Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Annyira kényelmes és jó...

Annyira kényelmes és jó itthon lakni, szégyen ez? 22/f

Figyelt kérdés

Jaja, tehát meg szülő hotelbe vagyok, mi több nem is dolgozok, februárba jelentkezek buszsofőrnek és utána is itthon szeretnék lakni, nekem soha nem voltak barátaim, barátnőm senki nem beszél velem, nincs személyiségem annyi vagyok, hogy megtudtam csinálni ezt a jogsit meg egy érettségit , ennyi volt bennem. Fejlődni sem tudok, nem érdekel semmi.


Szüleimet nem érdekli a dolog, csak "vigyázz magadra" mondják. Van másik házunk, de oda nem akarok menni mert kórház mellett van és mentő meg a forgalom zaja miatt nem tudok aludni rendesen.


2021. jan. 10. 01:38
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
20%

"meg a 4 lakótársammal!" tipusú emberkék, meg azok akik a havi fizujukat albira, meg hitelre dobják ki, na azok a cikik."


Gondolom nem tudod megmagyarázni, hogy miért,csak szimplán sértve érzed magad, amiért kicikizték a magadfajta mamahoteleseket és tisztában vagy vele, hog, ez az életvitel valóban gáz.

2021. jan. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
81%

Én munka miatt voltam kénytelen elköltözni. Helyben nem kaptam szakmámnak megfelelő munkát, csak onnan 200 km-re. De ez sem igazán költözés, mert minden hétvégén hazajárok, azt tekintem otthonomnak. A lakásom csak egy hely, ahova két munkanap között aludni járok. Nem is egy luxuslakás, csak egy panel lyuk egy külvárosi "gettóban". Erre volt pénzem.

Faterom nekem már régen meghalt. Anyám egyedül lakik egy 100 m2-es házban. Elvárás lenne, hogy egyedül hagyjam és ne menjek hozzá haza hétvégére? És ehelyett csak havonta egyszer hívjam fel? Bármennyire is szégyen és "életképtelen" vagyok, én erre képtelen lennék.

2021. jan. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 Laylah ***** válasza:
66%
Nem az a baj, hogy otthon laksz, hanem, hogy nincs igényed az önálló életre és kényelemből kiszolgáltatod magad, mint egy magatehetetlen gyerek.
2021. jan. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
41%
23-as, de hát az. Magatehetetlen gyerek. Személyiség nélkül. Érdeklődés nélkül. Nem tudjuk, hogy csak az utóbbi időben lett ilyen, vagy születése óta hiányzik belőle az egyéniség.
2021. jan. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
39%

21.-nek.


Igen, szülőknél lakom, miért is ne?


- Jó fejek.

- Igényes a házunk és nagy. Ráadául jó környéken.

- Az enyém lesz, így inkább rá költök. Profi légtechnika, biztonsági rendszer, szomszéd kertjének megvásárlása,...

- Gyerek nem kell, feleség igen, de csak a másé! >:)

- Az albérlet/hitel összegéből megvan egy Indian!!! 0 km !!!

2021. jan. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
79%

Addig nem gáz, amíg megcsinálod a házimunka rád eső részét, és legalább a kajádat kifizeted a pénzből, amit majd megkeresel.

Ha viszont ezekre nem vagy képes, csak élősködni tervezel, akkor nagyon szánalmas.


Ismerősöm 34 éves férfi, mérnök, otthon lakik anyjáéknál, viszont minden őrá eső költséget maga fizet (kaja, rezsi, stb). Nekik így megfelel.


Én 23 évesen már alig vártam, hogy elköltözhessek - mert míg otthon laktam mindig "a gyerek" maradtam, és szükségem volt rá, hogy önállóan (lakótárssal albérletben) éljek, osszam be a pénzt, stb.

2021. jan. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
82%

"Fejlődni sem tudok, nem érdekel semmi."

Ez az igazi baj. Találd meg azt, ami érdekel, és fejleszd magad benne.

2021. jan. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
92%

Én szívesen élnék már egyedül 28 évesen. De nincs rá lehetőségem.

Dolgozom ugyan. Viszont albérletre nem akarok kiadni egy ft- ot se, hogy mást gazdagítsak vele. Úgyhogy marad egyelőre a szülő- otthon. Ez van. Dolgozom mindig is dolgoztam amióta felnőttem.

Besegítek. De már annyira jó lenne csak egyedül léteznem. Én vagyok rá, hogy totál önálló legyek. De nincs lehetőségem rá. Majd egyszer eljön az a pont amikor rádöbbensz arra, hogy sokkal jobb lenne külön élned már.

Szerintem egy bizonyos életkor felett már nem jó érzés együtt élni szülőkkel. Frusztráló, legalább is azoknak akik már önálló életüket élnék.

2021. jan. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
27%

"Én vagyok rá, hogy totál önálló legyek. De nincs lehetőségem rá. "


Bírom az ilyet, hogy más hibájának állítva be vki a saját tesze-toszaságát.

2021. jan. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
65%

Nem kértem a véleményed.

Az életemről meg fingod sincs.

Leírtam a saját tapasztalatom.

Az, hogy valaki nem tud saját lakast venni, vagy külön albérletre fizetni mert krva magas áron vannak az albérletek az egy dolog, egyrészt a fizetés se túl magas.

Sorolhatnám. De lehet neked könnyebben ment mert a s.gged alá lett tolva minden.

2021. jan. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!