Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan győzzem meg anyukámat,...

Hogyan győzzem meg anyukámat, hogy elengedjen? (Részletek lent)

Figyelt kérdés
Beszéltük a barátnőimmel, hogy végre tartani kéne valamelyikünknél egy kisebb iszogatást. A legmegfelelőbb helynek a legjobb barátnőm barátjának a lakása bizonyult. Amikor felvetettem az ötletet anyukámnak (mondtam, hogy ott lesznek az én barátnőim, és a srácnak a haverjai) egyből ellenezte, mert „nem akarja, hogy idegen fiúkkal aludjak”. Hogyan tudnám meggyőzni, hogy engedjen el?🥺

2021. jan. 10. 21:16
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
36%
Akik azt tanácsolják, hogy hazudjál az anyukádnak, azokra ne hallgassál, mert azok előre gondolkozni nem tudnak az életben és ők csodálkoznak majd amikor fejre esnek. Soha ne hazudjál anyukádnak, jól tetted, hogy elmondtad elakarsz menni iszogatni és ott lesznek fiúk is. Mert ha hazudtál volna, hogy pl nem lesznek ott fiúk és ő rákérdez erre, hogy "lesznek ott fiúk is, te meg nemmel válaszoltál volna" és aztán majd ott a lakásba az egyik fiú erőszakoskodni fog veled, vagy netán meg is erőszakol vagy alkoholmérgezést kapsz vagy bármi, akkor az kinek lesz a felelőssége őszintén? Nem az itteni emberekké, akik azt tanácsolták, hogy hazudjál, hanem te felelősségeddé lesz, anyádé és azé a fiúé, aki megerőszakol pl. Ezeket kellene átgondolni, és nem hazugságokra biztatni egy 17 éves lányt, az anyja ellen. Most nem engedett el anyud, semmi baj. Legközelebb újra beszéljél vele, hogy szeretnél elmenni és vigyázni fogsz magadra. Óránként felfogod hívni ott...stb. Te is mutassál felé valami engedelmességet ez irányba és akkor látja, megbízható vagy.
2021. jan. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
74%
Könyörgöm ne 12 éves hanem 17!
2021. jan. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
33%

tenyleg nem tanacsos hazudni, mert ha baj van nem tudsz segitseget kerni. vard meg amig 18 leszel, akkor valoszinuleg engedekenyebbek lesznek veled. meg amugy se tul szerencses korona alatt bulizni, bar megertem hogy mennel, nekem is hianyzik.

19L

2021. jan. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
94%
12: Ezzel nem teljesen értek egyet. Persze hazudni nem szép dolog, és történhet baj, de vannak kegyes hazugságok, kivételek. Például engem anya soha sehova nem engedett volna el, ha el mondtam volna a teljes igazságot, remete életet éltem volna. Szülő válogatja, van, akinek bármit elmondhatsz, van, aki egy apróságért is leveszi a fejed, főleg rajta áll mennyire lesz őszinte vele a gyerek.
2021. jan. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
61%

Ja akik szerint 17 éves már nagylány vagy, növeljük a kort mondjuk 22-re, mert az már papíron bőven nagykorú, azok nem tudom éltek e 2019-ben pesti éjszakai életet és jártak e Pesten bulizni. Biztos nem, mert azért dobálóznak ilyen könnyedén, hogy nem 12 éves, hanem 17. Fejben semmivel sem érettebbek a szexuális ragadozó pasik ellen, akik direkt fiatal lányokra vadásznak az éjszakában, hogy megerőszakolják őket alkoholhatására vagy simán annyira részegek legyen, hogy ők maguk mondjanak igent. Meg lehet nézni a Deákot, ahol esténként nagyon sok fiatal kiül, 22h felem már a lányok nagy része részeg és úgy indulnak bele az éjszakába, hogy már ittak. Ezeket a lányokat nagyon könnyedén ki lehet használni. És tévedések elkerülése esetén ezekből nem lesz rendőrségi ügy, mert annyira részeg lesz a lány, hogy magáról nem fog tudni. Pesti éjszakai életben nagyon sok a külföldi és a suttyó fiatal srác, sőt huszonévesek között van a legtöbb, akik az italba drogot tesznek. Persze lehet valami faluban ahol ti éltek, ott mindenki ismer mindenkit és a buli az buli, de Pesten teljesen más. Olyan tömeg van, hogy simán mennek a fogdosások egy diszkóban, olyan szinten, hogy a csaj nem is tesz ellene semmit, mert azt hiszi ez a diszkó hangulathoz hozzátartózik, majd a srác újra hozza neki a koktélokat. De maradjunk a kérdezőnél.


"Ismerem a barátait, bár igaz, hogy csak egyszer találkoztam velük"


Szóval ő ismeri a barátait, úgy hogy egyszer találkozott velük. Hogy lehet így bárkit megismerni. Ha netán legközelebb elengedi az anyja, és rosszul lesz a pia hatására, kíváncsi lennék ezek a drága barátok segíteni fognak e neki, vagy csak ott hagyják a lakásba és kamerázzák, mert az nagyon megy és megy az insta liveba, hogy nézzétek Party Time!!! Gondolkozzunk már tényleg. Mai 17 éves lányok fejben baromira nem érettek, de még a 22 éves korig bezáró lányok sem. Egyszerűen túl kevés a tapasztalatuk az életben és ezt mások kihasználják vagy észre sem veszik ők maguk, hogy valami nem okés.

2021. jan. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
26%
Aztán ne sírj, ha beletesznek valamit a piádba, és hatan megraknak! Vagy egy bulgáriai kamionparkolóban ébredsz, mert eladtak.
2021. jan. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
46%

Maradj otthon míg vége lesz járványnak ,és korlátozásoknak.

Ja és ne hazudj anyukádnak mert ha ki tudodik nem fog bízni többet bened .aztán meg az lesz bajod hogy nem bízik benned.

2021. jan. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
77%
Jaj, a pesti éjszaka, tele drogokkal, meg erőszakolókkal 😂. Deák? Most ugye viccelsz? Én a Népszínház utca közepén laktam évekig, mégsem lett soha semmi bajom. De persze, rakjuk be mindenkit búra alá, úgy a tuti.
2021. jan. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
71%

Nem ertem, hogy egy hazibuliban, ahol a kerdezo ismer mindenkit, plusz a baratnoje pasijanak a tarsasaga lenne meg ott, miert is raknanak bele barmit a poharaba? Ha bejon a kerdezonek ott valaki, akkor drog nelkul is szexelhetnek.

Budapesten elek, rengeteg szorakozohelyen voltam mar, soha nem drogoztak be, bar az teny, hogy mindig nagy tarsasaggal voltunk, a poharainkra vigyaztunk, de ha baj is lett volna, akkor nem jutottunk volna el addig, hogy megeroszakoljanak es meglopjanak, mert valaki rogton hazavitt volna, senkit nem hagyunk egyedul.

2021. jan. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
84%

A Pesti éjszakai életet mindig lehúzzák. Igen, aki felelőtlenül, ismeretlenekkel bulizik, az ráfázhat. De ne essünk már túlzásokba! Egy házibuliról van szó, nem a Deákról.

Lesznek max tizenöten, és akkor már sokat mondtam. (Nálunk ugyanez a felállás 6 embert jelent.) A lány legjobb barátnőiről van szó, és az egyik lány pasijáról. Alapvető, hogy figyelnek egymásra, beavatkoznak, ha valami baj van. Nekem úgy jött le, hogy van köztük nagykorú is.

Az én anyukámmal ezt simán meg lehet beszélni, de láttam erre ellenpéldát. Vannak olyan szülők, akik drasztikusan nevelik a gyerekeiket. Olyankor kellenek a kegyes hazugságok.

2021. jan. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!