barátnőm senki nem beszél velem, nincs személyiségem annyi vagyok, hogy megtudtam csinálni ezt a jogsit meg egy érettségit , ennyi volt bennem. Fejlődni sem tudok, nem érdekel semmi.


Szüleimet nem érdekli a dolog, csak "vigyázz magadra" mondják. Van másik házunk, de oda nem akarok menni mert kórház mellett van és mentő meg a forgalom zaja miatt nem tudok aludni rendesen.


2021. jan. 10. 01:38
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
79%
Nem szégyen. Egyes kultúrákban például ezt el is várják, hogy a gyerek a szülői házban maradjon ha van hely, munkától és családi állapottól függetlenül is. Ha a szüleidnek nincs kifogása ellene akkor ezzel semmi gond nincsen. Mindenki éljen úgy ahogy ő azt jónak látja. A külső szemlélők véleménye ebben a témában irreleváns.
2021. jan. 10. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
56%
Ha én szülő lennék inkább szeretném ha a gyerekem velem lakna 22 évesen is( ami még nem olyan sok) Mint hogy elhúzzon 18 évesen külföldre, és csak néha vetődne haza pár évente. Tudom ez a menő, hogy a mai fiatalok már " 14 évesen" önálló életet élnek, saját lakásuk, autójuk van. De ha a gyerekemmel jóban vagyok, minél tovább szeretném élvezni a társaságát önző módon. Bár tisztában lennék vele, hogy előbb utóbb kirepül, és családot alapít. Inkább tegyen félre a fizetéséből addig, és ne lakbérre költse, járjon pszichológushoz, és legyenek életcéljai, próbáljon talpraesettebb lenni, és önálóbb. Én úgy csinálnám, ha nálunk is lakna, nem lenne minden a feneke alá tolva, és kiszolgálva se lenne. Fokozatosan próbálnám rávezetni, hogy ha néhány év múlva elköltözik, akkor mindent saját magának kell csinálnia. Bár ha megpróbálná, és visszaköltözne, akkor visszafogadnám.
2021. jan. 10. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
54%

22 évesen valóban nem sok. Főleg amíg tanul.

De ha valaki elvégzi az egyetemet vagy szakmát szerez, munkája /fizetése lesz, akkor már legyen önálló és költözzön el. Ettől még nem csak évente 2x kell találkoznunk.

2021. jan. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
81%
"soha nem voltak barátaim, barátnőm senki nem beszél velem, nincs személyiségem annyi vagyok, hogy megtudtam csinálni ezt a jogsit meg egy érettségit , ennyi volt bennem. Fejlődni sem tudok, nem érdekel semmi." Vagyis depressziós vagy, és lebecsülöd magad. Jobb lenne ha segítséget kérnél, ne juss odáig mint én. Jövő héten fekszem be a kórházba, mert nálam odáig fajult hogy ártani akartam magamnak. De annyi realitásérzék még még volt bennem hogy a gázcsap magara nyitása helyett szóltam a háziorvosnak hogy baj van, nagyon erős késztetésem , kényszerem van az önpusztításra. Nálam annyival kezdőzött hogy úgy éreztem nincs személyiségem, nem érdekel semmi, hagyjanak békén, melózok, meg hagy menjek haza. Lehet hogy ku.rva nagyot tévedek, de figyelj magadra, és ha romlik a helyzet, kérj segítséget.
2021. jan. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
31%
Persze hogy jó otthon lakni addig sem kell magadról gondoskodni ,de buszvezető az egy felelős állás ,megtudod csinálni? Vagy inkább menj pszichológushoz.
2021. jan. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
33%
22 evesen es segitettem anyagilag a szuleimet dolgoztam es mellette tanultam is. Nem azért mert ők kérték hanem mert így éreztem jónak. Mai napig tartó baratsagaim is lettek a munkahelyen. En szetettem. Fejlődni meg annyit fejlődtem azóta mar volt tobb munkahelyem is, es annyi mindent megtanultam hogy ez mindig az életem során kifizetődött. Mindent tudtam kamatoztatni másik helyen. Szerintem jó dolog új helyen új dolgokat tanulni. Persze úgy is fel lehet fogni hogy jaj dolgozni kell az olyan proli meg dolgozzon aki csóró meg ilyenek. De nem így működik 20 évesen már én voltam a szűkebb tágabb család és baratok bankja. Szerintem megtanulsz értékelni a pénzt megtanulod azt hogy az életben vannak közelségek is. Próbáld ki a buszsofőr állást. Ha nem teszik próbálj mást. Előtted az élet. Annyi minden lehetőség van.
2021. jan. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
42%

Olyan vicces, barcsak en is gazdag lennek 😁

Nem szegyen teso, de szedd mar ossze magad. Legyen valami terved az eletre, ne csak sajnald magad, mert krva jo eleted van😁 illetve ha nem akarsz elkoltozni, az lenne a minimum hogy a rezsibe belefizetsz(nem otezret mutatolag, hanem a reszed), es amit sokan elfelejtenek, hogy segitesz a hazimunkaban, szoval ha ne adj isten(tenyleg ne) barmi tortenik a szuleiddel, nem leszel eletkeptelen aki meg a mosogepet se tudja beinditani.

(Btw az alberletem mellett epitkezes van, es ejszaka dolgozom, szoval ki lehet birni azt a zajt 😁)

2021. jan. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
72%
Nem gáz, hogy otthon laksz, ha dolgozol és egyébként önálló vagy csak nincs pénzed albira vagy saját lakásra. Főleg ennyi idősen még egyáltalán nem gáz. Csak hát ugye itt gyakorin mindenki 18 évesen külön költözött már saját lakásba, amire 16 éves korától gyűjtötte össze a pénzt diákmunkából, meg még eltartotta belőle a szüleit is... Nyugi, az itt okoskodó emberek nagyrésze 40 éves mamahoteles munkanélküli. :)
2021. jan. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
50%
"nekem soha nem voltak barátaim, barátnőm senki nem beszél velem" sajnállak :(
2021. jan. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
73%
Legjobb! A csomó "Énfüggetlenwokmeregyedülélek...meg a 4 lakótársammal!" tipusú emberkék, meg azok akik a havi fizujukat albira, meg hitelre dobják ki, na azok a cikik.
2021. jan. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!